Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Olsztyn

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Osiedla: Redykajny, Gutkowo, Nad Jeziorem Długim, Likusy, Dajtki, Grunwaldzkie, Podgrodzie, Brzeziny, Kortowo

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Jerzy Wojciechowski
    249 (1,49%)
  2. 2 Stanisław Olsztyn
    204 (1,22%)
  3. 5 Zbigniew Jarosz
    66 (0,40%)
  4. 4 Elżbieta Walentyna Zalewska
    59 (0,35%)
  5. 3 Elżbieta Danuta Siwik
    62 (0,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZESŁAWA JERZEGO MAŁKOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Korneliusz Aleksander Stanulewicz
    187 (1,12%)
  2. 1 Krystyna Flis
    927 (5,56%)
  3. 3 Aleksandra Puławska
    329 (1,97%)
  4. 4 Grzegorz Wdowiak
    309 (1,85%)
  5. 5 Grzegorz Marian Szczęsnowicz
    455 (2,73%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,OLSZTYN KOCHAM"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Michał Gospodarski
    120 (0,72%)
  2. 1 Anna Justyna Wolińska
    394 (2,36%)
  3. 3 Janina Maria Druszcz
    57 (0,34%)
  4. 4 Maria Nagadowska
    36 (0,22%)
  5. 5 Rafał Dominik Wołoszyn
    52 (0,31%)
  6. 7 Dariusz Prychacz
    85 (0,51%)
  7. 6 Justyna Czapska
    64 (0,38%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krzysztof Wojciechowski
    629 (3,77%)
  2. 4 Adam Rudzewicz
    187 (1,12%)
  3. 3 Zbigniew Purpurowicz
    845 (5,06%)
  4. 6 Grażyna Bogumiła Rydel
    146 (0,88%)
  5. 5 Agnieszka Gębczyńska
    96 (0,58%)
  6. 1 Elżbieta Ewa Wirska
    1 632 (9,78%)
  7. 7 Daniel Adam Kopeć
    386 (2,31%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,WSPÓLNY OLSZTYN"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Barbara Piłat
    182 (1,09%)
  2. 4 Jerzy Popiołek
    141 (0,85%)
  3. 5 Anna Maria Nadgrabska
    156 (0,93%)
  4. 1 Maciej Jerzy Pantak
    353 (2,12%)
  5. 3 Wioletta Anna Dzwonkowska
    96 (0,58%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GRZYMOWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Jacek Kaczkowski
    91 (0,55%)
  2. 7 Kornelia Kurowska
    200 (1,20%)
  3. 3 Irena Petryna
    586 (3,51%)
  4. 2 Marian Zdunek
    758 (4,54%)
  5. 4 Teresa Kocbach
    200 (1,20%)
  6. 5 Marta Lidia Pasławska-Hurło
    149 (0,89%)
  7. 1 Piotr Władysław Grzymowicz
    1 476 (8,85%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wiktor Wójcik
    570 (3,42%)
  2. 4 Anna Kowalewska
    411 (2,46%)
  3. 1 Robert Jan Szewczyk
    2 534 (15,19%)
  4. 3 Adam Andrzej Kołodziejski
    215 (1,29%)
  5. 5 Bożena Alicja Drohomirecka-Justyna
    281 (1,68%)
  6. 7 Marek Fabianowicz
    334 (2,00%)
  7. 6 Barbara Maria Deja
    376 (2,25%)

Okręg 2

Osiedla: Wojska Polskiego, Podleśna, Zatorze, Zielona Górka, Kętrzyńskiego, Pojezierze

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Andrzej Stanisław Sankowski
    47 (0,27%)
  2. 1 Artur Zakrzewski
    290 (1,68%)
  3. 3 Mirosława Anna Moroz
    36 (0,21%)
  4. 5 Wioletta Wasilewska
    73 (0,42%)
  5. 6 Hanna Bożena Grajek
    20 (0,12%)
  6. 7 Nelly Justyna Chojnowska
    71 (0,41%)
  7. 2 Piotr Kułdo
    46 (0,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZESŁAWA JERZEGO MAŁKOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mariusz Daniel Kwas
    401 (2,33%)
  2. 5 Agnieszka Popławska-Ozga
    232 (1,35%)
  3. 8 Wojciech Ugarenko
    91 (0,53%)
  4. 1 Nelly Elżbieta Antosz
    1 061 (6,16%)
  5. 3 Ewelina Zbirowska
    117 (0,68%)
  6. 4 Marta Jaworska
    185 (1,07%)
  7. 6 Bożena Elżbieta Maciąg
    275 (1,60%)
  8. 7 Piotr Bilicki
    136 (0,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,OLSZTYN KOCHAM"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Pitura
    324 (1,88%)
  2. 2 Tomasz Szewczak
    210 (1,22%)
  3. 7 Jacek Marek Wojtal
    8 (0,05%)
  4. 9 Monika Diana Dzik
    89 (0,52%)
  5. 4 Hanna Tetmer-Rzepecka
    35 (0,20%)
  6. 6 Andrzej Gajewski
    52 (0,30%)
  7. 5 Natalia Ewa Laskowska
    53 (0,31%)
  8. 3 Teresa Wanda Serowska
    32 (0,19%)
  9. 8 Łukasz Fiedorowicz
    78 (0,45%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Edyta Urszula Markowicz
    417 (2,42%)
  2. 2 Krzysztof Narwojsz
    673 (3,91%)
  3. 4 Ewa Małgorzata Piotrkowska
    161 (0,93%)
  4. 5 Władysław Kałudziński
    96 (0,56%)
  5. 7 Sonia Tamara Solarz-Taciak
    96 (0,56%)
  6. 1 Michał Piotr Wypij
    2 616 (15,19%)
  7. 8 Marta Załęska
    96 (0,56%)
  8. 6 Janusz Marek Nikołajuk
    44 (0,26%)
  9. 9 Michał Kuc
    70 (0,41%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 7 Marcin Kazimierz Kiwit
    85 (0,49%)
  2. 1 Stanisław Lech Szatkowski
    677 (3,93%)
  3. 6 Monika Tucholska
    41 (0,24%)
  4. 2 Elżbieta Osenkowska
    230 (1,34%)
  5. 3 Jarosław Makowski
    52 (0,30%)
  6. 4 Urszula Sępkowska
    41 (0,24%)
  7. 5 Andrzej Kazimierz Przybylski
    26 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,WSPÓLNY OLSZTYN"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mirosław Arczak
    612 (3,55%)
  2. 2 Andrzej Poterała
    225 (1,31%)
  3. 5 Paweł Łukasz Szczur
    216 (1,25%)
  4. 4 Izabela Magdalena Brzezińska
    149 (0,87%)
  5. 3 Jacek Bartłomiej Rostek
    115 (0,67%)
  6. 6 Monika Katarzyna Hausman-Pniewska
    143 (0,83%)
  7. 7 Zdzisława Halina Łukaszewska
    212 (1,23%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GRZYMOWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 9 Marian Jerzy Jurak
    196 (1,14%)
  2. 8 Elżbieta Anna Bronakowska
    191 (1,11%)
  3. 2 Maja Edyta Antosik
    298 (1,73%)
  4. 5 Piotr Sławomir Klimas
    226 (1,31%)
  5. 3 Wiesław Nałęcz
    178 (1,03%)
  6. 4 Ewa Bagińska
    132 (0,77%)
  7. 6 Joanna Iwona Maziuk
    65 (0,38%)
  8. 1 Zbigniew Dąbkowski
    779 (4,52%)
  9. 7 Bogdan Gęsicki
    103 (0,60%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Izabela Barbara Smolińska-Letza
    893 (5,18%)
  2. 2 Ewa Renata Zakrzewska
    1 070 (6,21%)
  3. 3 Joanna Dorota Misiewicz
    1 009 (5,86%)
  4. 4 Sławomir Kmieć
    111 (0,64%)
  5. 5 Rafał Ostoja-Lniski
    141 (0,82%)
  6. 7 Jarosław Skokowski
    86 (0,50%)
  7. 8 Janusz Góralczyk
    126 (0,73%)
  8. 6 Wojciech Dariusz Krztoń
    395 (2,29%)
  9. 9 Małgorzata Teresa Jackiewicz-Garniec
    169 (0,98%)

Okręg 3

Osiedla: Śródmieście, Kościuszki, Kormoran, Nagórki, Mazurskie

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janusz Prucnal
    254 (1,48%)
  2. 3 Wojciech Wawrzyniak
    44 (0,26%)
  3. 6 Piotr Wojciech Mikołajczyk
    51 (0,30%)
  4. 2 Milena Elżbieta Farat
    56 (0,33%)
  5. 5 Jolanta Gontarz
    68 (0,40%)
  6. 7 Maja Olsztyn
    175 (1,02%)
  7. 4 Łukasz Krzysztof Rembecki
    28 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZESŁAWA JERZEGO MAŁKOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Czesław Jerzy Małkowski
    2 906 (16,94%)
  2. 3 Sylwia Bormańska-Gadomska
    74 (0,43%)
  3. 2 Arkadiusz Przegrocki
    324 (1,89%)
  4. 5 Apolonia Barbara Jaskólska
    64 (0,37%)
  5. 4 Kordian Kozanecki
    48 (0,28%)
  6. 7 Brygida Bilicka
    57 (0,33%)
  7. 6 Krzysztof Jan Achramowicz
    107 (0,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,OLSZTYN KOCHAM"

kandydatliczba głosów

  1. 6 Agnieszka Przełomiec
    108 (0,63%)
  2. 1 Wiesław Komar
    212 (1,24%)
  3. 4 Katarzyna Alicja Kurowska
    89 (0,52%)
  4. 2 Robert Stanisław Karabin
    60 (0,35%)
  5. 3 Małgorzata Pielak
    92 (0,54%)
  6. 5 Tomasz Czapski
    45 (0,26%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Julita Agata Kamińska
    146 (0,85%)
  2. 6 Bożena Lewczuk
    217 (1,27%)
  3. 3 Anna Irena Bukowska
    395 (2,30%)
  4. 5 Jan Pilipienko
    423 (2,47%)
  5. 4 Piotr Duliszewski
    255 (1,49%)
  6. 2 Radosław Marcin Nojman
    659 (3,84%)
  7. 1 Jarosław Stanisław Babalski
    1 688 (9,84%)
  8. 8 Jacek Pachucki
    258 (1,50%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,WSPÓLNY OLSZTYN"

kandydatliczba głosów

  1. 4 Sławomir Stefan Główczewski
    28 (0,16%)
  2. 6 Bożena Gabriela Woyna
    44 (0,26%)
  3. 1 Mariusz Korpoliński
    691 (4,03%)
  4. 2 Teresa Halina Pokora-Wierzbicka
    219 (1,28%)
  5. 3 Marek Grzelak
    114 (0,66%)
  6. 5 Aneta Kamila Fabisiak-Hill
    214 (1,25%)
  7. 8 Bartłomiej Maciej Biedziuk
    116 (0,68%)
  8. 7 Beata Zemins
    70 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GRZYMOWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Małgorzata Wioletta Gołębicka
    303 (1,77%)
  2. 1 Wanda Agnieszka Jabłońska
    1 338 (7,80%)
  3. 3 Marcin Michał Wakar
    342 (1,99%)
  4. 5 Mirosław Mariusz Michalski
    119 (0,69%)
  5. 6 Ryszard Franciszek Szymański
    63 (0,37%)
  6. 4 Urszula Maria Geszczyńska
    81 (0,47%)
  7. 7 Zofia Leokadia Łuksza
    107 (0,62%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Łukasz Jacek Łukaszewski
    2 688 (15,67%)
  2. 2 Szymon Adam Pelinko
    375 (2,19%)
  3. 3 Marta Kamińska
    515 (3,00%)
  4. 4 Małgorzata Bogdanowicz-Bartnikowska
    270 (1,57%)
  5. 5 Marcin Tumasz
    117 (0,68%)
  6. 6 Grażyna Anna Bartkowska
    196 (1,14%)
  7. 8 Marcin Grzegorz Galibarczyk
    162 (0,94%)
  8. 7 Elżbieta Filipska
    77 (0,45%)

Okręg 4

Osiedla: Jaroty, Pieczewo, Generałów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Agata Sidz
    82 (0,40%)
  2. 3 Tomasz Traczyk
    78 (0,38%)
  3. 1 Rafał Nikodem Bętkowski
    409 (2,01%)
  4. 5 Piotr Kosztowny
    82 (0,40%)
  5. 6 Paweł Arkadiusz Borysowski
    53 (0,26%)
  6. 4 Małgorzata Maria Wójtowicz
    66 (0,32%)
  7. 7 Bogumiła Wiktoria Malinowska
    58 (0,29%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZESŁAWA JERZEGO MAŁKOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Lucyna Jaczewska
    175 (0,86%)
  2. 3 Damian Froń
    324 (1,59%)
  3. 2 Edward Siedlar
    154 (0,76%)
  4. 1 Monika Joanna Rogińska-Stanulewicz
    1 003 (4,93%)
  5. 5 Anna Maria Czaplińska
    171 (0,84%)
  6. 7 Ryszard Kordalski
    215 (1,06%)
  7. 6 Beata Aneta Paszkowska
    126 (0,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,OLSZTYN KOCHAM"

kandydatliczba głosów

  1. 4 Ewa Bojarska
    166 (0,82%)
  2. 1 Grzegorz Franciszek Kurowski
    289 (1,42%)
  3. 5 Marek Andrzej Ptasznik
    131 (0,64%)
  4. 2 Iwona Szostak
    286 (1,41%)
  5. 7 Bartosz Michał Hura
    82 (0,40%)
  6. 8 Elżbieta Szewczak
    72 (0,35%)
  7. 3 Stanisław Adam Karzecki
    57 (0,28%)
  8. 6 Adrian Piotr Abramczyk
    107 (0,53%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Dariusz Wasiela
    198 (0,97%)
  2. 1 Leszek Araszkiewicz
    1 765 (8,68%)
  3. 3 Maciej Radosław Tobiszewski
    456 (2,24%)
  4. 2 Zdzisława Barbara Tołwińska
    564 (2,77%)
  5. 4 Marcin Czyża
    486 (2,39%)
  6. 8 Marta Patrycja Engler
    206 (1,01%)
  7. 6 Zbigniew Antoni Tomkowicz
    103 (0,51%)
  8. 7 Urszula Daria Jędrychowska
    259 (1,27%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Jolanta Bartosiak
    22 (0,11%)
  2. 8 Elżbieta Pilecka
    57 (0,28%)
  3. 4 Alicja Marianna Marcinkiewicz
    43 (0,21%)
  4. 5 Adrian Godlewski
    55 (0,27%)
  5. 3 Paweł Robert Rojczyk
    33 (0,16%)
  6. 1 Krzysztof Kacprzycki
    959 (4,72%)
  7. 2 Małgorzata Urszula Szumowska
    131 (0,64%)
  8. 7 Andrzej Tadeusz Sałkowski
    24 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,WSPÓLNY OLSZTYN"

kandydatliczba głosów

  1. 4 Halina Domańska
    91 (0,45%)
  2. 2 Borys Józef Zadorecki
    166 (0,82%)
  3. 7 Małgorzata Anna Wasyluk
    134 (0,66%)
  4. 1 Monika Walentyna Falej
    1 175 (5,78%)
  5. 6 Witold Konrad Młynarczyk
    140 (0,69%)
  6. 3 Marcin Tomasz Młynarczyk
    59 (0,29%)
  7. 5 Piotr Tomasz Olejnik
    70 (0,34%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GRZYMOWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mirosław Antoni Gornowicz
    1 285 (6,32%)
  2. 2 Halina Zaborowska-Boruch
    508 (2,50%)
  3. 3 Kamil Kowalewicz
    158 (0,78%)
  4. 5 Wioletta Bulejak
    131 (0,64%)
  5. 9 Irena Elżbieta Fabisiak
    221 (1,09%)
  6. 8 Marcin Wincel
    243 (1,20%)
  7. 7 Aleksander Witold Bauknecht
    132 (0,65%)
  8. 6 Robert Stanisław Słupecki
    90 (0,44%)
  9. 4 Halina Mikulska
    196 (0,96%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Paweł Radosław Klonowski
    2 833 (13,94%)
  2. 2 Tomasz Jan Głażewski
    704 (3,46%)
  3. 8 Daniel Janik
    111 (0,55%)
  4. 3 Halina Teresa Ciunel
    1 156 (5,69%)
  5. 6 Beata Wilamowska-Trochim
    88 (0,43%)
  6. 5 Dagmara Karolina Ciesielska-Jasińska
    199 (0,98%)
  7. 4 Tomasz Stanisław Branicki
    212 (1,04%)
  8. 9 Irena Burczyk
    364 (1,79%)
  9. 7 Tomasz Boenke
    315 (1,55%)