Łukasz Konstanty
Niemiec Benedikt Doll zwyciężył w sprincie podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Najlepszy z Polaków, Konrad Badacz, uplasował się na 47. pozycji i zakwalifikował się do sobotniego biegu pościgowego.

Konkurencja pierwotnie była zaplanowana na czwartek, 4 stycznia, jednak z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych została przełożona na piątek.

Szóste zwycięstwo Benedikta Dolla

Doll podczas dzisiejszej rywalizacji popełnił co prawda jeden błąd na strzelnicy, nie przeszkodziło mu to jednak w odniesieniu drugiego w bieżącym sezonie, a szóstego w karierze zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Pomogli najgroźniejsi rywale, którzy również nie ustrzegli się pomyłek - po jednym niecelnym strzale oddali Norwegowie Sturla Holm Laegreid (drugie miejsce) i Endre Stroemsheim (trzecia lokata).

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Johannes Thingnes Boe tym razem musiał zadowolić się miejscem tuż za podium. Znakomity biathlonista dwukrotnie nie trafił w tarczę i w efekcie na mecie zameldował się na czwartej pozycji ze stratą niemal 20 sekund do zwycięzcy. Gdyby spudłował tylko raz, niemal na pewno to on cieszyłby się ze zwycięstwa.

Konrad Badacz z awansem do biegu pościgowego

Spośród Polaków najwyższą lokatę (47.) zajął Konrad Badacz, który jako jedyny zakwalifikował się do sobotniego biegu pościgowego. Janowi Guńce (78.) zabrakło skuteczności (popełnił aż trzy błędy), z kolei Marcin Zawół bardzo słabo radził sobie w biegu - mimo bezbłędnych prób na strzelnicy stracił do zwycięzcy niemal cztery minuty i uplasował się na 87. pozycji. Najsłabiej spisał się z kolei Andrzej Nędza-Kubiniec, który zajął 98. miejsce wśród 99. sklasyfikowanych biathlonistów.

W piątek, o 14.25 odbędzie się jeszcze sprint kobiet. Na sobotę zaplanowano z kolei biegi pościgowe - o 12.25 rozpoczną się zmagania mężczyzn, zaś kobiety do rywalizacji przystąpią o 14.40.