Belgia lepsza od Panamy. Dwie bramki Romelu Lukaku

Filip Bares
Filip Bares
AP/EAST NEWS
W pierwszym meczu grupy G Belgia rozprawiła się z Panamą 3:0, dzięki bramce Driesa Mertensa i dwóm trafieniom Romelu Lukaku

Jeśli Real chce mnie kupić, to wiedzą co muszą zrobić - powiedział przed meczem kapitan Belgów Eden Hazard. Skrzydłowy londyńskiej Chelsea od jakiegoś czasu jest łączony z madryckim klubem, który nie jest do końca zadowolony z Garetha Bale’a. Nic więc dziwnego, że w meczu z Panamą Hazard dwoił się i troił, by pokazać się Florentino Perezowi. Nie było to jednak jego najlepsze spotkanie.

Belgia atakowała od samego początku, ale była nieskuteczna. Najbliższy zdobycia gola był właśnie Hazard, który będąc sam na sam z bramkarzem Panamy nie zdołał jednak trafić do siatki.

Co nie udało się Belgom w pierwszej połowie, wyszło od razu na początku drugiej. Jeden z obrońców Panamy niefortunnie wybił piłkę, która spadła na skraju pola karnego, wprost pod nogi Driesa Mertensa. Klubowy kolega Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika popisał się fenomenalnym wolejem i Belgia w końcu mogła odetchnąć z ulgą.

Podopieczni Roberto Martineza wyglądali przed przerwą jak drużyny grające na wyjeździe w Boliwii, poruszające się ociężale przez zagęszczone powietrze. W drugiej połowie wyglądali niewiele lepiej, ale byli skuteczniejsi w budowaniu akcji.

Zwycięstwo Belgom zapewnił Romelu Lukaku. Napastnik Manchesteru United zagrał fatalnie w pierwszej połowie - miał tylko siedem kontaktów z piłką (dwa celne podania, cztery niecelne i jeden strzał). W drugiej odsłonie był jednak niczym główny bohater z serii gier Hitman - zabójczo skuteczny.

W drugiej kolejce spotkań grupy G, Belgowie zagrają z Tunezją.

Materiał oryginalny: Belgia lepsza od Panamy. Dwie bramki Romelu Lukaku - Portal i.pl