Baniak rozbity, Ptak trafiony!

Paweł Abbott okazał się katem Miedzi. W pierwszym meczu w Legnicy (2:1) strzelił dwa gole, w niedzielę kolejne dwa, a Zawisza wygrał 5:1!

<!** Image 2 align=none alt="Image 208003" sub="Paweł Abbott w rundzie wiosennej strzelił dla Zawiszy już cztery gole. Fot. Tomasz Czachorowski ">

Napastnik niebiesko-czarnych miał jeszcze kilka innych okazji strzeleckich, jak na przykład w 78 minucie, gdy główkował w dogodnej sytuacji, a piłka minimalnie minęła słupek. Normalnie to trafia wtedy 10 na 10...

- Ale wyszło, że jednak 9 na 10 - śmieje się Paweł Abbott. - Bardzo chciałem strzelić hat-tricka, bo jednak sytuacje były, ale i tak trzeba się cieszyć ze zwycięstwa i wyniku.

Pierwszego gola zdobył już w 8 minucie. - Młody (syn Zak - przyp. Fa) powiedział mi rano, że śniło mu się, iż strzelę gola już w 2 minucie, musiał więc troszkę poczekać - tłumaczy się rozbawiony Abbott.

Choć w 15 minucie Miedź miała też okazję - Marcin Nowacki trafił w poprzeczkę - to kolejne gole zdobył Zawisza, a padły one w podobnych okolicznościach, po strzałach z prawej strony pola karnego. W 25 minucie Aleksandra Ptaka pokonał Jakub Wójcicki, a w 30 minucie ponownie Paweł Abbott.

Zaraz po przerwie (47 minuta) na 4:0 podwyższył Kamil Drygas, a na 5:0 w 75 minucie Sebastian Ziajka. Debiutujący w barwach Zawiszy pomocnik na boisku pojawił się dwie minuty wcześniej.

- Mogę tylko pogratulować Zawiszy skuteczności i wyniku, który jest oszałamiający - przyznał trener gości Bogusław Baniak. - Musimy odpocząć i przemyśleć to, bo nigdy wcześniej moi zawodnicy tak wysoko nie przegrali.<!** reklama>

Za**wisza - Miedź 5:1 (3:0)**

Bramki: 1:0 Paweł Abbott (8), 2:0 Jakub Wójcicki (25), 3:0 Paweł Abbott (30), 4:0 Kamil Drygas (47), 5:0 Sebastian Ziajka (75), 5:1 Piotr Madejski (84).

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Michał Płonka, Łukasz Nawotczyński, Łukasz Skrzyński, Piotr Petasz - Jakub Wójcicki (73 Sebastian Ziajka), Hermes, Kamil Drygas, Daniel Mąka (69 Matej Nather), Michał Masłowski (60 Tomasz Ostalczyk) - Paweł Abbott.

Miedź: Aleksander Ptak - Krzysztof Wołczek, Mateusz Bany (57 Damian Lenkiewicz), Daniel Tanżyna, Grzegorz Bartczak - Piotr Madejski, Piotr Kasperkiewicz, Adrian Łuszkiewicz (36 Artur Marciniak), Marcin Nowacki (46 Zbigniew Zakrzewski), Mariusz Zasada - Jakub Grzegorzewski.

Bez kartek.**Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów:** 2800 (w tym ok. 100 z Legnicy).

I liga - 20. kolejka**: odwołano aż 5 spotkań!**

SOBOTA:**Bogdanka Łęczna - Arka Gdynia 2:1 (0:1):** Jarzębowski (53-samobój), T. Nowak (86) - Marcus Vinicius (21);

Cracovia - GKS Katowice 1:0 (0:0): Zejdler (67); sędziował: Lyczmański (Bydgoszcz); widzów: 7.146;

NIEDZIELA:**Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 1:3 (0:1):** Pawlusiński (71) - Babiarz 17, Małkowski (65), Bąk (67); CzK: Pleva (89, Termalica, za 2 ŻK);

Przełożone mecze: Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz, Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom, Warta Poznań - Stomil Olsztyn, ŁKS Łódź - Dolcan Ząbki i Kolejarz Stróże - Okocimski KS Brzesko (nowe terminy jeszcze nieznane); wszystkie odwołane z powodu złego stanu boiska.

Pary 21. kolejki, czwartek: Arka - Stróże (19.00 - w pierwszym meczu 1:1);

sobota: Tychy - Flota (12.00 - 0:1), ŁKS - Olimpia (12.30 - 1:3), Okocimski - Zawisza (15.00 - 0:4), Dolcan - Warta (15.00 - 2:2),**Sandecja - Polonia (16.00 - 1:0), Katowice - Łęczna (18.00 - 1:2), Stomil - Cracovia (19.00, w Ostródzie - 0:1);

przełożony: Miedź - Termalica (na 1 maja - 2:1).