
Adrianna Biedrzyńska
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka. Urodziła się w Toruniu, ale na każdym kroku podkreśla swoje związki z Bydgoszczą i chętnie tu wraca. Jest absolwentką renomowanego VI LO w Bydgoszczy.
Miłośnicy teatru mogli ją podziwiać w takich spektaklach jak np. "Faust", "Niebezpieczne związki" czy "Pchła Szachrajka". Zagrała też w wielu filmach (np. "Mistrz i Małgorzata", "Komediantka", "Piłkarski poker" czy "Pajęczarki"). Widzowie znają ją doskonale z emitowanego na antenie TVP 2 serialu "Barwy szczęścia", gdzie wcieliła się w rolę Małgorzaty Zwoleńskiej.

Marek Harat
Urodził się w Libiążu. Jeden z najlepszych polskich neurochirurgów, profesor nauk medycznych, autor pionierskich operacji, m in. w leczeniu choroby Parkinsona i zespołu obsesyjno-kompulsywnego. Jest konsultantem Kliniki Neurochirurgii w X Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, kierował nią przez 25 lat.
W 2018 r. został wyróżniony tytułem "Promotor Polski", przyznanym przez Zarząd Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska” w uznaniu za dokonania na polu neurochirurgii.
Pomysłodawca utworzenia w Młynach Rothera Muzeum Mózgu. Jego autograf od 2010 r. także znajduje się w Bydgoskiej Alei Autografów.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska
Jedna z najbardziej utytułowanych polskich wioślarek. Pochodzi z Wąbrzeźna. Dwukrotna medalistka olimpijska - zdobyła złoty medal (w osadzie z Natalią Madaj) na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. oraz brązowy medal (w osadzie z Julią Michalską) na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r.
Wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. W swojej kolekcji medalowej ma też mnóstwo medali mistrzostw Polski. W barwach LOTTO-Bydgostii zdobywała też tytuły drużynowego mistrza Polski. Od 2017 r. tablica z jej podpisem znajduje się w Bydgoskiej Alei Autografów.

Maciej Figas
Pochodzi z Gdyni. Dyrygent, od 1992 r. dyrektor Opery Nova w Bydgoszczy. Wcześniej w bydgoskiej Operze pracował na stanowisku asystenta - dyrygenta, a następnie dyrygenta orkiestry. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Bydgoskiego Festiwalu Operowego.
Prowadząc bydgoską scenę, dyrygował też spektaklami i koncertami w innych miastach Polski, m.in.: w Łodzi, Szczecinie, Toruniu, Koszalinie, Kudowie-Zdroju w ramach Festiwalu Moniuszkowskiego, w Cieszynie, Gnieźnie, Wrocławiu, a także za granicą, m. in. na operowym festiwalu w Xanten, w Bonn, Hamburgu, Hadze i Rotterdamie. W 2015 r. złożył swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów.