https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Abp Marek Jędraszewski został nowym metropolitą krakowskim. Zastąpi kardynała Dziwisza

Arcybiskup Marek Jędraszewski
Arcybiskup Marek Jędraszewski Fot. Krzysztof Szymczak
Arcybiskup Marek Jędraszewski został nowym metropolitą krakowskim. Zastąpi kardynała Stanisława Dziwisza. Jak oceniasz wybór? Wyraź swoją opinię na forum pod artykułem.

Arcybiskup Marek Jędraszewski urodził się w 1949 roku w Poznaniu, jest profesorem nauk teologicznych.

Łódzki arcybiskup, znany z ostrego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi jest uważany za jednego z najbardziej wyrazistych duchownych w episkopacie Polski.

Kardynał Stanisław Dziwisz osiągnął wiek emerytalny 27 kwietnia 2014 r. i wówczas złożył rezygnację z urzędu. Papież Franciszek zdecydował się jednak odłożyć zmiany personalne do czasu po Światowych Dniach Młodzieży.

Najlepsze zdjęcia kardynała Dziwisza

Komentarze 94

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andy
weż go sobie z powrotem do łodzi, tu go nikt nie chce
P
Poznaniak
Skandal!!! Papież Franciszek został okłamany przez episkopat i namaścił człowieka, który jest zaprzeczeniem wszystkiego co głosi Namiestnik Chrystusa, Piotr naszych czasów!!!
Do tego Jędraszewski, to obrońca zboczeńca Paetza i kolaborant Kaczyńskiego wspierający antykatolicką "sektę smoleńską" odpowiedzialną za comiesięczne organizowanie czarnych mszy satanistycznych na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie!!!
Czyżby Kraków nie wydał żadnego kapłana godnego dostąpić zaszczytu objęcia arcybiskupiego tronu???
k
kościelny
Jędraszewski bronił pedofila Petza.Komentarz zbyteczny.
L
Lucca89
Możemy dostać jeszcze lepszego. Np. biskupa Pękalskiego :)
g
gosc
jak widac ma duze problemy z watroba
g
gosc
jak wiem ze kaplani sa wybierani do konca zycia wiec po co im emerytury powinien dalej byc kaplanem gdzies na prowincji to co robia to jest wbrew prawu kaplanskiemu
c
czytający
''Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?'' (wymagania, Pismo Święte, 1 List do Tymoteusza 3, 2-5).
m
m
chyba że Watykan boi się ruszyć toruńską fortecę
j
jan
Łódzkie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów miała pradziwego pasterza w osobie Arcybiskupa.
Zabrano go nam do Krakowa.Ciekawego kogo przysla na jego miejsce- mamy nadzieje ,ze bedzie to wspaniały kapłan i człowiek.
Krakusy - czas pokaze czy zasługujecie na takiego Pasterza.
a
antyreligijny
Precz z okupantem watykańskim i uchodźcami
s
satanista
obraza moje uczucia religijne:)
x
xyz
kościelne pedały
T
Tadeusz
To swiecki kraj. Taka wiadomosc tylko z ambony albo do Goscia Niedzielnego.
A
Azael
Krolem Polski jest tylko Lucyfer! I mozecie mu skoczyc:)
.
przyjdzie mordor i nas zje :) ble ble ble a jak na razie to nie Muhammed nas doi i wysysa z nas soki tylko zupełnie inny okupant
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski