Jest trzymiesięczny areszt dla 28-latka z powiatu świeckiego, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek w Luszkowie. W zdarzeniu zginął 25-letni pasażer auta.
Chodzi o wypadek, do którego doszło w minioną sobotę około godz. 23.15. 25-letni pasażer - także mieszkaniec powiatu świeckiego - zginął na miejscu, a kierujący autem trafił na badania do grudziądzkiego szpitala. - Po opatrzeniu ran 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Miał promil alkoholu w organizmie - mówi sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.
Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem almera, na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował.
Kierowca usłyszał już zarzut spowodowania wypadku w ruchu lądowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Świeccy policjanci po zebraniu materiału dowodowego zwrócili się z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Prokuratura i sąd przychyliły się i 28-latek trzy najbliższe miesiące spędzi za kratkami.