https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Baj, Baj, czyli Tworzywa życie po życiu

K
To chyba jedyny przypadek, gdy dwaj bracia mają jeden paszport - Bartosz (Fisz) i Piotr (Emade) Waglewscy, którzy za wspólne muzykowanie dostali Paszport „Polityki”. Konstelacji tworzonych przez nich przez lata jest bez liku, ostatnio to tercet (z Michałem Sobolewskim) Kim Nowak.

To chyba jedyny przypadek, gdy dwaj bracia mają jeden paszport - Bartosz (Fisz) i Piotr (Emade) Waglewscy, którzy za wspólne muzykowanie dostali Paszport „Polityki”. Konstelacji tworzonych przez nich przez lata jest bez liku, ostatnio to tercet (z Michałem Sobolewskim) Kim Nowak. <!** Image 2 align=none alt="Image 180590" >

A jednak propozycja, z którą Waglewscy wystąpią 21 października o godz. 21.00 w „Mózgu”, będzie powrotem do Tworzywa (na zdjęciu). Powrotem, podkreślmy, na tyle twórczym, że tworzącym nową jakość! A dzieje się tak nie tylko dzięki znanym talentom braci, ale też za sprawą mistrza świata (!) didżejów - Eproma. To Michał Baj, prawdziwy wirtuoz gramofonu, pod którego ręką Tworzywo jest wyjątkowo elastyczne... (K)

koncert

Farben Lehre i Kwasożłopy w drodze

Jak Punky Reggae Live, to Wojciech Wojda, który tę trasę po raz pierwszy zorganizował w 2004 r. A jak Wojda, to, oczywiście, Farben Lehre, punkowy zespół, którego jest założycielem i liderem. 21 października o godz. 18.00 na przystanku w „Estradzie” obok Farben Lehre usłyszymy jeszcze dość wybuchowe mieszanki reggae z hip-hopem, ska i dancehallem w wykonaniu kapeli RaggaFaya i Sandaless. Za to 23 października w tym samym klubie o godz. 19.00 będzie okazja powitać powracające legendarne Kwasożłopy, czyli Acid Drinkers. Ochłonąwszy nieco po sukcesach, które niebezpiecznie blisko mainstreamu sytuowały thrashmetalowców (sic!), zespół ruszył do ludzi w związku z reedycją płyty „Fishdick Zwei. The Dick Is Rising Again”. Covery coverom nierówne! (K)

wystawa

Tatka tka i matka tka... na biennale

O tym jak „tatka tka i matka tka” śpiewano ongiś w Kabarecie Starszych Panów, sięgając po ulubiony żart językowy w poczuciu, że sztuką jest tę zbitkę słowną w ogóle wymówić. Tymczasem nic to w porównaniu z samym tkaniem! Taka refleksja towarzyszy każdemu biennale tkaniny artystycznej od trzech dekad, bowiem tegoroczny Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej jest już 15. z kolei. Przegląd, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki, ma charakter konkursu, do którego stają twórcy indywidualni (w tym niepełnosprawni), ale też placówki, gdzie kultywuje się trudną tradycję rękodzieła artystycznego. W tym roku 133 twórców nadesłało na przegląd 200 prac. Na wystawie, której wernisaż odbędzie się 22 października o godz 12.00 w spichrzach Muzeum Okręgowego (ul. Grodzka), znajdą się prace inspirowane dziełami wielkich mistrzów, ale i kompozycje własne, formy przestrzenne i dywany tkane tradycyjną techniką dwuosnowową. (K)

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski