
9. Dodatek do renty rodzinnej
Sierota pozbawiona matki i ojca (tzw. sierota zupełna), której przysługuje renta rodzinna z ubezpieczenia wypadkowego, może otrzymać dodatek do renty rodzinnej.
Wskazówki, jak uzyskać dodatek, znajdują się w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

10. Dodatek pielęgnacyjny
Osoba, która ma prawo do renty z ubezpieczenia wypadkowego, jest uprawniona także do dodatku pielęgnacyjnego. Kwota dodatku pielęgnacyjnego podlega waloryzacji od 1 marca. Stosuje się w jej wypadku wskaźnik waloryzacji.
W 2021 r. dodatek pielęgnacyjny po waloryzacji osiągnął wartość ok. 230 zł. (Dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji w 2021 r. było to blisko 350 zł.)

11. Pokrycie kosztów leczenia
Osoba, która uległa wypadkowi w pracy, może starać się o pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego i szczepień ochronnych oraz refundację przedmiotów ortopedycznych w zakresie określonym w przepisach.

Odszkodowanie od pracodawcy
Pracownik, który został poszkodowany w wyniku wypadku przy pracy, może wystąpić o odszkodowanie od pracodawcy. Odszkodowanie może objąć: utracone lub uszkodzone podczas wypadku przedmioty osobiste (np. protezę lub okulary), a także przedmioty niezbędne do wykonywania pracy (np. laptopa).
Odszkodowanie nie przysługuje jednak za utratę samochodu, ani pieniędzy. O odszkodowaniu jest mowa w art. 237(1) par. 2 Kodeksu pracy.