
Początki
Adam pochodzi z Tych, ale dużą część życia spędził w Krakowie. Potem trafił do Wielkopolski i dziś mieszka w Łopuchowie.
Świat pierwszy raz usłyszał o nim w 2000 roku, gdy samotnie wszedł w alpejskim stylu na siedmiotysięcznik Chan Tengri w górach Tienszan. Miał wówczas zaledwie 17 lat i był najmłodszym zdobywcą tej góry. Wielokrotnie podkreślał, że myślał wówczas, iż bramy do wypraw w najwyższe góry świata stoją przed nim otworem. Okazało się jednak, że na realizację tych marzeń musiał czekać jeszcze ponad 10 lat.
Czytaj dalej --------->

Polski Himalaizm Zimowy
Wyjazdy w najwyższe góry świata umożliwił Bieleckiemu program Polski Himalaizm Zimowy kierowany przez Artura Hajzera. W jego ramach w 2011 roku pojechał na wyprawę unifikacyjną na Makalu, czyli piąty najwyższy szczyt świata. Na wierzchołku stanął 30 września.
Jeszcze większy sukces przyszedł w kolejnym roku, gdy Bielecki i Janusz Gołąb zostali pierwszymi zimowymi zdobywcami Gaszerbruma I. Jeszcze w tym samym roku Adam wszedł na K2. Kolejnym krokiem była wyprawa na Broad Peak.
Czytaj dalej --------->

Broad Peak
Wyprawa na Broad Peak okazała się sukcesem, który przerodził się w tragedię. Wielkim zwycięstwem było bowiem pierwsze zimowe wejście na ten ośmiotysięcznik, którego 5 marca 2013 roku dokonali Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Niestety, cena okazała się straszna - dwaj ostatni nie zdołali wrócić z wierzchołka i na zawsze zostali w górach. Po tych wydarzeniach w kraju rozpętała się medialna burza.
Wiele osób za śmierć Berbeki i Kowalskiego obwiniała pozostałych wspinaczy. Zdaniem krytyków Bielecki i Małek powinni poczekać na idących zdecydowanie wolniej kolegów. Po drugiej stronie barykady stali ludzie argumentujący, że czekanie oznaczałoby, że i tak nikogo nie udałoby się uratować, za to śmierć poniosłaby cała czwórka. Argumentowano też, że z perspektywy ciepłego fotela łatwo rzucać oskarżenia pod adresem ludzi, którzy musieli podejmować trudne decyzje w ekstremalnych warunkach, na wysokości, gdzie każdy ruch wiąże się z ogromnym wysiłkiem.
Potem Adam Bielecki brał udział między innymi w wyprawie na Kanczendzongę w 2014 roku oraz bezskutecznie próbował zimą zdobyć Nangę Parbat w 2016 roku.
Czytaj dalej --------->

Nagrody
Za swoje sukcesy Adam Bielecki był wielokrotnie nagradzany. W kolekcji ma między innymi Srebrną Odznakę Za Zasługi Dla Sportu przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zimowe wejście na Gaszerbruma I przez prestiżowy portal Explorersweb wybrane zostało najważniejszym wydarzeniem 2012 roku.
W 2017 roku ukazała się pierwsza książka Adama Bieleckiego - "Spod zamarzniętych powiek". Jej współautorem jest Dominik Szczepański.
Czytaj dalej --------->