
25 stycznia 1938 roku wieczorem ok. godz. 20.30 na północnej części nieba widoczna była w Bydgoszczy rozległa zorza polarna, największe tego typu zjawisko w XX wieku. Niezorientowani mieszkańcy miasta byli przekonani, że w okolicach Bydgoszczy wybuchł wielki pożar i stąd łuna na nieboskłonie.

25 stycznia 1945 roku w mieście odbyły się cztery wielkie wiece (w Strzelnicy, hotelu „Victoria”, kinie „Kristal” i tzw. małym teatrze), podczas których mieszkańcy Bydgoszczy owacyjnie przywitali przedstawicieli Armii Czerwonej i nowych władz przyszłej PRL.

25 stycznia 1968 roku w niemal rok po śmierci pisarza Adama Grzymały-Siedleckiego otwarta została izba jego pamięci w byłym mieszkaniu literata w domu przy ul. Libelta 5.

25 stycznia 1973 roku w godzinach wieczornych doszło do głośnego zabójstwa na tle seksualnym 25-letniej Krystyny P. na podwórzu posesji przy ul. Stromej. Zabójca, 26-letni Krzysztof K., został zatrzymany już po dwóch dniach. Sąd skazał go na karę śmierci, wyrok został wykonany.