Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - wołowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto i Gmina Wołów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATOWE WSPÓLNOTA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Urszula Wojtyło
    439 (4,93%)
  2. 1 Maciej Feliks Nejman
    855 (9,59%)
  3. 2 Kazimierz Jan Pakulski
    503 (5,64%)
  4. 3 Elżbieta Urszula Bereza
    340 (3,82%)
  5. 6 Elżbieta Iwona Krzykwa
    156 (1,75%)
  6. 7 Rafał Paweł Zając
    208 (2,33%)
  7. 8 Elwira Agnieszka Kaczmarek-Riedel
    131 (1,47%)
  8. 5 Danuta Stanisława Jelec
    227 (2,55%)
  9. 9 Mirosław Stanisław Łataś
    72 (0,81%)
  10. 10 Bartosz Paweł Granat
    583 (6,54%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janusz Tadeusz Dziarski
    1 004 (11,27%)
  2. 5 Andrzej Choina
    261 (2,93%)
  3. 7 Tomasz Maciej Winowski
    66 (0,74%)
  4. 3 Artur Eugeniusz Gaweł
    101 (1,13%)
  5. 2 Zbigniew Posacki
    427 (4,79%)
  6. 4 Bożena Teresa Osińska
    155 (1,74%)
  7. 8 Katarzyna Barbara Wałęska
    36 (0,40%)
  8. 6 Halina Nowak
    89 (1,00%)
  9. 9 Marek Karpiak
    98 (1,10%)
  10. 10 Renata Alicja Sołtysiak
    122 (1,37%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wacław Kwiek
    290 (3,25%)
  2. 3 Eugeniusz Wawrzyniec Opyd
    85 (0,95%)
  3. 4 Józef Misztal
    48 (0,54%)
  4. 5 Ewa Piętoń
    43 (0,48%)
  5. 6 Grażyna Zofia Butkiewicz
    21 (0,24%)
  6. 7 Krystyna Gaweł
    43 (0,48%)
  7. 10 Jerzy Grzegorz Aniko
    117 (1,31%)
  8. 8 Ryszard Jerzy Klepacz
    42 (0,47%)
  9. 9 Urszula Jadwiga Mytnik
    24 (0,27%)
  10. 2 Jerzy Truś
    91 (1,02%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wioletta Krakowska
    285 (3,20%)
  2. 3 Waldemar Wasilewski
    77 (0,86%)
  3. 4 Tomasz Franciszek Ręka
    101 (1,13%)
  4. 6 Aleksandra Mrozek
    24 (0,27%)
  5. 9 Dorota Małgorzata Kowalska
    24 (0,27%)
  6. 5 Bartosz Krystian Grocholski
    90 (1,01%)
  7. 10 Piotr Grzegorz Mielko
    37 (0,42%)
  8. 8 Marian Biernacki
    49 (0,55%)
  9. 2 Józef Wilk
    50 (0,56%)
  10. 7 Marta Barbara Stefańska
    6 (0,07%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Magdalena Sylwia Szuflińska-Kowalczyk
    116 (1,30%)
  2. 6 Dariusz Sulikowski
    170 (1,91%)
  3. 8 Paweł Ireneusz Wachna
    63 (0,71%)
  4. 1 Anna Magdalena Wróbel
    726 (8,15%)
  5. 2 Piotr Paweł Laska
    220 (2,47%)
  6. 3 Sabina Teresa Bogdańska
    46 (0,52%)
  7. 4 Beata Elżbieta Kurczak
    77 (0,86%)
  8. 5 Franciszek Madera
    74 (0,83%)

Okręg 2

Miasto i Gmina Brzeg Dolny

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATOWE WSPÓLNOTA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Adam Krzysztof Semczuk
    109 (1,57%)
  2. 3 Sylwia Dorota Żuczek
    150 (2,16%)
  3. 1 Kamil Mateusz Jeżyna
    248 (3,57%)
  4. 2 Anna Magdalena Polek
    239 (3,44%)
  5. 5 Iwona Ikoniak-Sobczyk
    62 (0,89%)
  6. 6 Sławomir Niewiadomski
    39 (0,56%)
  7. 7 Aneta Ewa Kwiatkowska
    54 (0,78%)
  8. 8 Jolanta Kaleta
    173 (2,49%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Bartłomiej Michał Tarnawski
    92 (1,33%)
  2. 3 Marian Nabzdyk
    101 (1,45%)
  3. 2 Beata Halina Gągolewska
    176 (2,54%)
  4. 1 Janusz Piotr Kawalec
    478 (6,89%)
  5. 4 Krzysztof Ćwiklicki
    130 (1,87%)
  6. 5 Jolanta Bogusława Drozda
    96 (1,38%)
  7. 7 Natasza Helena Milczanowska
    60 (0,86%)
  8. 8 Wojciech Orłowski
    262 (3,77%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA PIRKA - DOLNOBRZESKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jarosław Iskra
    424 (6,11%)
  2. 5 Artur Zdzisław Michałek
    583 (8,40%)
  3. 6 Monika Kobusińska
    254 (3,66%)
  4. 7 Monika Kamila Charłampowicz
    204 (2,94%)
  5. 3 Danuta Chłód
    206 (2,97%)
  6. 1 Zbigniew Skorupa
    555 (7,99%)
  7. 2 Józef Szumilas
    617 (8,89%)
  8. 8 Stanisław Jastrzębski
    896 (12,91%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Cezary Włodzimierz Muszyński
    120 (1,73%)
  2. 2 Jerzy Więcławski
    235 (3,39%)
  3. 3 Czesława Listwan
    64 (0,92%)
  4. 4 Piotr Franczuk
    88 (1,27%)
  5. 7 Maria Grażyna Kuźma
    25 (0,36%)
  6. 6 Dariusz Dąbrowski
    19 (0,27%)
  7. 8 Bronisław Mateusz Syguła
    146 (2,10%)
  8. 5 Elżbieta Ewa Grabowska
    37 (0,53%)

Okręg 3

Gmina Wińsko

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATOWE WSPÓLNOTA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Michał Marian Gołąb
    608 (16,28%)
  2. 1 Wojciech Adamczak
    402 (10,76%)
  3. 4 Mariola Anna Radziszewska
    136 (3,64%)
  4. 3 Ewa Magdalena Książczyk
    117 (3,13%)
  5. 5 Ryszard Krzysztof Mirytiuk
    180 (4,82%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Stanisław Tolisz
    338 (9,05%)
  2. 4 Jan Piskorz
    201 (5,38%)
  3. 2 Stanisław Borkowski
    479 (12,82%)
  4. 3 Małgorzata Szadej-Valle
    82 (2,20%)
  5. 5 Marta Zawistowska
    62 (1,66%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Kaziszyn
    53 (1,42%)
  2. 3 Zdzisław Ożga
    106 (2,84%)
  3. 2 Tadeusz Smolara
    33 (0,88%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jan Józef Zioła
    202 (5,41%)
  2. 1 Artur Czesław Fojt
    306 (8,19%)
  3. 3 Elżbieta Jadwiga Żygadło
    102 (2,73%)
  4. 2 Wojciech Myrdzio
    206 (5,52%)
  5. 4 Elżbieta Magda
    122 (3,27%)