DS
Zespół VIII LO Bydgoszcz w towarzystwie ekip z Białego Boru (drugie miejsce) i Rędzikowa (trzecie miejsce) Nadesłane/Katarzyna Pyrzanowska-CSMW
Młodzież VIII LO im. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy odniosła duże sukcesy podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych, które odbyły się w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Drużyna wygrała konkurencję strzelania z karabinka kbks. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła kadetka Sylwia Kamińska (48 pkt./50 możliwych). Drugą lokatę w strzelaniu mężczyzn osiągnął kadet Nikodem Wrzesień (50/50), a pierwsze miejsce przegrał tylko tzw. bliższą "10" czyli decydował „krążek” na przestrzelinie. W całych zawodach zespół VIII LO zajął czwartą pozycję. Tworzyli go: Igor Klepcza (kapitan), Jakub Bujnicki, Konrad Wiśniewski, Marek Góźdź, Maja Knyter oraz wspomniani Kamińska i Wrzesień.

- Zawody były trudne i selektywne, a niektóre konkurencje, jak bieg zespołowy na 3 km z pokonywaniem odcinków skażonych bardzo trudne. Widowiskowy epizod ratownictwa morskiego, gdzie należało zapiąć na czas pas ratunkowy KR-70, podjąć z wody rozbitka i dopłynąć z nim do tratwy ratunkowej - mówi Krzysztof Golec, opiekun drużyny.

Warto dodać, że w zawodach startowało 15 zespołów z całego kraju. Tym bardziej warto docenić sukces młodzieży z Bydgoszczy w zawodach określanych mianem nieoficjalnych mistrzostwach Polski.