13 z 30
Obecność bakterii Salmonella wykryto w trakcie badań...
fot. archiwum Polska Press/GiS

Obecność bakterii Salmonella wykryto w trakcie badań urzędowych w 1 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt - KRESTO SEZAM, 500 g
Producent - VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice
Kraj pochodzenia: SOMALIA
Numer partii - L 210791V858
Najlepiej spożyć przed - 30.09.2022

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała producenta/ dystrybutora o negatywnych wynikach badań przedmiotowego produktu oraz zobowiązała przedsiębiorcę do podjęcia działań zgodnie z procedurą postępowania z wyrobem niezgodnym z wymaganiami. Firma VOG Polska Sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie kwestionowanej partii sezamu z obrotu handlowego oraz informuje swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i możliwości dokonywania zwrotu produktu do dostawców. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania produktu. Producent współpracuje z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię w celu wycofania jej z obrotu, wyjaśnia także przyczynę zdarzenia.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Można zwrócić wskazaną partię produktu do sklepu.

14 z 30
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o...
fot. archiwum Polska Press/GiS

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez "FF Marka Własna" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zakłady posiadające weterynaryjne numery identyfikacyjne: 10086006, 10086002 oraz 30616019, wycofaniu wyprodukowanych przez nią lodów ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona. W związku z powyższym "FF Marka Własna" Sp. z o.o. zdecydowała o konieczności wycofania nw. produktów, które zostały wyprodukowane i wprowadzone do obrotu zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu surowca.

Produkt: Lody Augusto Bambo rożek mix 3x2x0,12l
Numer partii: 30616019

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:"FF Marka Własna" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością poinformowała odbiorców o wycofaniu z rynku wyżej wskazanych partii lodów wyprodukowanych z użyciem składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji monitorują proces wycofania z rynku ww. partii lodów.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie.

15 z 30
W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora...
fot. archiwum Polska Press/GiS

W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt – „Total Men” suplement diety 5 tabletek
Wyprodukowano dla – Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU
Data minimalnej trwałości - 2022-03

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: Władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority – Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje. W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowany produkt i wycofania go ze sprzedaży.

Zalecenia dla konsumentów: W związku z podejrzeniem, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów nie należy spożywać żadnej partii tego produktu.

16 z 30
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o...
fot. archiwum Polska Press/GiS

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę SFD S.A., ul. Głogowska 41, Opole, wycofaniu wskazanych poniżej partii suplementów diety ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji. W związku z powyższym firma SFD S.A. podjęła działania mające na celu wycofanie z obrotu wskazanych partii produktów, wytworzonych z użyciem zanieczyszczonego składnika.

Szczegóły dotyczące produktów podlegających wycofaniu:
Nazwa produktu: Redox Hardcore
Data minimalnej trwałości: 11.2022, Numer partii: 190220
Data minimalnej trwałości: 04.2023, Numer partii: 041221

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: SFD S.A. rozpoczęła proces wycofywania wyżej wskazanych partii suplementu diety. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez producenta.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie.

Pozostało jeszcze 13 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Szósta edycja programu "Trenuj z wojskiem" w Bydgoszczy rozpoczęta

Szósta edycja programu "Trenuj z wojskiem" w Bydgoszczy rozpoczęta

Nowe centrum logistyczne zapewni 600 miejsc pracy

Nowe centrum logistyczne zapewni 600 miejsc pracy

Leonor z "Akacjowej 38" zostanie mamą! Alba Brunet podzieliła się radosną nowiną

Leonor z "Akacjowej 38" zostanie mamą! Alba Brunet podzieliła się radosną nowiną

Zobacz również

Planujesz prace w ogrodzie? Zobacz, co radzi kalendarz księżycowy na maj 2025

Planujesz prace w ogrodzie? Zobacz, co radzi kalendarz księżycowy na maj 2025

TOP 11 złoczyńców Marvela w spódnicy. Zabójczo piękne i niebezpieczne

TOP 11 złoczyńców Marvela w spódnicy. Zabójczo piękne i niebezpieczne