Ale sensacja! Młociarz Paweł Fajdek poza finałem w Rio! Wojciech Nowicki najlepszy w eliminacjach!

Paweł Fajdek "na kolanach" po eliminacjach. Fot. Andrzej Szkocki
Podobnie jak cztery lata temu w Londynie, także w Rio de Janeiro zabraknie Pawła Fajdka w finałowej dwunastce konkursu rzutu młotem. Polak, który przez ostatnie dwa lata "rządził" na świecie, znowu spalił się w eliminacjach. Za to zaskoczył Wojciech Nowicki!

Nasz murowany pewniak do złotego medalu na igrzyskach w Rio, młociarz Paweł Fajdek w eliminacjach rzucił tylko 72,00 i zajął 7. siódme miejsce w grupie A.

Gdy tylko sześciu zawodników z grupy B przerzuciło Fajdka, było wiadomo, że zabraknie go w finałowej dwunastce. Podobnie było cztery lata temu w Londynie!

Polak w najlepszej próbie uzyskał blisko 12 metrów mniej niż wynosi jego rekord życiowy. To najsłabszy występ mistrza świata od... pięciu lat!

Po fatalnym starcie Paweł Fajdek nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. "Jadę przebukować bilet" - powiedział, wychodząc ze stadionu olimpijskiego w Rio de Janeiro.

Drugi z polskich młociarzy, startujący w grupie B, Wojciech Nowicki, uzyskał w ostatnim rzucie 77,64 i wygrał kwalifikacje, co jest wielką niespodzianką. Paweł Fajdek zajął 17. miejsce.

Finał rzutu młotem mężczyzn w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.