Bydgoscy sztangiści wywalczyli w Zamościu siedem medali, w tym aż cztery złote. W klasyfikacji klubowej Zawisza był drugi wśród pań i panów.
Po dopingowej (słusznie ocenionej czy też nie) wpadce Adriana i Tomasz Zielińskich, którzy wychowali się w Tarpanie Mrocza, a w 2016 r. walczyli dla Zawiszy, dla podnoszenia ciężarów w ogóle, a w regionie w szczególności, przyszły chude czasy. Impreza w hali OSiR w Zamościu pozwala jednak na optymizm. Zawisza zdobył 7 medali: 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe, Tarpan natomiast 4: 2-1-1.
Panie z Zawiszy nie zawiodły. Złote medale zdobyły: Agnieszka Zacharek (po raz 3. w karierze) i Małgorzata Wiejak (4. w karierze). Brąz dla debiutującej w barwach Zawiszy w imprezie tej rangi, 20-letniej Elizy Wcisłak.
Wysyp medali mieliśmy u panów. Tytuły obronili Dominik Kozłowski i Damian Wiśniewski. Ten drugi mistrzem kraju seniorów został już po raz dziewiąty! A w dorobku ma też dwa brązy.
Pozostałe krążki dla Zawiszy wywalczyli: Damian Sikorski (srebro) i Bartosz Łoziński (brąz). Sikorski (305 kg w dwuboju) uległ tylko Danielowi Bajerowi z Tarpana Mrocza (334 kg), Łoziński musiał uznać wyższość Arkadiusza Michalskiego, reprezentanta Polski na zbliżające się MŚ w Anaheim, oraz Jakuba Węgrzyna, uchodzącego obecnie za jeden z największych talentów. Trenerami bydgoskich sztangistów są Piotr Wysocki i Marian Brunka.
W Tarpanie Mrocza, oprócz Bajera, po złoto sięgnął młody Jakub Wiatrowicz, po srebro Kacper Kłos, a po brąz inny młodzieżowiec Kacper Badziągowski.
W klasyfikacji województw wśród panów Kujawsko-Pomorskie zajęło 1. miejsce - 286 punktów. W rywalizacji klubowej Zawisza był drugi - 161 pkt, a Tarpan Mrocza trzeci - 125 pkt (wygrali Budowlani Opole - 188).
Wśród pań zawiszanki zajęły klubowo 2. miejsce - 90 pkt. (wygrał Talent Wrocław - 106), a ten wynik pozwolił Kujawsko-Pomorskiemu na 4. lokatę (1. dla Lubelskiego).