Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Oświęcim

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Aleja Władysława Bartoszewskiego, Aleksandra Orłowskiego, Bolesława Prusa, Cynkowa, Cyprysowa, Chodniki, Dworcowa, Elizy Orzeszkowej, Eugeniusza Kalicińskiego, Garbarska, Jana Kilińskiego, Jana Pawła II, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Kręta, Krzywa, Legionów (numery parzyste od 12 i numery nieparzyste od 17), Łukowa, Maksymiliana Kolbego, Młyńska, Obozowa, Orląt Lwowskich, Osiedlowa, Os. Rotm. W. Pileckiego, Ostatni Etap, Plac Im. Mariana Kołodzieja, Polna, Powstańców Śląskich, Powstańców Warszawy, Profesora Józefa Szajny, Pułkownika Władysława Kiełbasy, Skośna, Stanisławy Leszczyńskiej, Stefana Jaracza, Szarych Szeregów, Wąska, Więźniów Oświęcimia, Wyzwolenia, Żołnierzy Września, Andrzeja Nideckiego, Cicha, Edmunda Wilkosza, Generała Władysława Sikorskiego, Jana Sakranusa, Jesionowa, Krótka, Legionów (numery nieparzyste od 1 do 15 i numery parzyste od 2 do 10), Marii Konopnickiej, Mjr. Piotra Szewczyka, Stanisława Konarskiego, Strzelecka, Szymona Syreniusza, Tadeusza Makowskiego, Wałowa, Wiktora Bałandy, Zacisze

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA CHWIERUTA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Maria Irena Pędrak
    188 (4,31%)
  2. 1 Michał Maciej Homa
    401 (9,20%)
  3. 7 Małgorzata Katarzyna Baranowska
    51 (1,17%)
  4. 5 Wiesław Mizia
    45 (1,03%)
  5. 4 Tadeusz Mąsior
    61 (1,40%)
  6. 3 Ryszard Robert Gajek
    78 (1,79%)
  7. 6 Tadeusz Grzywna
    50 (1,15%)
  8. 8 Agnieszka Danuta Tobiczyk
    72 (1,65%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 8 Krzysztof Krystian Holzman
    26 (0,60%)
  2. 4 Katarzyna Elżbieta Kubulus
    70 (1,61%)
  3. 1 Paweł Wacław Warchoł
    422 (9,68%)
  4. 2 Tadeusz Krzysztof Kuś
    88 (2,02%)
  5. 3 Łukasz Tomasz Nowak
    91 (2,09%)
  6. 5 Karolina Helena Domider
    35 (0,80%)
  7. 6 Grzegorz Sporysz
    46 (1,06%)
  8. 7 Jadwiga Teresa Durańczyk
    58 (1,33%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Stanisława Barbara Gabryś
    126 (2,89%)
  2. 4 Zbigniew Władysław Kraus
    42 (0,96%)
  3. 8 Michał Stanisław Chrzan
    359 (8,24%)
  4. 3 Witold Michał Figiel
    132 (3,03%)
  5. 2 Józef Marian Jaskółka
    218 (5,00%)
  6. 1 Krzysztof Dariusz Kuczek
    373 (8,56%)
  7. 6 Krystyna Teresa Szarek
    70 (1,61%)
  8. 5 Aleksandra Maria Tkaczyk
    37 (0,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA OBYWATELSKO - SAMORZĄDOWA KOS 2018

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Czesław Pękala
    84 (1,93%)
  2. 5 Agnieszka Halina Kęska
    68 (1,56%)
  3. 4 Mariola Ewa Madej
    133 (3,05%)
  4. 7 Kasjan Edward Wanat
    84 (1,93%)
  5. 8 Agnieszka Balcerek
    45 (1,03%)
  6. 2 Marcin Marian Stanik
    95 (2,18%)
  7. 6 Beata Elżbieta Jakób
    41 (0,94%)
  8. 3 Józef Wiśniowski
    31 (0,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA OŚWIĘCIMIA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Małgorzata Anna Niewodowska-Szczerska
    18 (0,41%)
  2. 8 Dawid Zdzisław Kopeć
    52 (1,19%)
  3. 7 Barbara Zofia Faruga
    12 (0,28%)
  4. 5 Bożena Jolanta Graca
    44 (1,01%)
  5. 1 Jarosław Marek Wilczak
    98 (2,25%)
  6. 4 Dawid Jerzy Piekarz
    22 (0,50%)
  7. 2 Marcin Jakub Moskała
    55 (1,26%)
  8. 6 Gabriela Mariola Olearczyk
    9 (0,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO OŚWIĘCIM PRACA I ROZWÓJ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Katarzyna Helena Palczewska
    5 (0,11%)
  2. 2 Henryk Kazimierz Grzybek
    137 (3,14%)
  3. 4 Barbara Maciaszek
    23 (0,53%)
  4. 3 Adam Wilczyński
    29 (0,67%)
  5. 6 Michał Tomasz Zimirski
    78 (1,79%)
  6. 1 Agata Katarzyna Wiśniowska
    56 (1,28%)

Okręg 2

Adama Mickiewicza, Berka Joselewicza, Bulwary, Ewy Szelburg-Zarembiny, Fryderyka Chopina, Gen. Jarosława Dąbrowskiego (numery nieparzyste od 1 do 33 i numery parzyste od 2 do 32), Hansa Christiana Andersena, Harcerska, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Fika, Ignacego Krasickiego, Jana Brzechwy, Janusza Korczaka, Józefa Piłsudskiego, Klasztorna, Klucznikowska, Kornela Makuszyńskiego, Kościelna, Królowej Jadwigi, Ks. Andrzeja Knycza, Ludwika Solskiego, Łączna, Łukasza Górnickiego, Mała, Mały Rynek, Marii Ludwiki Kownackiej, Mikołajska, Parkowa, Piasek, Piastowska, Plac Ks. Jana Skarbka, Plac Rybny, Plac Słoneczny, Plac Tadeusza Kościuszki, Plebańska, Podstawie, Przeczna, Romana Mayzla, Rynek Główny, Solna, Spadzista, Stolarska, Św. Jana Bosko, Wąwóz, Władysława Jagiełły (numery nieparzyste do 45 i numery parzyste do 38), Wojska Polskiego, Wysoka, Wysokie Brzegi (numery parzyste do 30 i numery nieparzyste do 13), Zaborska (numery nieparzyste do 21 i numery parzyste do 36), Zamkowa, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Ceglana, Gajowa, Głogowa, Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego, Juliusza Kossaka, Kamieniec, Kościelecka, Łęgowa, Nad Młynówką, Nowe Stawy, Paździory, Pod Olszyną, Przy Potoku, Sadowa, Stefana Batorego, Świętej Barbary, Willowa, Władysława Jagiełły (numery parzyste od 40 i numery nieparzyste od 47), Zaborska (numery nieparzyste od 31 i numery parzyste od 38), Zagrodowa, Zajazdowa, Zatorska, Budowlanych, Gen. Jarosława Dąbrowskiego (numery od 34 do 45, numery nieparzyste od 47 do 59 i numery od 65 do 121), Jana Kasprowicza, Jędrzeja Śniadeckiego (numery parzyste od 26 i numery nieparzyste od 41), Leopolda Staffa, Plac Pokoju, Pl. Św. Maksymiliana Męczennika, Szpitalna (numery od 1 do 24 i numery parzyste od 26 do 118), Władysława Broniewskiego, Zygmunta Krasińskiego, Adama Asnyka, Andrzeja Struga, Artura Grottgera, Cypriana Kamila Norwida, Gen. Jarosława Dąbrowskiego (numery nieparzyste od 123), Stefana Żeromskiego, Górzysta, Koszykowa, Lipowa, Nadwiślańska, Okrężna, Pod Krukami, Przysiółek Bajcarki, Przysiółek Mańki, Szpitalna (numery nieparzyste od 25), Techniczna, Wiejska, Wiklinowa, Wodociągowa, Wysokie Brzegi (numery nieparzyste od 15 i numery parzyste od 32), Zwycięstwa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA CHWIERUTA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Krystyna Zofia Gabryś
    98 (1,50%)
  2. 8 Marta Agata Babiuch
    100 (1,54%)
  3. 1 Janusz Chwierut
    1 030 (15,81%)
  4. 5 Marek Kurek
    26 (0,40%)
  5. 3 Wojciech Piotr Grubka
    71 (1,09%)
  6. 9 Barbara Janina Pamuła
    139 (2,13%)
  7. 7 Małgorzata Dziędziel-Gabryszak
    21 (0,32%)
  8. 4 Zygmunt Osoba
    230 (3,53%)
  9. 2 Sylwia Urszula Żak-Biesik
    137 (2,10%)
  10. 10 Ireneusz Stanisław Góralczyk
    238 (3,65%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 9 Władysława Jadwiga Mazurkiewicz
    28 (0,43%)
  2. 3 Bernadetta Maria Kwiatkowska
    134 (2,06%)
  3. 2 Robert Wtulich
    36 (0,55%)
  4. 6 Maria Jolanta Dura
    55 (0,84%)
  5. 5 Ryszard Robert Firczyk
    103 (1,58%)
  6. 1 Jacek Grzegorz Stoch
    400 (6,14%)
  7. 10 Jacek Borkowski
    29 (0,45%)
  8. 7 Renata Jadwiga Skupińska-Rychłowska
    26 (0,40%)
  9. 4 Adam Leszek Góralczyk
    360 (5,53%)
  10. 8 Jolanta Brandys
    63 (0,97%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bożena Teresa Godawa
    292 (4,48%)
  2. 6 Jacek Potaczek
    141 (2,16%)
  3. 2 Jakub Bartłomiej Przewoźnik
    275 (4,22%)
  4. 9 Grażyna Noworyta
    93 (1,43%)
  5. 1 Waldemar Łoziński
    422 (6,48%)
  6. 5 Michał Mariusz Szczerbowski
    200 (3,07%)
  7. 10 Joanna Janina Sermak
    123 (1,89%)
  8. 8 Jolanta Pierzchała
    88 (1,35%)
  9. 7 Paula Rożnawska
    64 (0,98%)
  10. 4 Piotr Michał Kućka
    258 (3,96%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA OBYWATELSKO - SAMORZĄDOWA KOS 2018

kandydatliczba głosów

  1. 3 Maciej Tomasz Klima
    78 (1,20%)
  2. 5 Damian Łukasz Nowak
    23 (0,35%)
  3. 9 Martyna Ewelina Kamińska
    17 (0,26%)
  4. 4 Bartłomiej Szymon Gieregowski
    62 (0,95%)
  5. 8 Piotr Augustyn Sikora
    45 (0,69%)
  6. 7 Agata Barbara Szczotka
    8 (0,12%)
  7. 6 Kazimierz Aleksander Michalik
    17 (0,26%)
  8. 1 Ewa Joanna Momot
    148 (2,27%)
  9. 10 Bogusław Sobala
    52 (0,80%)
  10. 2 Agnieszka Katarzyna Komendera
    172 (2,64%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA OŚWIĘCIMIA

kandydatliczba głosów

  1. 8 Marlena Anna Warchał
    10 (0,15%)
  2. 9 Michał Jakub Kułaga
    20 (0,31%)
  3. 10 Daniel Krzysztof Ślagor
    27 (0,41%)
  4. 1 Robert Adam Bartecki
    140 (2,15%)
  5. 4 Agata Władysława Rakoczy-Kot
    28 (0,43%)
  6. 3 Jan Korzeniowski
    32 (0,49%)
  7. 6 Beata Jędrzejczyk
    15 (0,23%)
  8. 7 Bogusława Teresa Sklarek
    11 (0,17%)
  9. 5 Jan Stachura
    26 (0,40%)
  10. 2 Jacek Józef Leśniak
    98 (1,50%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO OŚWIĘCIM PRACA I ROZWÓJ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mariusz Andrzej Pędziwiatr
    27 (0,41%)
  2. 8 Andrzej Józef Daczyński
    9 (0,14%)
  3. 3 Maria Olejarz
    27 (0,41%)
  4. 5 Hanna Danuta Szczelina
    8 (0,12%)
  5. 7 Justyna Barbara Fornol
    5 (0,08%)
  6. 1 Andrea Božičević-Stępień
    120 (1,84%)
  7. 4 Piotr Andrzej Hryncyszyn
    2 (0,03%)
  8. 6 Sylwia Barbara Szteliga
    7 (0,11%)

Okręg 3

Aleja Juliusza Słowackiego (numery parzyste od 2 do 30 i numery nieparzyste od 1 do 23), Bohaterów Monte Cassino, Dymitra Mendelejewa (numery nieparzyste), Gen. Józefa Bema (numery nieparzyste od 1 do 13, numer 2, numery od 14 do 17 i numer 19), Ignacego Łukasiewicza (numery nieparzyste), Jana III Sobieskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Wiktora Zawidzkiego (numery parzyste), Jędrzeja Śniadeckiego (numery od 1 do 21), Juliana Tuwima, Karola Olszewskiego (numery od 1 do 30 i numery parzyste od 32 do 38), Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Leona Marchlewskiego, Lucjana Rydla, Mariana Smoluchowskiego, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Obrońców Westerplatte, Przedszkolna, Stanisława Porębskiego, Stanisława Wyspiańskiego (numery od 1 do 23), Stefana Okrzei, Władysława Reymonta, Zygmunta Wróblewskiego (numery parzyste od 2 do 8), 3 Maja, Aleja Tysiąclecia (numery nieparzyste od 23), Bronisława Czecha, Ignacego Łukasiewicza (numery parzyste), Jana Matejki, Jana Wiktora Zawidzkiego (numery nieparzyste), Jędrzeja Śniadeckiego (numery nieparzyste od 23 do 39), Józefa Nojego, Karola Olszewskiego (numer 2a), Stanisława Pilata, Stefana Czarnieckiego, Zaborska (numery nieparzyste od 23 do 29), Aleja Juliusza Słowackiego (numery nieparzyste od 25 i numery parzyste od 32), Aleja Tysiąclecia (numery nieparzyste od 1 do 21), Bolesława Chrobrego, Dymitra Mendelejewa (numery parzyste), Eugeniusza Szustera, Gen. Jarosława Dąbrowskiego (numery parzyste od 46), Gen. Józefa Bema (numery parzyste od 4 do 12, numery parzyste od 18 i numery nieparzyste od 21), Henryka Lehnerta, Janusza Kusocińskiego, Jędrzeja Śniadeckiego (numery parzyste od 22 do 24), Karola Olszewskiego (numery nieparzyste od 31), Ks. Stanisława Staszica, Marii Skłodowskiej-Curie, Mieszka I, Partyzantów, Zygmunta Wróblewskiego (numery parzyste od 10 i numery nieparzyste), Bartosza Głowackiego, Dąbrówki, Fabryczna, Gospodarcza, Grabowiecka, Grobelna, Michała Foksa, Niwa Monowicka, Odnoga (numery parzyste od 48), Polowiecka, Rolna, Stara Droga, Stawowa, Unii Europejskiej, Zachodnia, Chemików (numery nieparzyste od 9 i numery parzyste od 20), Graniczna, Karola Olszewskiego (numery parzyste od 40 do 56), Kwiatowa, Nowa, Ogrodnicza, Pod Borem, Różana, Zielona

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA CHWIERUTA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Dariusz Włodzimierz Fuglewicz
    72 (1,29%)
  2. 1 Elżbieta Kos
    255 (4,58%)
  3. 6 Jarosław Tadeusz Paluch
    134 (2,40%)
  4. 2 Renata Stoch
    197 (3,54%)
  5. 3 Tadeusz Hoła
    275 (4,94%)
  6. 8 Bogdan Jan Białecki
    23 (0,41%)
  7. 4 Dariusz Marek Grygoruk
    343 (6,16%)
  8. 7 Łucja Bronisława Jurys
    48 (0,86%)
  9. 9 Monika Sobota
    137 (2,46%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 8 Paulina Aleksandra Klimek
    25 (0,45%)
  2. 2 Andrzej Jakubowski
    444 (7,97%)
  3. 1 Piotr Wojciech Hertig
    643 (11,54%)
  4. 4 Grażyna Józefa Kasprzyk
    100 (1,79%)
  5. 3 Ewa Katarzyna Witek
    142 (2,55%)
  6. 6 Krystyna Maria Król
    50 (0,90%)
  7. 7 Władysław Henryk Studziński
    71 (1,27%)
  8. 9 Mateusz Andrzej Krzemyk
    29 (0,52%)
  9. 5 Małgorzata Anna Kotapka
    33 (0,59%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Olga Magdalena Bilska-Mąsior
    54 (0,97%)
  2. 9 Jadwiga Wiktoria Czerwienka
    61 (1,09%)
  3. 5 Leszek Stanisław Matula
    112 (2,01%)
  4. 1 Zbigniew Władysław Starzec
    685 (12,29%)
  5. 2 Stanisław Józef Biernat
    218 (3,91%)
  6. 4 Maciej Henryk Starzyński
    179 (3,21%)
  7. 3 Krystyna Dąbrowska
    188 (3,37%)
  8. 8 Henryk Franciszek Konopka
    15 (0,27%)
  9. 6 Urszula Grzywa
    39 (0,70%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA OBYWATELSKO - SAMORZĄDOWA KOS 2018

kandydatliczba głosów

  1. 2 Kazimierz Mieczysław Łakomy
    95 (1,70%)
  2. 8 Renata Szymeczko
    34 (0,61%)
  3. 9 Beata Elżbieta Malicka
    25 (0,45%)
  4. 5 Cecylia Dorota Klatka
    20 (0,36%)
  5. 6 Jan Józef Gabryś
    17 (0,31%)
  6. 7 Michał Jan Szałaśny
    58 (1,04%)
  7. 3 Aleksandra Małgorzata Kot
    25 (0,45%)
  8. 4 Leszek Adam Żak
    32 (0,57%)
  9. 1 Zbigniew Leszek Wrona
    142 (2,55%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA OŚWIĘCIMIA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Justyna Agnieszka Snadny
    51 (0,92%)
  2. 6 Agnieszka Elżbieta Adamczyk
    21 (0,38%)
  3. 5 Bożena Krystyna Bryg
    53 (0,95%)
  4. 3 Urszula Dorota Brania
    70 (1,26%)
  5. 9 Sławomir Arkadiusz Stefański
    58 (1,04%)
  6. 1 Jan Adamaszek
    133 (2,39%)
  7. 2 Paweł Piotr Plinta
    69 (1,24%)
  8. 8 Żaneta Sabina Gałuszka
    19 (0,34%)
  9. 7 Marcin Andrzej Domarzewski
    78 (1,40%)