20 maja w Hotelu MERA w Sopocie odbędzie się turniej, który podczas całodniowej rekrutacji i licznych testów wyłoni najlepszych pracowników na stanowiska programistyczne: Software Engineering Managers w technologiach Ruby on Rails, JAVA oraz .NET.
Czytaj też: Pomorska lista płac. Ile zarobimy w branży IT?
Rekruterzy z Ameryki
Rekrutacje prowadzi amerykański Start-up Crossover, który jako pierwsza firma na świecie oferuje nowoczesny tryb pracy zdalnej dla wiodących amerykańskich przedsiębiorstw w dziedzinie informatyki, czy ekonomii. Kandydaci mają możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na ziemi, w zakresie minimum 40 godzin tygodniowo, bez konieczności chodzenia do biura.
Pracownik otrzymuje 100 procent swojego wynagrodzenia, a Crossover nie pobiera od tego żadnych świadczeń. Dochody firmy stanowią wynegocjowane 10 procent zarobków pracownika, które nie są odejmowane od pensji zatrudnionej osoby, a stanowią dodatkową kwotę, którą pokrywa pracodawca w ramach umowy z Crossover.
Specjaliści poszukiwani
Pomorze nie jest pierwszym regionem, w którym firma szuka najlepszych pracowników - do tej pory turnieje rekrutacyjne odbyły się w Krakowie, Warszawie i w Łodzi. To nie przypadek, że Polska stała się bardzo istotnym krajem w strategii biznesowej firmy.
- Polacy na całym świecie uważani są za świetnych specjalistów, a w branży IT są w światowej czołówce. Wyróżnia ich doświadczenie, wiedza i wysokie kwalifikacje. Tym najlepszym stwarzamy możliwość wolności miejsca zamieszkania, a także atrakcyjnego systemu płacowego. Pracując w polskich warunkach, albo podróżując po świecie, otrzymujemy amerykańską pensję, która w przypadku gdańskiego turnieju wynosi blisko 400 tysięcy złotych rocznie. Dzięki temu specjaliści mają możliwość pełnoprawnego, długoterminowego zatrudnienia, w przeciwieństwie do freelancingu. – mówi Per Markus Törnberg, Country General Manager w firmie Crossover.
Pracując w polskich warunkach, albo podróżując po świecie, otrzymujemy amerykańską pensję, która w przypadku gdańskiego turnieju wynosi blisko 400 tysięcy złotych rocznie.
Nowoczesna rekrutacja
Zazwyczaj rekrutacje kandydatów branży IT trwają wiele tygodni i często wiążą się z koniecznością wyjazdów. Crossover znalazł na to sposób i swoje rekrutacje prowadzi w formie testów trwających tylko jeden dzień.
Kandydaci testowani są na kilka sposobów:
- testy programistyczne,
- językowe,
- logicznego myślenia oraz
- wiedzy technicznej.
Testy są trudne, a pracę dostaje zazwyczaj 1 procent kandydatów na świecie, w Polsce jest to nawet 3 procent, co jest dowodem na wysoki poziom polskich specjalistów.
Dzień przed turniejem wszyscy kandydaci otrzymają zaproszenie na spotkanie integracyjne, na którym mogą poznać zasady pracy, a także osoby, które z powodzeniem pracują w systemie pracy zdalnej.
Wszyscy chętni wciąż mogą wziąć udział w rejestracji na turniej: www.XoZdalnie.pl.
Obecnie firma Crossover współpracuje ze specjalistami ze 100 krajów i 2328 miast na całym świecie. Od 2015 roku posiada również swoje przedstawicielstwo w Polsce. Country General Managerem firmy w Polsce jest Per Markus Törnberg.
Czytaj również: Pomorze w czołówce regionów przyjaznych dla biznesu
