Barcelona poza finałem!

19 maja 2012 na Allianz Arena w Monachium w finale Ligi Mistrzów zagra Chelsea Londyn! Jej rywala poznamy dziś.

Do wczorajszego rewanżowego meczu piłkarze Barcelony przystępowali po dwóch kolejnych porażkach. Najpierw w ubiegłą środę przegrali na Stamford Bridge z Chelsea 0:1, a w sobotę na Camp Nou doznali upokorzenia w Gran Derbi z Realem Madryt, przegrywając 1:2 i mistrzowski tytuł w Primera Division. Niepowodzenie wczoraj z londyńczykami znaczyłoby zupełnie przegrany sezon dla podpiecznych Pep Guardioli.

<!** reklama>„Jesteśmy pewni, że będziemy w Monachium” - mówił nieskromnie przed rewanżem z Chelsea trener Barcelony.

Mimo że w pierwszym meczu jego drużyna przegrała 0:1, to jednak miała tyle sytuacji, że awans mogła zapewnić sobie już tydzień temu. W rewanżu Barcelona też nie dopuszczała do gry rywali (do przerwy posiadanie piłki wynosiło 75 do 25 procent na korzyść gospodarzy). Ale ze skutecznością było znacznie lepiej, przynajmniej w I połowie.

Zanim padł pierwszy gol dla gospodarzy, dwie świetne okazje miał Lionel Messi. Na 1:0 w 35 min trafił jednak Sergio Busquets (asysta Isaac Cuenca), dla którego był to pierwszy gol w tej edycji LM.

Końcówka I połowy była zupełnie szalona, bowiem kibice na Cam Nou zobaczyli jeszcze dwa gole i czerwoną kartkę. Ale po kolei...

W 37 min boisko musiał opuścić kapitan Chelsea John Terry, który bez sensu sfaulował z tyłu Alexisa Sancheza (kopnięcie kolanem). Opaskę od Terry’ego przejął Frank Lampard. W 44 min Barcelona podwyższyła na 2:0 po golu Andresa Iniesty (asysta Messi). Ale oto nieoczekiwanie w doliczonym czasie gry gola dla Chelsea zdobył Ramires (asysta Lampard), lobując Petra Cecha. W tym momencie to Chelsea znowu była w monachijskim finale!

Zaraz po przerwie (48 min) Didier Drogba sfaulował w polu karnym Cesca Fabregasa, ale Messi z 11 metrów strzelił w poprzeczkę. Potem jeszcze w 83 min trafił z dystansu w słupek. A w 90+1 min „Barcę” dobił Fernando Torres!

Barcelona - Chelsea 2:2 (2:1): Busquets (35), Iniesta (44) - Ramires (45+1), Torres (90+1); CzK: Terry (37, Chelsea).