Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - wschowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Wschowa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Danuta Janina Płończak
    537 (6,78%)
  2. 6 Zbigniew Kosiński
    210 (2,65%)
  3. 2 Wojciech Szadel
    260 (3,28%)
  4. 4 Robert Alefierowicz
    116 (1,47%)
  5. 5 Bronisław Przyjemski
    141 (1,78%)
  6. 7 Anna Małgorzata Baranowska
    40 (0,51%)
  7. 3 Józef Zdzisław Otto
    97 (1,23%)
  8. 8 Danuta Maria Pabierowska
    23 (0,29%)
  9. 9 Szymon Kotwica
    52 (0,66%)
  10. 10 Anna Kłosowska
    87 (1,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 10 Krzysztof Juśkiewicz
    100 (1,26%)
  2. 1 Danuta Maria Patalas
    442 (5,58%)
  3. 2 Weronika Piekarczyk
    338 (4,27%)
  4. 4 Jadwiga Jaromin
    93 (1,17%)
  5. 3 Marzena Małgorzata Janik
    73 (0,92%)
  6. 5 Krzysztof Rudolf Wróbel
    45 (0,57%)
  7. 6 Roman Grzegorz Zieliński
    41 (0,52%)
  8. 9 Marcin Andrzej Nowak
    13 (0,16%)
  9. 7 Stefania Lilla Kruczyńska
    30 (0,38%)
  10. 8 Barbara Maria Jurkowska
    43 (0,54%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Monika Bąk
    25 (0,32%)
  2. 2 Zdzisław Stanisław Mazur
    252 (3,18%)
  3. 1 Krzysztof Owoc
    394 (4,98%)
  4. 5 Natalia Jon
    31 (0,39%)
  5. 3 Kazimierz Jan Kąkalec
    69 (0,87%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Włodzimierz Józef Drzewiecki
    188 (2,38%)
  2. 4 Bernadeta Maria Gorszkowiak
    42 (0,53%)
  3. 3 Krzysztof Jerzy Grabka
    546 (6,90%)
  4. 8 Agata Serafin
    46 (0,58%)
  5. 7 Danuta Plewka
    22 (0,28%)
  6. 10 Krzysztof Mieczysław Rękoś
    184 (2,32%)
  7. 5 Agnieszka Maja Jaszczur
    115 (1,45%)
  8. 9 Marek Szewczyk
    124 (1,57%)
  9. 6 Joanna Pawłowska
    71 (0,90%)
  10. 1 Wojciech Adam Kuryłło
    1 139 (14,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Leon Żukowski
    134 (1,69%)
  2. 5 Andrzej Jan Michalak
    47 (0,59%)
  3. 3 Andrzej Dworkiewicz
    138 (1,74%)
  4. 8 Marta Roksana Wałowska
    17 (0,21%)
  5. 1 Jolanta Denesiuk
    490 (6,19%)
  6. 6 Iwona Władysława Marciniak
    40 (0,51%)
  7. 4 Amanda Andrys
    42 (0,53%)
  8. 7 Wiesław Bronisław Przybycień
    39 (0,49%)
  9. 9 Krzysztof Lewandowski
    40 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Urbański
    367 (4,64%)
  2. 3 Tadeusz Marian Panicz
    73 (0,92%)
  3. 2 Anna Turkiewicz-Chudzik
    122 (1,54%)
  4. 4 Ewa Maj
    103 (1,30%)
  5. 5 Zbigniew Wach
    37 (0,47%)
  6. 6 Katarzyna Marta Andrys
    40 (0,51%)
  7. 7 Aleksandra Helena Grochowczak
    37 (0,47%)
  8. 8 Patrycja Justyna Wiśniewska
    23 (0,29%)
  9. 9 Mariola Barbara Baczyńska
    49 (0,62%)
  10. 10 Marian Kazimierz Krawiec
    48 (0,61%)

Okręg 2

Szlichtyngowa, Sława

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Dariusz Marek Kliber
    171 (2,46%)
  2. 5 Roman Dudziak
    130 (1,87%)
  3. 1 Leszek Andrzej Lenarczyk
    210 (3,02%)
  4. 2 Andrzej Marian Bielawski
    577 (8,29%)
  5. 3 Krystyna Irena Kulińska
    173 (2,49%)
  6. 4 Halina Szuman
    218 (3,13%)
  7. 9 Dorota Jagoda
    114 (1,64%)
  8. 7 Grzegorz Paweł Kamiński
    75 (1,08%)
  9. 8 Dorota Sabina Mazurkiewicz
    78 (1,12%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY RUCH POKOLEŃ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Ewa Lidia Marszałek
    37 (0,53%)
  2. 4 Tomasz Lucjan Relich
    141 (2,03%)
  3. 6 Sławomir Jan Walachowski
    165 (2,37%)
  4. 2 Marcin Sacha
    109 (1,57%)
  5. 3 Iwona Przygoda
    31 (0,45%)
  6. 1 Krzysztof Paweł Kliber
    256 (3,68%)
  7. 5 Urszula Drożdżyńska
    221 (3,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 4 Lidia Bożena Soczewko
    31 (0,45%)
  2. 6 Tomasz Murawski
    3 (0,04%)
  3. 1 Danuta Maria Krzyżanowska
    49 (0,70%)
  4. 2 Krzysztof Olczyk
    104 (1,49%)
  5. 3 Artur Korzun
    16 (0,23%)
  6. 7 Alicja Zofia Śliwińska
    41 (0,59%)
  7. 5 Helena Odrobina
    19 (0,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 7 Krzysztof Witold Buczek
    208 (2,99%)
  2. 6 Anna Maria Golunkiewicz-Cholewa
    132 (1,90%)
  3. 8 Dorota Katarzyna Sadłoń
    72 (1,03%)
  4. 9 Daniel Władysław Mika
    248 (3,56%)
  5. 2 Dorota Małgorzata Kostka
    182 (2,61%)
  6. 4 Marlena Kurpisz
    136 (1,95%)
  7. 1 Marek Boryczka
    581 (8,35%)
  8. 3 Zdzisław Janusz Siemczyk
    327 (4,70%)
  9. 5 Marian Kulus
    315 (4,53%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bożena Józefa Grzędzielska
    113 (1,62%)
  2. 1 Andrzej Bogdan Maćkowiak
    175 (2,51%)
  3. 2 Karol Stanisław Grys
    26 (0,37%)
  4. 4 Justyna Magdalena Grześkowiak
    36 (0,52%)
  5. 6 Mieczysław Kośniewski
    10 (0,14%)
  6. 7 Karina Alicja Gołąbek
    45 (0,65%)
  7. 5 Barbara Garsztka-Zientek
    108 (1,55%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Celina Maria Margowniczy
    256 (3,68%)
  2. 1 Waldemar Henryk Starosta
    371 (5,33%)
  3. 7 Dorota Kamila Kłyż
    33 (0,47%)
  4. 3 Aleksander Polański
    211 (3,03%)
  5. 4 Stanisław Adam Szymakowski
    51 (0,73%)
  6. 5 Elżbieta Barbara Moskalewicz
    110 (1,58%)
  7. 6 Dorota Krystyna Leitgeber
    4 (0,06%)
  8. 8 Marcin Mały
    76 (1,09%)
  9. 9 Tadeusz Józef Skrzyczyński
    166 (2,38%)