MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Administracja Domów Miejskich w Bydgoszczy planuje remonty. Przed nimi wiele inwestycji

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
ADM w Bydgoszczy ma bogaty plan remontów
ADM w Bydgoszczy ma bogaty plan remontów Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
Administracja Domów Miejskich w Bydgoszczy planuje w najbliższym czasie wiele inwestycji w zarządzanych przez siebie budynkach. Na liście zadań są termomodernizacje, zmiany elewacji, remonty pustostanów, wymiana instalacji elektrycznych.

Przejrzeliśmy listę trwających postępowań przetargowych, ogłoszonych przez Administrację Domów Miejskich w Bydgoszczy. Jakie inwestycje planuje miejska spółka?

W budynku mieszkalnym przy ul. Władysława Łokietka 11 zostanie wykonana renowacja elewacji frontowej i zachodniej wraz z wymianą okien. Planowana jest też naprawa bramy. Firmy zainteresowanie realizacją tego zadania mogły składać oferty do 11 kwietnia. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 100 dni za zakończenie prac.

Inwestycja polegająca na termomodernizacji planowana jest w budynku mieszkalnym przy ul. Warszawskiej 3. Na razie ADM ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej termomodernizację i remont elewacji. Konieczne będzie wykonanie izolacji poziomej i pionowej ścian fundamentowych wraz z ich ociepleniem, ocieplenie ścian zewnętrznych, renowacja elewacji frontowej z odtworzeniem detali architektonicznych, wypełnienie spękań i ubytków tynku, wykonanie powłok malarskich, wymianę okien, renowacja drzwi oraz ocieplenie połaci dachowych. Przygotowaniem dokumentacji zainteresowanych jest pięć firm.

W budynku wielorodzinnym przy ul. Toruńskiej 72 remontowana będzie elewacja frontowa (północna). ADM chce na to przeznaczyć 109.232,32 zł brutto. Oferty w przetargu złożyły dwie firmy: P.P.H.U. BUDMOT z Bydgoszczy (104.000,00 zł) i Zakład Ogólnobudowlany „Termex” z Szubina (85.800,00 zł).

W trzech mieszkaniach (przy ul. Garbary 9 lok. 10, przy ul. Śląskiej 13 lok. 5/5A oraz przy Alejach Ossolińskich 3A lok. 6) wymieniona zostanie wewnętrzna instalacja elektryczna. Planowane są roboty budowlane w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych, w tym m.in. wymiana/montaż gniazd wtyczkowych i wypustów oświetleniowych, układanie przewodów instalacji elektrycznej, montaż tablic licznikowych. Prace będą się toczyły w czynnych budynkach biurowych. Na oferty w przetargu ADM czeka do 19 kwietnia. Termin wykonania zamówienia to 60 dni od daty zawarcia umowy.

Rozbudowa zewnętrznej naściennej i doziemnej i wewnętrznej instalacji gazu dla lokali mieszalnych nr 11, 12 i 14 realizowana będzie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym oficyny przy ul. Gdańskiej 130. Inwestycję wykona bydgoska firma Krause-Instal. Koszt zadania to 71.700,00 zł. Roboty instalacyjne gazowe zaplanowano też w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Gdańskiej 184 - do tego zadania wybrano bydgoską firmę JURAND-WYKONPOL.

MZ Pracownia Projektowa Mateusz Zdunek z Olsztyna opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową na wykonanie wzmocnienia ścian oraz stropu nad parterem w obrębie lokali mieszkalnych nr 4 i nr 8 w budynku przy ul. Młyńskiej 2.

ADM zamierza też wyremontować pustostany. Do 25 kwietnia spółka czeka na oferty firm zainteresowanych wykonaniem prac remontowych w mieszkaniu nr 22 przy ul. Fordońskiej 432 oraz w lokalu nr 5 przy ul. Zółkiewskiego 3. Pierwsze zadanie ma być wykonane w terminie do 60 dni od zawarcia umowy z wykonawcą, a drugie w terminie 45 dni. Wybrano już firmę, która wyremontuje pustostan przy ul. Śląskiej 46/8 - będzie to P.P.H.U. BUDMOT z Bydgoszczy. Z kolei Zakład Ogólnobudowlany „Termex” z Szubina zajmie się pracami w lokalu nr 31 przy ul. Świetlicowej 8.

ADM zaplanowała też roboty rozbiórkowe. Opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonanie rozbiórki czterech budynków mieszkalnych położonych na działce nr 159/5 w obrębie 128 przy ul. Marcinkowskiego 4 zajmie się KARAT Andrzej Tywoniuk z Chmielowic. To samo przedsiębiorstwo wygrało postępowanie przetargowe na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbiórki trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego oraz budynku niemieszkalnego położonych na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 50 w obrębie 30 przy ul. Elbląskiej 12. Do rozbiórki przeznaczono również budynek przy ul. Przy Zamczysko 1 oraz budynki mieszkalne i niemieszkalne przy Leszczyńskiego 86 i Leszczyńskiego 84. Opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tych zadań zajmą się firmy: m.kwadrat Natalia Kowal z Bydgoszczy (Zamczysko 1) oraz BIURO PROJEKTÓW BUDOWLANYCH NWS z Bydgoszczy (Leszczyńskiego 86 i 84). Ta druga firma opracuje taką samą dokumentację na wykonanie rozbiórki przybudówki do oficyny, w której znajduje się łazienka lokalu nr 10, położonej na działce nr 138/2 w obrębie 98 przy ul. Terasy 3.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera