Zawiszanin Mateusz Polaczyk ze srebrnym medalem MŚ i kwalifikacją na Rio!

Redakcja
Mateusz Polaczyk zdobył w Londynie tytuł wicemistrza świata
Mateusz Polaczyk zdobył w Londynie tytuł wicemistrza świata Nadesłane
Mateusz Polaczyk wywalczył srebrny medal w rywalizacji K-1 na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim, które odbywały się w Lee Valley nieopodal Londynu. Drużynowo Polacy zajęli 6. miejsce.

Wicemistrz świata z 2011 roku i brązowy medalista sprzed dwóch lat miał sporo kłopotów, ale płynął bardzo szybko. Przez moment wydawało się, że nie będzie miał żadnych szans na dobry wynik, bo sędziowie na 12. bramce zaliczyli mu 50-sekundową karę za jej ominięcie. Po kilku minutach została ona jednak anulowana i ostatecznie zawodnik Zawiszy Bydgoszcz ukończył przejazd z dwoma sekundami kary w dodatku z bardzo dobrym wynikiem 89,43. Rezultat ten pozwolił Polaczykowi na sięgnięcie po srebrny medal. Polaka wyprzedził jeszcze tylko utytułowany Jiri Prskavec, który nie zaliczył żadnej karnej sekundy i dzięki temu był szybszy od naszego kajakarza o 0,44.
Przypomnijmy, że bydgoski zawodnik był 4. na igrzyskach w Londynie w 2012 roku.
Po brązowy medal sięgnął urodzony w Polsce, a reprezentujący USA Michal Smoleń - 92,01.Trzeci z naszych reprezentantów - Dariusz Popiela - odpadł w półfinale i ostatecznie zajął 13. miejsce. Nasi zawodnicy wywalczyli olimpijską kwalifikację dla naszego kraju. Kilka godzin później trójka Polaków startowała w wyścigu drużynowym zajmując 6. miejsce.
Wyniki – wyścig indywidualny (konkurencja olimpijska):1. Jiri Prskavec (Czechy) - 88,99 (0 karnych sekund) 2. Mateusz Polaczyk (Polska) - 89,43 (2) 3. Michal Smolen (USA) - 92,01 (0), ...10. Maciej Okręglak (Polska) - 165,03 (50).
Wyścig drużynowy: 1. Czechy, 2. Słowacja – strata 0.19 sek, 3. Wielka Brytania 2.19, 6. Polska 7.10.