Alarm powodziowy na Śląsku 29.04.2017 Zalany szpital w Bytomiu. Stany alarmowe przekroczone

Redakcja

Wideo

Zobacz galerię (12 zdjęć)
Wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego woj. śląskiego. Obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia przeciwpowodziowego. W Bytomiu zalany został jeden z oddziałów szpitala. W Chorzowie ewakuowano mieszkańców domu. Zalane domy w Bieruniu. Najpoważniejsza sytuacja jest w sobotę, 29 kwietnia m.in. w Krzyżanowicach, gdzie woda cały czas się podnosi. OTO NAJNOWSZE ODCZYTY Z WODOWSKAZÓW

Zgodnie z informacją uzyskaną z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach w ciągu minionej doby jednostki PSP 571 razy interweniowały w związku z sytuacją hydro – meteorologiczną na terenie województwa śląskiego, w tym 369 razy w związku z pompowaniem wody.

Zalania i podtopienia

[b]AKTUALIZACJA 30 KWIETNIA GODZ. 8:50
FALA KULMINACYJNA NA RZEKACH W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM[/b]

Trzeci najwyższy stopień zagrożenia powodziowego obowiązuje wciąż na terenie woj. śląskiego dla zlewni górnej Odry, górnej Warty i zlewni Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły. Ostrzeżenia są ważne aż do niedzieli.

Z wielu miejscowości dochodzą informacje o wodzie z rzek i strumieni, które zalewają drogi i podtapiają budynki. Tak jest m.in. w Rybniku, Zawierciu, Jastrzębiu Zdroju.

AKTUALIZACJA GODZ. 14:43
Strażacy z Wodzisławia Śląskiego donoszą, że rzeki na terenie powiatu wodzisławskiego powoli wracają do normalnego stanu. - Wszędzie są tendencje spadkowe, przez chmury przebija się nawet słoneczko - mówią mundurowi.

AKTUALIZACJA GODZ. 11:53
Poziom rzeki Odry w powiecie raciborskim powoli opada

STAN WÓD 20 KWIETNIA 2017

Stany alarmowe sa przekroczone w 9 miejscach pomiarowych
ZOBACZ NAJNOWSZE DANE WODOWSKAZÓW W GALERII ZDJĘCIOWEJ

Obszar: zlewnia górnej Odry (woj. śląskie).
W związku ze spływem wód opadowych w zlewni górnej Odry przewiduje się dalsze wzrosty stanów wody z przekroczeniem stanów alarmowych. Przekroczenia stanów alarmowych na Odrze mogą sięgać do 80-110 cm. W zlewniach dopływów prognozowane są dalsze wzrosty i wahania stanów wody z lokalnymi przekroczeniami stanów alarmowych.

Obszar: zlewnia górnej Warty (woj. śląskie).
W związku z występującymi oraz prognozowanymi opadami deszczu, w ciągu najbliższej doby na górnej Warcie i jej dopływach przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanu alarmowego w Mstowie (Warta) oraz stanu ostrzegawczego w Kulach (Liswarta). Stany ostrzegawcze utrzymywać się będą w Kręciwilku, (Warta) i Niwkach (Liswarta).

Gdzie sytuacja powodziowa jest najgroźniejsza?

Powódź powiat będziński – Wystąpienie rzeki Czarna Przemsza na terenie sołectwa Żelisławice
(gm. Siewierz) – podtopionych 5 posesji oraz budynki gospodarcze.

Powódź powiat bielski – uszkodzenia w strukturze dróg na skutek intensywnych opadów deszczu i wezbraniach potoków górskich na terenie Szczyrku: podmycia skarp dróg - ul. Saneczkowa,
ul. Skrzyczeńska, ul. Kwiatowa. Uszkodzone przepusty - ul. Beskidzka na potoku Bieniatka,
ul. Kolorowa, ul. Szczytowa, ul. Skrzyczeńska, ul. Wiślańska, ul. Kwiatowa.

Powódź powiat bieruńsko-lędziński – W rejonie pompowni KWK Ziemowit-Piast przy ul. Jagiełły zalane zostały tereny o powierzchni ok. 10 ha, w tym budynki mieszkalne i gospodarcze. Rozlewisko powstało w wyniku niedostatecznego odprowadzenia wód z niecki przez pompownię Bijasowice II. Zalanie terenów rolnych w rejonie mostu na DW 931 - ciek Korzeniec - ok. 20 ha. Lokalne podtopienia

Powódź Bytom – 28.04.2017r. godz. 09:10 ordynator Oddziału Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 informuje, że w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zalewany jest w/w oddział. W związku z tym szpital nie jest w stanie przyjmować nowych pacjentów. Pacjenci obecni na oddziale zostali rozdysponowani po innych oddziałach szpitala. Nie było konieczności ewakuowania pacjentów.

Powódź Chorzów – godz.19:00 Chorzów ul. Armii Krajowej. Nieszczelne poszycie dachowe i obfite opady spowodowały zalanie pustostanów i mieszkań znajdujących się poniżej. Brak osób poszkodowanych. Zdecydowano, że w budynku odcięty zostanie prąd do czasu osuszenia ścian. Administrator budynku zapewnił lokatorom zakwaterowanie zastępcze do czasu wyeliminowania w/w zagrożenia i możliwości użytkowania budynku. Lokatorzy: sześć osób (dwie rodziny: cztery osoby dorosłe + dwoje dzieci) zostały zakwaterowane w Hotelu.

Powódź powiat cieszyński – Cieszyn: nieprzejezdna ulica Mleczna. Dębowiec: nieprzejezdna ul. Szkolna. Zebrzydowice: lokalne podtopienia (zalane łąki). Chybie: lokalne podtopienia pól uprawnych. Ustroń: niedrożny przepust i zalana piwnica na ul. Bładnickiej. ul. Główna w Pruchnej od skrzyżowania
z ul. Stawową do skrzyżowania z DK-81 w Drogomyślu wyłączona z ruchu.

Powódź powiat pszczyński – lokalne podtopienia. Umacnianie grobli na cieku Pawłówka w Pawłowicach
przy ul. Wyzwolenia (gm. Pawłowice). W związku z przelewaniem się wody przez ul. Starorzeczną
w gm. Miedźna w m. Gilowice podjęto decyzję o jej zamknięciu.

Powódź powiat wodzisławski – lokalne podtopienia, zalane piwnice

Stany alarmowe rzek w województwie śląskim zostały wczoraj przekroczone w siedmiu miejscach, a w dziewiętnastu woda osiągnęła poziom ostrzegawczy. Ponad 500 strażaków brało udział w blisko 250 interwencjach związanych z podtopieniami i zalanymi ulicami w regionie. Poważna sytuacja zmusiła wojewodę śląskiego do wprowadzenia pogotowia przeciwpowodziowego.
Wcześniej na terenie pięciu gmin powiatu zrobił to starosta częstochowski. Sytuacja stawała się poważna, gdy Warta w Poczesnej tuż po południu przekroczyła stan alarmowy, osiągając poziom 183 cm, który wciąż się podnosił.

W związku z zagrożeniem powodziowym na południu kraju – w województwach śląskim, opolskim i dolnośląskim, premier Beata Szydło zwołała naradę w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Według hydrologów IMGW, sytuacja na szczęście stabilizuje się. Opady zanikają. Sobota w województwie śląskim ma upłynąć bezdeszczowo.

Rybnik: Ruda przybiera. Są lokalne podtopienia. Alarm przeci...

Alarm powodziowy w Mstowie: Gwałtownie wzrasta poziom rzek p...

Zawiercie: woda zalewa mieszkańców ulicy Glinianej WIDEO+ZDJĘCIA

W Jastrzębiu strażacy walczą z rozlewiskami ZDJĘCIA

Wprowadzone pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe na obszarze woj. śląskiego

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje na terenie całego wojwództwa śląskiego. Starostowie powołali sztaby antykryzysowe szczególnie w takich gminach i starostwach: Ujsoły, Kamienica Polska, Poczesna, Mstów, Kłomnice, Kruszyna, Bieruń, Lędziny, Bojszowy, Chełm Śląski, powiat cieszyński, Radziechowy-Wieprz, Siewierz i sołectwo Żelisławice, Miówka, Sośnicowice, powiat częstochowski, Krzyżanowice.

Materiał oryginalny: Alarm powodziowy na Śląsku 29.04.2017 Zalany szpital w Bytomiu. Stany alarmowe przekroczone - Dziennik Zachodni

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
W
W dniu 30.04.2017 o 17:55, Gość napisał:

troll

ZABOLAŁO? TAK MIAŁO BYĆ. MIAŁO ZABOLEĆ.

G
Gość
W dniu 30.04.2017 o 17:41, wPiSdu napisał:

oczywiśćie, że teraz mamy lepiej. Niejaki karakan z Zoliboża ,który nie ma konta w banku , ale za to ma kota,ma też  pewnego znajomego w Toruniu, który za odpowienia stawke spowoduje, że deszczowe chmury odejdą do krainy Putina i Pani Merkel. 

troll

w
wPiSdu
W dniu 29.04.2017 o 20:42, takiego wała! napisał:

 powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodzioweNa terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami osobiście sypali, owe wały, przez  7 lat!!Wreszcie mamy wałyprzeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet amerykanie, co rusz, przyjeżdżajądo Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!  

oczywiśćie, że teraz mamy lepiej. Niejaki karakan z Zoliboża ,który nie ma konta w banku , ale za to ma kota,ma też  pewnego znajomego w Toruniu, który za odpowienia stawke spowoduje, że deszczowe chmury odejdą do krainy Putina i Pani Merkel. 

T
Tomasz

chyba tu ;;kłamią; przecież min. Płaszczak powiedział ,że nie ma zagrożenia !!! a sołtysowa też potwierdziła .... komu wierzyć ???

t
takiego wała!
powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe
Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.
Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami osobiście sypali, owe wały, przez  7 lat!!Wreszcie mamy wały
przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet amerykanie, co rusz, przyjeżdżają
do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,
mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!! 
 

 

t
takiego wała!!

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe
Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.
Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami osobiście sypali, owe wały, przez 7 lat!!Wreszcie mamy wały
przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet amerykanie, co rusz, przyjeżdżają
do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,
mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

L
LEJE W pisUAR

tobie to już pewnie zalało ten pisDOWATY móżdżek

k
kol

Pizdę to masz między nogami parówo....

L
LEJE W pisUAR

pisDA broszka razem z Płaszczakiem wczoraj w tv się przekrzykiwali że wszystko mają pod kontrolą , a tu mamy cały pisOSYF

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3