Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - olecki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gminy: Kowale Oleckie, Świętajno, Wieliczki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA OLECKO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Wiesław Piotr Kibis
    53 (1,43%)
  2. 1 Zofia Bordzio
    191 (5,17%)
  3. 6 Anna Skrocka
    18 (0,49%)
  4. 4 Krystyna Wawrzyn
    110 (2,98%)
  5. 7 Halina Olszewska
    38 (1,03%)
  6. 5 Zbigniew Sułek
    108 (2,92%)
  7. 8 Ryszard Dariusz Slomziński
    32 (0,87%)
  8. 2 Jan Kopiczko
    167 (4,52%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA ZIEMI OLECKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Paweł Marek Modrakowski
    45 (1,22%)
  2. 2 Izabela Sertel
    177 (4,79%)
  3. 5 Ewa Sławomira Karczewska
    145 (3,92%)
  4. 6 Katarzyna Janczewska
    37 (1,00%)
  5. 1 Marek Dobrzyń
    557 (15,07%)
  6. 4 Adam Michał Skup-Krzemiński
    147 (3,98%)
  7. 7 Urszula Siemaszko
    29 (0,78%)
  8. 8 Bożena Małgorzata Puzowska
    62 (1,68%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Dariusz Marian Andruczyk
    219 (5,93%)
  2. 4 Tomasz Kosobudzki
    464 (12,56%)
  3. 7 Janina Trus
    185 (5,01%)
  4. 6 Joanna Aneta Kowalewska
    107 (2,90%)
  5. 5 Bożena Świderska
    152 (4,11%)
  6. 8 Karol Dźwilewski
    110 (2,98%)
  7. 1 Karol Czerwiński
    260 (7,04%)
  8. 3 Danuta Maciejewska
    282 (7,63%)

Okręg 2

Miasto i Gmina Olecko

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA OLECKO

kandydatliczba głosów

  1. 9 Mirosław Matusiak
    193 (2,41%)
  2. 4 Radosław Stanisław Skrodzki
    233 (2,90%)
  3. 1 Kazimierz Iwanowski
    606 (7,55%)
  4. 2 Bożena Łucja Romańczuk
    272 (3,39%)
  5. 3 Sławomir Karol Szerel
    324 (4,04%)
  6. 8 Joanna Jankowska
    123 (1,53%)
  7. 5 Maria Łangowska
    287 (3,58%)
  8. 7 Grzegorz Makarewicz
    116 (1,45%)
  9. 6 Jerzy Gołembiewski
    412 (5,13%)
  10. 11 Andrzej Kazimierz Kamiński
    307 (3,83%)
  11. 10 Małgorzata Michałowska
    116 (1,45%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA ZIEMI OLECKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Lidia Kłoczko
    163 (2,03%)
  2. 9 Paulina Giełazis
    221 (2,75%)
  3. 1 Teresa Krajewska
    422 (5,26%)
  4. 2 Andrzej Dunaj
    549 (6,84%)
  5. 3 Czesław Gontar
    315 (3,93%)
  6. 5 Krzysztof Krasowski
    196 (2,44%)
  7. 4 Antoni Szczodruch
    211 (2,63%)
  8. 6 Andrzej Ślużyński
    161 (2,01%)
  9. 10 Marcin Przemysław Wiszniewski
    157 (1,96%)
  10. 8 Tomasz Karniej
    136 (1,69%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Sabina Brodowska
    147 (1,83%)
  2. 5 Agata Truszczyńska
    56 (0,70%)
  3. 7 Emilia Przemielewska
    126 (1,57%)
  4. 11 Krzysztof Stanisław Makola
    81 (1,01%)
  5. 10 Jerzy Openchowski
    234 (2,92%)
  6. 9 Teresa Fiedorowicz
    77 (0,96%)
  7. 2 Andrzej Stanisław Kisiel
    207 (2,58%)
  8. 8 Wiesław Konopko
    157 (1,96%)
  9. 1 Marian Świerszcz
    610 (7,60%)
  10. 3 Henryk Stanisław Trznadel
    286 (3,56%)
  11. 4 Tomasz Dziokan
    523 (6,52%)