Drugi medal w światowym czempionacie juniorów w karierze
Dziś w Otepaa wielkie powody do radości reprezentant Polski w biathlonie Jan Guńka. 21-latek został trzecim zawodnikiem w biegu indywidualnym na 15 km w mistrzostwach świata juniorów. Polak wybitnie spisał się na estońskiej trasie tracąc 15,3 s do złotego medalisty Niemca Leonharda Pfunda. Srebro wywalczył Francuz Valentin Lejeune. Do drugiego zawodnika stracił dwie i pół sekundy. Podczas rywalizacji Polak tylko raz pomylił się na strzelnicy. Miało to miejsce podczas pierwszej wizyty. Pozostałe dziewiętnaście krążków zostały przez zawodnika Pucharu Świata strącone. W tej konkurencji za każdy niecelny strzał przypisywana jest tzw. jedna karna minuta.
Dla Polaka to drugi medal tej rangi. Rok temu w Szczuczyńsku w Kazachstanie został wicemistrzem świata w sprincie.
Dla Biało-Czerwonego to koniec szansy na kolejne medale. Guńka wystartuje jeszcze w sprincie jak i biegu masowym.
Wyniki pozostałych Polaków
Nierówno na strzelnicy spisał się za to Konrad Badacz. 21-letni zawodnik spudłował trzy strzały. Ostatecznie został sklasyfikowany na 7. miejscu (1.55,9 straty). Z kolei Fabian Suchodolski dwukrotnie pomylił się na strzelnicy i znalazł się na 26. pozycji (4.46,4 straty)
Wczoraj Amelia Liszka zajęła w tej samej konkurencji, ale na krótszym o 5 kilometrów dystansie dziewiąte miejsce (dwa spudłowane strzały). Drugą najwyżej sklasyfikowaną Polką była Oliwa Arendarczyk, która tylko raz nie trafiła do celu. Natomiast Majka Germata była. 18. (trzy spudłowane strzały), a Zuzanna Sadownik wykazała się 50 proc. skutecznością na strzelnicy zajmując 83. pozycję.
Wyniki
1.Leonhard Pfund (Niemcy)jeden niecelny strzał
2.Valentin Lejeune (Francja) bezbłędny
3.Jan Guńka (Polska)jeden niecelny strzał
4.Isak Frey (Norwegia) dwa niecelne strzały
5.James Pacal (Szwajcaria) jeden niecelny strzał
6.Linus Kesper (Niemcy) dwa niecelne strzały
7.Konrad Badacz (Polska) trzy niecelne strzały
...
26.Fabian Suchodolski (Polska) dwa niecelne strzały
