Jak poinformował kom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy, około godziny 9.30 policja otrzymała zgłoszenie o tym, że na terenie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy może znajdować się ładunek wybuchowy. - Sprawdzamy tę informację - mówił kom. Przemysław Słomski.
Urząd nie został ewakuowany. Pojawiły się wszystkie możliwe służby - policja, strażacy, pogotowie. Na miejscu był też pies wyszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych.
Zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego sprawdzała również włocławska policja. Jak poinformowała nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, sygnał został sprawdzony i żadnego ładunku nie znaleziono.
Za zgłoszenie fałszywego alarmu, zgodnie z Kodeksem karnym grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Sprawca może też zostać obciążony kosztami przeprowadzonej przez służby akcji.
Stop Agresji Drogowej. Odcinek 5