Bartosz Zmarzlik i Dominik Kubera ex aequo na czele klasyfikacji IMP. Kontuzja Macieja Janowskiego?

MaG
W poniedziałek w Krośnie rozegrano 2. rundę indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w jeździe na żużlu.

Fazę zasadniczą wygrał Dominik Kubera z Motoru Lublin (14 pkt). Drugie miejsce zajął nieoczekiwanie Grzegorz Zengota, który w 1. rundzie w Grudziądzu dowiózł do mety zaledwie 2 oczka. Zawodnik I-ligowego ROW Rybnik wywalczył w Krośnie 13 punktów. Obaj bezpośrednio zakwalifikowali się do finału.

Baraż dla zawodników z miejsc 3-6 był pełen emocji. Start wygrał Bartosz Zmarzlik, ale na dystansie został wyprzedzony przez Macieja Janowskiego. O 2. pozycji premiowanej awansem do finału decydował fotofinisz. 2-krotny mistrz świata o błysk szprychy wyprzedził Janusza Kołodzieja. Czwarty na mecie zameldował się Kacper Woryna.

W pierwszym podejściu do finału wieczoru, przy prowadzeniu Zmarzlika, na pierwszym łuku drugiego okrążenia upadł jadący na ostatniej pozycji Janowski. Zawodnik Sparty Wrocław przewrócił się z własnej winy. Popularny "Magic" pojechał karetką na szczegółowe badania do szpitala. 31-latek narzekał na silny ból głowy oraz biodra.

Powtórkę wygrał Kubera, który świetnie ruszył ze startu. Drugi był Zmarzlik, podium uzupełnił Zengota.

1 punkt za największą liczbę zwycięstw dopisał do swojego dorobku Kubera i w klasyfikacji generalnej zrównał się ze Zmazrlikiem (po 31 pkt). Trzeci jest Kołodziej - 23 oczka. [/b]

W zawodach zabrakło Mateusza Cierniaka oraz Jakuba Miśkowiaka, którzy w niedzielę ścigali się w Speedway Grand Prix w Cardiff. Obaj nie zdążyli dotrzeć do Krosno. Ich miejsce zajęli Krzysztof Buczkowski i Rafał Karczmarz.

Tegorocznego mistrza Polski poznamy po trzech turniejach. Ostatnia runda zaplanowana jest na 5 września w Rzeszowie. Z dziką kartą w tych zawodach pojedzie Wiktor Lampart z Motoru Lublin.

WYNIKI Z KROSNA:

1. Dominik Kubera (Motor Lublin) - 18 (3,3,2,3,3,3) +1 pkt za najwięcej wygranych biegów
2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) - 13+2 (3,2,1,2,3,2)
3. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) - 14 (2,3,3,3,2,1)