Sędzia piłkarska na razie nie myśli o prowadzeniu meczów mężczyzn
Status ten otrzymała Anoud Al-Asmari, która przyznała, że cieszy się, iż została jedną z sędziów kategorii międzynarodowej, w której oprócz niej jest jeszcze siedmiu sędziów płci męskiej z Arabii Saudyjskiej.
Al-Asmari odpowiedziała również na pytanie, czy jest gotowa do pracy na meczu drużyn mężczyzn. Sędzia przyznała, że nie chce o tym myśleć, dopóki nominacja nie zostanie zatwierdzona przez Królewski Saudyjski Związek Piłkarski.
34-letnia Al-Asmari rozpoczęła karierę sędziowską w 2018 roku. Wcześniej prowadziła szereg meczów założonej w 2019 roku kobiecej drużyny Arabii Saudyjskiej.
Saudyjczycy przełamują konserwatywne normy w sporcie kobiet
Pomimo słynnego konserwatyzmu Arabii Saudyjskiej, w sporcie kobiecym zaczęły otwierać się możliwości, w tym w kobiecej lidze piłkarskiej, która wystartowała w listopadzie 2021 roku.
Pierwsza kobieca reprezentacja Arabii Saudyjskiej, prowadzona przez niemiecką selekcjonerkę Monikę Stapp, pokonała Seszele 2:0 w swoim pierwszym oficjalnym meczu w lutym 2022 roku.
Arabia Saudyjska złożyła wniosek o organizację Pucharu Azji Kobiet w 2026 roku i jest jedynym oferentem męskiej wersji w 2027 roku. Rozważa również wspólną kandydaturę na zorganizowanie mistrzostwa świata 2030 wraz z Egiptem i Grecją.
Na mundialu w Katarze jeden mecz sędziowała Francuzka Frappart
W meczu trzeciej rundy fazy grupowej mistrzostw świata 2022 w Katarze pomiędzy reprezentacjami Niemiec i Kostaryki (4:2) pracowała kobieca ekipa sędziowska, na czele której stała 39-letnia Francuzka Stephanie Frappart.
Wcześniej informowano, że portugalski atakujący An-Nasr, 37-letni Cristiano Ronaldo zamieszka ze swoją dziewczyną Georginą Rodriguez, choć jest to zabronione przez prawo Arabii Saudyjskiej.
