Bayern Monachium z Superpucharem Niemiec. Robert Lewandowski rozstrzelał Borussię Dortmund [WIDEO]

Jakub Niechciał
Wtorkowy mecz o Superpuchar Niemiec, na Signal Iduna Park w Dortmundzie, miał być snajperskim pojedynkiem Roberta Lewandowskiego i Erlinga Brauta Haalanda. Okazał się teatrem jednego aktora, w którym w roli jedynej gwiazdy wystąpił kapitan reprezentacji Polski. Dwa gole i asysta "Lewego" zapewniły Bawarczykom zwycięstwo 3:1 i pierwsze trofeum w nowym sezonie.

Lewandowski po raz pierwszy trafił do siatki w 41. minucie. Głową, po dośrodkowaniu Serge'a Gnabry,ego.

Na 2:0 podwyższył, pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Thomas Mueller, wykorzystując podanie, a jakże, Lewandowskiego. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, po trafieniu Marco Reusa, ale błąd obrońców BVB przesądził o wyniku meczu. Wykorzystał go Lewandowski i z niewielkiej odległości wpakował piłkę do bramki.