Żużel mini, ale emocje wielkie [ZDJĘCIA]

Na stadionie Polonii w Bydgoszczy rozegrano zawody w klasach 80-125 oraz 50 centymetrów sześciennych.

W 4. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc wygrał Wojciech Fajfer z Wawrowa, który zdobył 14 punktów. Drugi był Wojciech Tyburski z Wybrzeża Gdańsk (13), a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Łobodziński z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego z 12 oczkami (2, 2, 3, 2, 3).

Tuż za podium uplasowali się dwaj inni reprezentanci BTŻ: 4. Wiktor Przyjemski 10 (w/u, 3, 2, 3, 2), 5. Krzysztof Lewandowski 10 (2, 1, 2, 3, 2).

Siódmy był Borys Kopeć-Sobczyński z Torunia (9 pkt), a ósmy inny zawodnik z grodu Kopernika - Kacper Makowski (8).

Startowało 12 chłopców.

Odbył się też indywidualny trening punktowany w klasie 50 cc (również z udziałem 12 zawodników). Bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Lewandowski z Wawrowa (15 pkt). Kolejne miejsca na podium zajęli torunianie: Mikołaj Duchiński (14) i Nikodem Czmut (12).

Miejsca i dorobek punktowy zawodników BTŻ: 6. Emil Maroszek 9 (d/2, 2, 3, 1, 3), 9. Maksymilian Pawełczak 6 (u/1, u/2, 1, 2, 3), 12. Maciej Kurzawski 6 (2, 1, 1, 1, 1).

Nie obyło się bez upadków, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W niedzielę 4. runda Pucharu Polski Par Klubowych w klasie 80-125 cc oraz kolejne zawody "pięćdziesiątek". Początek o godz. 11.00, wstęp darmowy.