Awans zespołów Pałacu, Chemika i Enea Novum/Astorii

Awans zespołów Pałacu, Chemika i Enea Novum/Astorii

Zdjęcie autora materiału

Marek Fabiszewski

Express Bydgoski

Express Bydgoski

Awans zespołów Pałacu, Chemika i Enea Novum/Astorii
Miniony weekend obfitował w sukcesy młodzieżowych bydgoskich zespołów w siatkówce i koszykówce w turniejach rozegranych w Bydgoszczy.
Awans zespołów Pałacu, Chemika i Enea Novum/Astorii
Kadetki KS Pałac Bydgoszcz były gospodarzami półfinałowego turnieju mistrzostw Polski. Mecze rozgrywano w hali Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Cichej 59.



Podopieczne Rafała Gąsiora i Macieja Kromrycha wygrały wszystkie trzy spotkania i z pierwszego miejsca awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Polski (1-5 maja, Olecko).

Oprócz Pałacu awans uzyskał też KS Metro Warszawa.

Nagrody indywidualne m.in. dla Pauliny Reiter (MVP) i Karolina Legień z Pałacu.

Wyniki turnieju: KS Pałac Bydgoszcz - MKS Avia Świdnik 3:1 (25:15, 18:25, 25:20, 25:23), KS Metro Warszawa - BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:17, 25:19, 24:26, 25:13); MKS Avia - BKS Stal 1:3 (25:18, 22:25, 16:25, 20:25), KS Pałac - KS Metro 3:0 (25:19, 25:22, 25:23); KS Metro - MKS Avia 2:3 (25:2 0, 13:25, 25:13, 22:25, 14:16), BKS Stal - KS Pałac 0:3 (23:25, 20:25, 20:25).

W hali Chemika przy ul. Glinki 79 w półfinałowym turnieju grali kadeci.


Tu też z kompletem zwycięstw wygrali gospodarze. Awans uzyskał też zespół AZS 2020 Częstochowa.

Finałowy turniej odbędzie się w dniach 8-12 maja w Szczytnie.

Wyniki turnieju: BKS Chemik Bydgoszcz - AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:17, 25:22, 25:18), AZS 2020 Częstochowa - Spartakus Jawor 3:1 (25:15, 25:14, 22:25, 25:23); AZS PWSZ - Spartakus 3:2 (15:25, 17:25, 33:31, 25:19, 15:13), BKS Chemik - AZS 2020 3:2 (25:18, 20:25, 16:25, 25:21, 15:13), AZS 2020 - AZS PWSZ 3:0 (25:11, 25:23, 25:13), Spartakus - BKS Chemik 0:3 (10:25, 17:25, 16:25).

W miniony weekend grali też młodzi koszykarze.

Drużyna Enea Novum/Astorii Bydgoszcz, prowadzona przez Macieja Łabusia i Piotra Feddera, z kompletem zwycięstw wywalczyła awans do półfinałów mistrzostw Polski U-18 (także Żak Żory).

Mecze rozgrywano w hali Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 przy ul. Św. Trójcy 37.

Wyniki turnieju: Enea Novum/Astoria Bydgoszcz - PKK Żubry Białystok 91:60, ŻAK Żory - Energa PGK Słupsk 69:70; Energa - Żubry 64:72, ŻAK - Enea Novum/Astoria 70:74; Żubry - ŻAK 90:111, Enea Novum/Astoria - Energa 70:56.

We wtorek odbyło się losowanie grup półfinałów MP U-18 oraz wybór gospodarzy turniejów półfinałowych. Gospodarzem grupy III będzie Bydgoszcz i drużyna Enea Novum Astoria Bydgoszcz.

Rywalami bydgoskich koszykarzy będą: Legia Warszawa, Politechnika Gdańska Szkoła Gortata oraz WKK Wrocław. Mecze 12-14 kwietnia w hali Artego Arena.

Przypomnijmy, że w dniach 10-14 kwietnia w Kętrzynie o siatkarskie medale mistrzostw Polski zagrają juniorki Pałacu Bydgoszcz.

Rywalkami podopiecznych Agaty Kopczyk w grupie I będą: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Budowlani Łódź, MKS Dąbrowa Górnicza.

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU



Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Aktualności sportowe

Tabela 1. ligi

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Ekstraklasy
Baraż o utrzymanie w 1. lidze
Spadek do 2. ligi
Ruch Chorzów został ukarany odjęciem 6 punktów za zaległości finansowe
Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem 1 punktu za zaległości finansowe
1 Miedź Legnica Live 34 63 17 12 5 53-27
2 Zagłębie Sosnowiec Live 34 58 17 7 10 46-32
3 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 16 8 10 48-33
4 GKS Tychy Live 34 55 16 7 11 41-40
5 GKS Katowice Live 34 54 16 6 12 44-34
6 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 40-37
7 Raków Częstochowa Live 34 51 14 9 11 50-40
8 Stal Mielec Live 34 51 14 9 11 51-46
9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 46 11 13 10 37-37
10 Chrobry Głogów Live 34 46 12 10 12 46-47
11 Odra Opole Live 34 45 12 9 13 37-43
12 Puszcza Niepołomice Live 34 44 11 11 12 38-38
13 Bytovia Bytów Live 34 40 10 10 14 36-45
14 Stomil Olsztyn Live 34 39 12 4 18 39-50
15 Pogoń Siedlce Live 34 38 9 11 14 42-50
16 Górnik Łęczna Live 34 35 8 11 15 29-42
17 Olimpia Grudziądz Live 34 31 7 10 17 24-37
18 Ruch Chorzów Live 34 27 9 6 19 35-58