Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - wieluński

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

gm. Wieluń

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA WSPÓLNOTA ZIEMI WIELUŃSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Grażyna Ewa Urbaniak-Kopczyńska
    173 (1,27%)
  2. 8 Agnieszka Słonina
    129 (0,94%)
  3. 2 Agnieszka Julia Zawilińska
    142 (1,04%)
  4. 6 Anna Kornaś
    111 (0,81%)
  5. 10 Zbigniew Franciszek Kaczka
    290 (2,12%)
  6. 3 Stefan Jan Florecki
    138 (1,01%)
  7. 9 Lesław Sobieraj
    97 (0,71%)
  8. 5 Henryk Piotr Wojcieszak
    241 (1,76%)
  9. 7 Karol Paweł Tomczyk
    236 (1,73%)
  10. 1 Krzysztof Jerzy Owczarek
    1 049 (7,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE ZIEMI WIELUŃSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Daniela Stanisława Laskowska
    109 (0,80%)
  2. 5 Jacek Tomasz Kępa
    101 (0,74%)
  3. 4 Rafał Betka
    71 (0,52%)
  4. 2 Jarosław Leszek Dyja
    295 (2,16%)
  5. 1 Robert Grabowski
    967 (7,08%)
  6. 6 Halina Zenobia Piechulska
    10 (0,07%)
  7. 7 Martyna Wiśniewska
    63 (0,46%)
  8. 8 Dariusz Wesołowski
    101 (0,74%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 5 Krzysztof Patryk Witkowski
    21 (0,15%)
  2. 7 Urszula Jadwiga Korzańska
    28 (0,21%)
  3. 3 Halina Ewa Małecka
    45 (0,33%)
  4. 2 Waldemar Arkadiusz Wolniaczyk
    273 (2,00%)
  5. 1 Łukasz Lewandowski
    246 (1,80%)
  6. 4 Elżbieta Kalińska
    426 (3,12%)
  7. 6 Mateusz Zgondek
    54 (0,40%)
  8. 8 Tomasz Antoniak
    113 (0,83%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Renata Teresa Mastalerz-Czapnik
    278 (2,04%)
  2. 8 Sławomir Rafał Puławski
    150 (1,10%)
  3. 6 Jakub Jan Jurdziński
    469 (3,43%)
  4. 1 Krzysztof Jacek Dziuba
    1 282 (9,39%)
  5. 3 Sebastian Tomasz Jasiński
    514 (3,76%)
  6. 5 Maciej Drapiewski
    261 (1,91%)
  7. 4 Anna Przybylska
    239 (1,75%)
  8. 2 Małgorzata Maria Żuchowska
    283 (2,07%)
  9. 7 Grażyna Łucja Zdziech
    103 (0,75%)
  10. 10 Krzysztof Jerzy Nowakowski
    392 (2,87%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Alicja Jadwiga Rabenda
    51 (0,37%)
  2. 8 Jadwiga Bronisława Bojarska
    59 (0,43%)
  3. 7 Wiktoria Serafina Śliwa
    36 (0,26%)
  4. 1 Dariusz Józef Ceglarski
    511 (3,74%)
  5. 2 Jarosław Tadeusz Kostrzycki
    141 (1,03%)
  6. 3 Jacek Urbaniak
    78 (0,57%)
  7. 6 Grzegorz Józef Grajek
    36 (0,26%)
  8. 9 Jolanta Maria Bociąga
    88 (0,64%)
  9. 4 Romuald Bolesław Zalwert
    136 (1,00%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grażyna Marcjanna Ryczyńska
    1 003 (7,34%)
  2. 2 Wojciech Jerzy Zając
    445 (3,26%)
  3. 3 Tomasz Władysław Burchaciński
    305 (2,23%)
  4. 4 Maria Alina Kozioł-Majchrowska
    204 (1,49%)
  5. 9 Zenon Teodor Kowalczyk
    180 (1,32%)
  6. 6 Sławomir Bogdan Stępień
    70 (0,51%)
  7. 5 Stanisław Florian Kędzia
    78 (0,57%)
  8. 10 Józef Stanisław Kowal
    562 (4,12%)
  9. 7 Monika Justyna Jacaszek
    51 (0,37%)
  10. 8 Alicja Krzemień
    123 (0,90%)

Okręg 2

gm. Białagm. Ostrówekgm. Skomlingm. Czarnożyłygm. Mokrsko

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA WSPÓLNOTA ZIEMI WIELUŃSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Stanisław Kieler
    1 345 (14,52%)
  2. 5 Paulina Nagła
    45 (0,49%)
  3. 2 Andrzej Jerzy Łebek
    998 (10,77%)
  4. 4 Beata Agnieszka Wesołowska
    80 (0,86%)
  5. 6 Agnieszka Marta Falis
    49 (0,53%)
  6. 7 Agnieszka Kuźnik
    115 (1,24%)
  7. 8 Andrzej Michał Lach
    119 (1,28%)
  8. 3 Agnieszka Jadwiga Sowa
    165 (1,78%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE ZIEMI WIELUŃSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Marta Krystyna Podeszwa
    9 (0,10%)
  2. 2 Lucyna Żurek
    41 (0,44%)
  3. 4 Paweł Piotr Skoblewski
    11 (0,12%)
  4. 5 Włodzimierz Wierzchnicki
    3 (0,03%)
  5. 1 Bożena Katarzyna Dynak
    50 (0,54%)
  6. 3 Marcin Wiśniewski
    11 (0,12%)
  7. 7 Janina Maria Warczak
    7 (0,08%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Henryk Ireneusz Psyta
    55 (0,59%)
  2. 1 Marek Krzysztof Kosiński
    193 (2,08%)
  3. 2 Krzysztof Tomasz Makos
    46 (0,50%)
  4. 3 Magdalena Maria Dwornicka
    51 (0,55%)
  5. 5 Joanna Magdalena Derkowska
    29 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Wojciech Adam Smolnik
    143 (1,54%)
  2. 1 Andrzej Jażdżyk
    677 (7,31%)
  3. 8 Rafał Roman Zuzewicz
    205 (2,21%)
  4. 7 Anna Maria Rybczyńska-Sobczak
    125 (1,35%)
  5. 5 Józef Andrzej Olczak
    131 (1,41%)
  6. 3 Stanisława Marianna Bakota
    173 (1,87%)
  7. 2 Łukasz Jarosław Dybka
    634 (6,84%)
  8. 4 Beata Anna Cichosz
    331 (3,57%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Małgorzata Chudecka
    109 (1,18%)
  2. 1 Jacek Adam Niepiekło
    432 (4,66%)
  3. 4 Paweł Szaniec
    101 (1,09%)
  4. 3 Małgorzata Sonia Kozera-Lis
    57 (0,62%)
  5. 5 Andrzej Władysław Chrobot
    30 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Paweł Sola
    749 (8,08%)
  2. 2 Leszek Stanisław Bak
    436 (4,71%)
  3. 3 Grzegorz Mielczarek
    995 (10,74%)
  4. 5 Agnieszka Maria Niciejewska
    53 (0,57%)
  5. 6 Magdalena Wosiewicz
    34 (0,37%)
  6. 7 Karol Michał Idasiak
    298 (3,22%)
  7. 8 Józef Stępień
    84 (0,91%)
  8. 4 Aneta Katarzyna Modrzejewska
    47 (0,51%)

Okręg 3

gm. Konopnicagm. Osjakówgm. Pątnówgm. Wierzchlas

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA WSPÓLNOTA ZIEMI WIELUŃSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Damian Jan Pęcherz
    493 (5,00%)
  2. 1 Grzegorz Dariusz Jankowski
    955 (9,69%)
  3. 2 Krystyna Miśkiewicz
    213 (2,16%)
  4. 4 Mariusz Marcin Napieraj
    266 (2,70%)
  5. 5 Ewa Jadwiga Kapela
    82 (0,83%)
  6. 6 Barbara Zofia Kotowska-Budziak
    81 (0,82%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE ZIEMI WIELUŃSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Piotr Krzysztof Wawrzyniak
    43 (0,44%)
  2. 3 Michał Leszek Tarka
    96 (0,97%)
  3. 1 Maciej Morawiak
    112 (1,14%)
  4. 4 Grzegorz Roman Borowiecki
    28 (0,28%)
  5. 5 Karolina Agnieszka Franczyk
    14 (0,14%)
  6. 6 Maria Edyta Grabowska
    24 (0,24%)
  7. 7 Urszula Marta Blajer
    30 (0,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Agnieszka Elżbieta Kałużna
    118 (1,20%)
  2. 1 Bogdan Jan Sobczyk
    381 (3,87%)
  3. 4 Andrzej Kluska
    84 (0,85%)
  4. 3 Anna Katarzyna Rus
    41 (0,42%)
  5. 5 Marzena Napierajczyk
    40 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Zygmunt Jan Nowak
    274 (2,78%)
  2. 6 Jadwiga Kowalczyk
    154 (1,56%)
  3. 1 Waldemar Borczyk
    956 (9,70%)
  4. 2 Joanna Kacała
    841 (8,53%)
  5. 7 Henryka Elżbieta Dubecka
    652 (6,62%)
  6. 4 Marek Henryk Białecki
    138 (1,40%)
  7. 5 Urszula Stanisława Kiedos
    151 (1,53%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Małgorzata Dąbrowska
    35 (0,36%)
  2. 1 Rafał Grzegorz Kolanek
    185 (1,88%)
  3. 2 Mateusz Kaźmierczak
    81 (0,82%)
  4. 3 Natalia Honorata Błaszczak
    76 (0,77%)
  5. 5 Grzegorz Edward Drygała
    41 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Alina Błach
    693 (7,03%)
  2. 4 Karolina Agnieszka Młynarczyk
    52 (0,53%)
  3. 1 Andrzej Paweł Stępień
    1 342 (13,62%)
  4. 3 Marian Roch Siwiaszczyk
    293 (2,97%)
  5. 5 Zbigniew Szczepan Grzeżułkowski
    215 (2,18%)
  6. 6 Joanna Magdalena Nanys
    234 (2,37%)
  7. 7 Jacek Grzegorz Kurowski
    341 (3,46%)