Astoria Bydgoszcz pokonała Pogoń Prudnik i ma szanse na szóste miejsce

Tadeusz Nadolski
Mikołaj Grod
Mikołaj Grod Tomasz Czachorowski
W środę w zaległym meczu z 23. kolejki I ligi koszykarzy Astoria pokonała Pogoń Prudnik 80:69. 3 kwietnia zakończy się runda zasadnicza.

Pojedynek ten miał swoisty podtekst, bo jego wynik mógł mieć duży wpływ na to, które miejsce przed play offami zajmie bydgoska drużyna. Wygrana co najmniej 7. punktami (w Prudniku było 81:87, a przy równej liczbie punktów o miejscu w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spotkań)) i założeniu, że w ostatniej kolejce (3 kwietnia) wczorajsi rywale ulegną Miastu Szkła Krosno, a „Asta” upora się z przeciętnym Śląskiem Wrocław, sprawiłyby, że podopieczni Konrada Kaźmierczyka mogliby awansować nawet na 6. miejsce po tym etapie rywalizacji.

I tak się stało, choć - jak się można było spodziewać - nie przyszło to łatwo.

W meczu aż 15 razy zmieniało się prowadzenie. Niemal przez 35 minut trwała walka kosz za kosz. Goście kilkakrotnie odskakiwali na 6-7 „oczek”, ale na więcej gospodarze nie pozwalali. W składzie Astorii pojawił się nieobecny w poprzednim spotkaniu najlepszy strzelec drużyny Piotr Robak, ale na boisko wyszedł dopiero w II kwarcie i widać po nim było skutki choroby.

Kolejny świetny mecz rozegrał nominalny rezerwowy Mikołaj Grod. W decydujących ostatnich fragmentach był siłą napędową swojego zespołu, notował przechwyty (w sumie 3), punkty zdobywał po szybkich kontratakach. W sumie zdobył 24 pkt (7/8 za 2, 2/4 za 3, 4/4 za 1). Do tego dołożył 7 zbiórek. 8 „oczek” przewagi „Asta uzyskała w 37 min (po akcji wspomnianego Groda). Potem kolejne zaliczył dobrze spisujący się Adrian Barszczyk (14 pkt, 4/6 za 2, 2/4 za 3, 4 zb.). I ostatecznie wygrana 11 pkt stała się faktem.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Astoria w Artego Arenie w niedzielę, 3 kwietnia (18.00), zagra z rezerwami Śląska Wrocław.ą
Astoria Bydgoszcz - Pogoń Prudnik 80:69 (21:22, 17:18, 21:19, 21:10)

Astoria: Barszczyk 14 (2x3), Szyttenholm 9, Lewandowski 9 (1), Mazur 8, Laydych 3 oraz Grod 24 (2), Fatz 8, Kutta 3, Robak 2.