Astoria Bydgoszcz rozbiła ekipę z Wałbrzycha [zdjęcia kibiców, wideo]

• Express Bydgoski
O wygranej Enea Astorii z Górnikiem Wałbrzych przesądziła praktycznie pierwsza kwarta - 22:7. Po 20 minutach było 50:29 i wszystko jasne!

Bydgoscy I-ligowcy odnieśli 13 zwycięstwo w sezonie i 5 z rzędu! Po czwartkowym meczu w „Łuczniczce” podopieczni Grzegorza Skiby awansowali na 2. miejsce!

Enea Astoria miała w tym spotkaniu wyższą skuteczność. Nie tylko w próbach za dwa punkty (26/37), ale poprawiła się również w rzutach wolnych (22/29). W poprzednim meczu w Krakowie z AZS AGH (84:64) wykorzystała zaledwie 12/33 rzutów wolnych.

Liderem zwycięskiej ekipy był Paweł Śpica, który 15 z 22 swoich punktów zdobył do przerwy (3 za trzy). Trafił 8/14 prób. Wspierał go Grzegorz Kukiełka - 17 pkt (5/9 z gry, 3 za trzy). Swoje dołożyli też Jakub Dłuski i Mikołaj Grod - trafili po cztery rzuty z gry oraz 4/4 z rzutów wolnych.

Goście zagrali bez Piotra Niedźwiedzkiego (czwarty najlepiej punktujący oraz drugi najlepiej zbierający gracz w I lidze - średnie 18,7 pkt i 11 zbiórek). To właśnie on w pojedynkę wygrał z Enea Astorią mecz w Wałbrzychu (76:66). Wczoraj pauzował karnie za faul niesportowy popełniony dwa mecze wcześniej w Prudniku.

Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Enea Astoria Bydgoszcz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 95:77 (22:7, 28:22, 20:25, 25:23).

Enea Astoria: Dłuski 12, Grod 12, Śpica 22, Kukiełka 17, Nowakowski 11 oraz Kondraciuk 5, Szyttenholm 4, Aleksandrowicz 2, Pochocki 4, Frąckiewicz 6.

Górnik Transfer.eu: Kruszczyński 10, Glapiński 0, Małecki 11, Krzywdziński 4, Ratajczak 16 oraz Der 2, Durski 8, Wróbel 19, Spała 7.

W 19. kolejce Enea Astoria zagra 23 stycznia (środa, 19.00) na wyjeździe z Basketem Poznań.

Kolejny mecz w Bydgoszczy - 26 stycznia (sobota, 17.00) z Kotwicą Kołobrzeg.

Astoria szuka kontaktu z byłymi kadetami

Klub Astoria szuka namiaru na brązowych medalistów mistrzostw Polski kadetów w sezonie 1978/1979: Sławomira Barańskiego, Marka Wilke, Marka Kasprzaka i Andrzeja Baumana.

Na informacje czeka Mariusz Rybka, kontakt na nr tel. 606-250-588.