Artego przegrało w Polkowicach. Z kim zagra w play-off?

Artego przegrało w Polkowicach. Z kim zagra w play-off?

Zdjęcie autora materiału

Marek Fabiszewski

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Chilijka Ziomara Morrison była najskuteczniejszą zawodniczką Artego w Polkowicach (14 pkt).

Chilijka Ziomara Morrison była najskuteczniejszą zawodniczką Artego w Polkowicach (14 pkt). ©Arkadiusz Wojtasiewicz

W sobotni wieczór rozegrano 26. kolejkę Energi Basket Ligi Kobiet, ostatnią w sezonie zasadniczym. Od wtorku już mecze ćwierćfinałowe fazy play-off.
Chilijka Ziomara Morrison była najskuteczniejszą zawodniczką Artego w Polkowicach (14 pkt).

Chilijka Ziomara Morrison była najskuteczniejszą zawodniczką Artego w Polkowicach (14 pkt). ©Arkadiusz Wojtasiewicz

Koszykarki Artego Bydgoszcz pojechały do CCC Polkowice, spotkały się zatem miejscowe mistrzynie Polski (nr 1 po pierwszej fazie rozgrywek) z przyjezdnymi wicemistrzyniami.



Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w Artego Arenie było 72:68 dla Artego. Ale dwa tygodnie później też we własnej hali, ale w półfinale Pucharu Polski wyraźnie lepsze CCC (78:45).

Podopieczne Tomasza Herkta walczyły jeszcze o wyjściowe 2. miejsce przed fazą play-off. Podwójnym warunkiem była wygrana w Polkowicach i przegrana Energi Toruń u siebie ze Ślęzą Wrocław.

Żaden z tych warunków nie został spełniony, dlatego bydgoskie koszykarki do I rundy play-off przystąpią z 3. miejsca i rywalizować będą z 1KS Ślęza Wrocław.

To byl bardzo słaby mecz bydgoskich koszykarek, niska skuteczność, zaledwie jeden celny rzut zza łuku i to na początku meczu (Julie McBride). Zaledwie 1/11 prób za trzy przy 6/16 polkowiczanek.

Trzeba jak najszybciej zapomnieć o wyjeździe do Polkowic i szykować się na rywalizację ćwierćfinałową z wrocławiankami.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 61:43 (15:11, 20:8, 15:12, 11:12).

CCC: Gajda 8 (2/4 za 3), Fagbenle 14 (7/13 za 2, 8 zb.), Kaltsidou 9 (4/4 za 1, 4 as.), Thomas 11 (4/5 za 2, 5 zb., 3 as.), Hayes 12 (3/6 za 2, 3/3 za 1, 4 zb.) oraz Leedham 5 (4 zb.), Kizer 2, Owczarzak 0, Tyszkiewicz 0.

Artego: Międzik 2, Szott-Hejmej 4 (4 zb.), McBride 3 (1/5 za 3), Stanković 11 (4/10 za 2, 3/5 za 1, 5 zb.), Morrison 14 (5/9 za 2, 4/4 za 1, 11 zb.) oraz Poboży 4, Radocaj 4 (4 as., 2/2 za 1), Kuczyńska 2, Hornbuckle 0 (5 zb., 3 as.), Kocaj 0.

Teraz play-off. Drużyny, które zajęły miejsca 1-8 będą uczestniczyć w play-off. Drużyny z miejsc 9-13 kończą rywalizację w tym sezonie. Ostatnia drużyna w tabeli (Ostrovia Ostrów Wlkp.) traci prawo do gry w Energa Basket Lidze Kobiet.

Pary ćwierćfinałowe Energa Basket Ligi Kobiet:

CCC Polkowice (1) - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin (8)

Energa Toruń (2) - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. (7)

Artego Bydgoszcz (3) - Ślęza Wrocław (6)

Arka Gdynia (4) - Wisła CanPack Kraków (5)

Terminarz ćwierćfinału play-off (do trzech zwycięstw):

1 mecz - 2 kwietnia (wtorek)

2 mecz - 3 kwietnia (środa)

3 mecz - 6 kwietnia (sobota)

Ew. 4 mecz - 7 kwietnia (niedziela)

Ew. 5. mecz - 10 kwietnia (środa)

Pierwsze dwa mecze na parkiecie zespołu z wyższego miejsca po sezonie zasadniczym.

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU





Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Aktualności sportowe

Terminarz rozgrywek

Brak danych
Piątek, 18 października 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 14. kolejka 19.10.201920.10.2019
18:00 Puszcza Niepołomice -:- GKS Tychy
18:00 Wigry Suwałki -:- Odra Opole
18:00 Chrobry Głogów -:- Chojniczanka Chojnice
19:00 Stal Mielec -:- Sandecja Nowy Sącz
20:45 Miedź Legnica -:- Stomil Olsztyn
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa C, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
14:00 PLUKS Pomologia Prószków U-17 -:- Śląsk Wrocław U-17
15:00 Górnik Zabrze U-17 -:- Rozwój Katowice U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa D, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
14:30 Korona Kielce U-17 -:- Wisła Kraków U-17
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 9. kolejka 19.10.201920.10.2019
21:00 Granada CF -:- Osasuna Pampeluna
— Piłka nożna, — Liga francuska, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
20:45 OGC Nice -:- Paris Saint-Germain
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 12. kolejka 18.10.201920.10.2019
18:00 Zagłębie Lubin -:- Pogoń Szczecin
20:30 Wisła Kraków -:- Piast Gliwice
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 8. kolejka 19.10.201919.10.2019
20:30 Eintracht Frankfurt -:- Bayer Leverkusen
Sobota, 19 października 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 14. kolejka 19.10.201920.10.2019
17:00 Olimpia Grudziądz -:- Radomiak Radom
17:45 Warta Poznań -:- Zagłębie Sosnowiec
18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała -:- GKS Jastrzębie
19:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza -:- GKS Bełchatów
— Piłka nożna, — 2. liga, 14. kolejka 19.10.201920.10.2019
13:00 Garbarnia Kraków -:- Gryf Wejherowo
14:00 Elana Toruń -:- Stal Stalowa Wola
15:00 Skra Częstochowa -:- Olimpia Elbląg
15:00 Stal Rzeszów -:- Błękitni Stargard
15:30 Legionovia Legionowo -:- Bytovia Bytów
16:00 Górnik Polkowice -:- Resovia
19:10 Widzew Łódź -:- GKS Katowice
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa A, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
12:30 Ursus Warszawa U-17 -:- Naki Olsztyn U-17
13:00 Legia Warszawa U-17 -:- AKS SMS Łódź U-17
18:00 Escola Varsovia U-17 -:- Znicz Pruszków U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa A, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
13:30 AP Talent Białystok U-15 -:- UKS SMS Łódź U-15
15:00 ZKS Olimpia Elbląg U-15 -:- Jagiellonia Białystok U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa B, 10. kolejka 19.10.201913.11.2019
11:00 Arka Gdynia SI U-15 -:- Lechia Gdańsk U-15
12:00 CWZS Bydgoszcz U-15 -:- FASE Szczecin U-15
12:00 Warta Poznań U-15 -:- AP Pogoń Szczecin U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa C, 10. kolejka 16.10.201920.10.2019
12:00 Piast Gliwice U-15 -:- Chrobry Głogów U-15
14:00 Miedź Legnica U-15 -:- Rozwój Katowice U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa D, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
12:00 Sandecja Nowy Sącz U-15 -:- Wisła Kraków U-15
13:30 AP TOP 54 Biała Podlaska U-15 -:- Motor Lublin U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa B, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
12:00 Lech Poznań U-17 -:- Warta Poznań U-17
15:00 AP Reissa Poznań U-17 -:- Lechia Gdańsk U-17
15:00 Arka Gdynia SI U-17 -:- Pogoń Szczecin U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa C, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
14:30 Zagłębie Lubin U-17 -:- Ruch Chorzów U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa D, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
10:30 AP TOP 54 Biała Podlaska U-17 -:- Stal Mielec U-17
12:00 Karpaty Krosno U-17 -:- BKS Lublin U-17
— Piłka nożna, — CLJ, 11. kolejka 19.10.201920.10.2019
11:00 Pogoń Szczecin U-18 -:- Śląsk Wrocław U-18
12:00 Korona Kielce U-18 -:- Hutnik Kraków U-18
12:00 Legia Warszawa U-18 -:- Jagiellonia Białystok U-18
12:00 UKS SMS Łódź U-18 -:- Lech Poznań U-18
12:00 Zagłębie Lubin U-18 -:- Arka Gdynia U-18
— Piłka nożna, — Liga angielska, 9. kolejka 18.10.201920.10.2019
13:30 Everton FC -:- West Ham United
16:00 AFC Bournemouth -:- Norwich City
16:00 Aston Villa -:- Brighton & Hove Albion
16:00 Chelsea Londyn -:- Newcastle United
16:00 Leicester City -:- Burnley FC
16:00 Tottenham Hotspur -:- Watford FC
16:00 Wolverhampton Wanderers -:- Southampton FC
18:30 Crystal Palace -:- Manchester City
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 9. kolejka 19.10.201920.10.2019
Deportivo Alaves -:- Celta Vigo
13:00 SD Eibar -:- FC Barcelona
16:00 Atletico Madryt -:- Valencia CF
18:30 Getafe CF -:- CD Leganes
21:00 RCD Mallorca -:- Real Madryt
— Piłka nożna, — Liga francuska, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
17:30 Olympique Lyon -:- Dijon FCO
20:00 Angers SCO -:- Stade Brestois
20:00 FC Metz -:- FC Nantes
20:00 Nimes Olympique -:- Amiens SC
20:00 Stade de Reims -:- Montpellier HSC
20:00 Toulouse FC -:- OSC Lille
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 12. kolejka 18.10.201920.10.2019
15:00 Korona Kielce -:- Wisła Płock
17:30 Legia Warszawa -:- Lech Poznań
20:00 Jagiellonia Białystok -:- Cracovia
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 8. kolejka 19.10.201919.10.2019
15:30 FC Augsburg -:- Bayern Monachium
15:30 Fortuna Duesseldorf -:- FSV Mainz
15:30 RB Lipsk -:- VfL Wolfsburg
15:30 Union Berlin -:- SC Freiburg
15:30 Werder Brema -:- Hertha Berlin
18:30 Borussia Dortmund -:- Borussia Moenchengladbach
— Piłka nożna, — Liga włoska, 8. kolejka 19.10.201921.10.2019
15:00 Lazio Rzym -:- Atalanta Bergamo
18:00 SSC Napoli -:- Hellas Werona
20:45 Juventus Turyn -:- Bologna FC
Niedziela, 20 października 2019
— Piłka nożna, — 2. liga, 14. kolejka 19.10.201920.10.2019
12:00 Lech II Poznań -:- Znicz Pruszków
13:05 Pogoń Siedlce -:- Górnik Łęczna
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa A, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
12:00 UKS SMS Łódź U-17 -:- MKS Polonia Warszawa U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa A, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
14:15 MKS Ząbkovia Ząbki U-15 -:- MKS Polonia Warszawa U-15
16:00 Legia Warszawa U-15 -:- Escola Varsovia U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa C, 10. kolejka 16.10.201920.10.2019
13:00 Falubaz Zielona Góra U-15 -:- FC Wrocław Academy U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa D, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
12:00 Akademia Piłkarska 21 U-15 -:- Górnik Łęczna U-15
12:00 Stal Rzeszów U-15 -:- KKP Korona Kielce U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa B, 10. kolejka 19.10.201920.10.2019
12:00 Chemik Bydgoszcz U-17 -:- Arka Gdynia U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa D, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
10:00 Podgórze Kraków U-17 -:- Cracovia U-17
— Piłka nożna, — CLJ, 11. kolejka 19.10.201920.10.2019
11:00 Cracovia U-18 -:- Wisła Kraków U-18
12:00 Górnik Zabrze U-18 -:- Lechia Gdańsk U-18
13:00 Escola Varsovia U-18 -:- Gwarek Zabrze U-18
— Piłka nożna, — Liga angielska, 9. kolejka 18.10.201920.10.2019
17:30 Manchester United -:- Liverpool FC
21:00 Sheffield United -:- Arsenal Londyn
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 9. kolejka 19.10.201920.10.2019
14:00 Real Sociedad -:- Real Betis Sewilla
16:00 Espanyol Barcelona -:- Villarreal CF
18:30 Athletic Bilbao -:- Real Valladolid
21:00 Sevilla FC -:- Levante UD
— Piłka nożna, — Liga francuska, 10. kolejka 18.10.201920.10.2019
15:00 Girondins Bordeaux -:- AS Saint-Etienne
17:00 AS Monaco -:- Stade Rennais
21:00 Olympique Marsylia -:- RC Strasbourg
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 12. kolejka 18.10.201920.10.2019
15:00 Arka Gdynia -:- Lechia Gdańsk
17:30 Górnik Zabrze -:- ŁKS Łódź
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 8. kolejka 19.10.201919.10.2019
15:30 FC Koeln -:- SC Paderborn
18:00 TSG 1899 Hoffenheim -:- Schalke 04 Gelsenkirchen
— Piłka nożna, — Liga włoska, 8. kolejka 19.10.201921.10.2019
12:30 US Sassuolo -:- Inter Mediolan
15:00 Cagliari Calcio -:- SPAL Ferrara
15:00 Sampdoria Genua -:- AS Roma
15:00 Udinese Calcio -:- Torino FC
18:00 AC Parma -:- Genoa CFC
20:45 AC Milan -:- US Lecce
Poniedziałek, 21 października 2019
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 12. kolejka 18.10.201920.10.2019
18:00 Raków Częstochowa -:- Śląsk Wrocław
— Piłka nożna, — Liga włoska, 8. kolejka 19.10.201921.10.2019
20:45 Brescia Calcio -:- ACF Fiorentina
Wtorek, 22 października 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 13. kolejka 12.10.201913.10.2019
17:30 GKS Tychy -:- Miedź Legnica
18:00 GKS Jastrzębie -:- Wigry Suwałki
19:00 Puszcza Niepołomice -:- Warta Poznań
— Piłka nożna, — Regionalny PP: śląskie, Katowice - finał 22.10.201922.10.2019
15:00 Śląsk Świętochłowice -:- Slavia Ruda Śląska
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa A
21:00 Club Brugge -:- Paris Saint-Germain
21:00 Galatasaray Stambuł -:- Real Madryt
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa B
21:00 Olympiakos Pireus -:- Bayern Monachium
21:00 Tottenham Hotspur -:- Crvena Zvezda Belgrad
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa C
18:55 Szachtar Donieck -:- Dinamo Zagrzeb
21:00 Manchester City -:- Atalanta Bergamo
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa D
18:55 Atletico Madryt -:- Bayer Leverkusen
21:00 Juventus Turyn -:- Lokomotiw Moskwa
Środa, 23 października 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 13. kolejka 12.10.201913.10.2019
18:00 Chrobry Głogów -:- Zagłębie Sosnowiec
— Piłka nożna, — Regionalny PP: mazowieckie, Ciechanów-Ostrołęka - finał 23.10.201923.10.2019
15:00 Żbik Nasielsk -:- Ostrovia Ostrów Mazowiecka
— Piłka nożna, — Regionalny PP: mazowieckie, Radom - finał 23.10.201923.10.2019
Pilica Białobrzegi -:- Oskar Przysucha
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Nowy Sącz/Podhale - IV runda 09.10.201923.10.2019
16:00 Biali Biały Dunajec -:- Skalni Zaskale
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Nowy Sącz/Nowy Sącz - finał 23.10.201923.10.2019
15:00 Barciczanka Barcice -:- Poprad Muszyna
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Nowy Sącz/Podhale - 1/4 finału 23.10.201930.10.2019
15:30 Podhale II Nowy Targ -:- Podhale Nowy Targ
— Piłka nożna, — Regionalny PP: podkarpackie, Stalowa Wola - 1/4 finału 08.10.201923.10.2019
15:00 Sokół Sokolniki (k. Stalowej Woli) -:- Siarka Tarnobrzeg
— Piłka nożna, — Regionalny PP: podkarpackie, Rzeszów-Dębica - 1/4 finału 23.10.201923.10.2019
15:30 Błękitni Ropczyce -:- Wisłoka Dębica
15:30 Izolator Boguchwała -:- Stal II Mielec
15:30 KS Pilzno -:- Igloopol Dębica
15:30 Resovia II Rzeszów -:- Wisłok Wiśniowa
— Piłka nożna, — Regionalny PP: wielkopolskie, Kalisz - 1/2 finału 23.10.201923.10.2019
15:30 Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski -:- Orzeł Mroczeń
15:30 GKS Jaraczewo -:- GKS Grębanin
— Piłka nożna, — Regionalny PP: wielkopolskie, Leszno - 1/2 finału 23.10.201923.10.2019
15:30 Kania Gostyń -:- Korona Piaski
15:30 Polonia 1912 II Leszno -:- Lew Pogorzela
— Piłka nożna, — Regionalny PP: wielkopolskie, Piła - 1/2 finału 23.10.201923.10.2019
15:45 Korona Stróżewo -:- Iskra Szydłowo
15:45 Polonia Jastrowie -:- Noteć Czarnków
— Piłka nożna, — Regionalny PP: wielkopolskie, Konin - 1/2 finału 23.10.201923.10.2019
15:45 Warta Dobrów -:- SKP Słupca
15:45 Wilki Wilczyn -:- Polonus Kazimierz Biskupi
— Piłka nożna, — Regionalny PP: wielkopolskie, Poznań - 1/2 finału 23.10.201923.10.2019
15:45 Lider Swarzędz -:- Huragan Pobiedziska
15:45 Stella Luboń -:- Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa C, 9. kolejka 09.10.201923.10.2019
10:30 Śląsk Wrocław U-17 -:- Zagłębie Lubin U-17
— Piłka nożna, — CLJ, 10. kolejka 12.10.201923.10.2019
12:00 Lech Poznań U-18 -:- Legia Warszawa U-18
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa E
21:00 KRC Genk -:- Liverpool FC
21:00 Red Bull Salzburg -:- SSC Napoli
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa F
21:00 Inter Mediolan -:- Borussia Dortmund
21:00 Slavia Praga -:- FC Barcelona
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa G
18:55 RB Lipsk -:- Zenit Sankt Petersburg
21:00 Benfica Lizbona -:- Olympique Lyon
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, Grupa H
18:55 Ajax Amsterdam -:- Tottenham Hotspur
21:00 OSC Lille -:- Valencia CF

Galeria