Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - głogowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

10 Maja, Adama Asnyka, Boczna, Bolesława Prusa, Brzozowa, Budowlanych, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina, Generała Józefa Sowińskiego, Gimnastyczna, Gustawa Morcinka od 1 do 87 (nieparzyste), Henryka Sienkiewicza 1; od 1A do 1E, 3, 7, 13; Herkulesa, Jana Cybisa, Jana Długosza, Jana Kochanowskiego, Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 11 do 19; Józefa Lompy, Józefa Wybickiego, Juliusza Kossaka, Karola Szymanowskiego, Legnicka, Letnia, Listopadowa, Lotników, Łukowa, Marcowa, Marii Konopnickiej, Merkurego, Mieczysława Niedziałkowskiego, Mikołaja Gomółki, Mikołaja Reja, Morelowa, Narciarska, Nowa, Obrońców Pokoju od 13 do 15D (nieparzyste), od 23 do 29 (nieparzyste), od 24 do 56 (parzyste); Olimpijska, Orbitalna 29, 31, od 43 do 89 (nieparzyste), 60, 66, 68, Orzechowa, Plac Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego, Pogodna, Polna, Połaniecka, Różana, Samotna, Saturna, Słoneczna, Spadochroniarzy, Spadzista, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Styczniowa, Tadeusza Kościuszki, Tenisowa, Wąska, Wincentego Kadłubka, Wiosenna, Wioślarska, Wiśniowa, Wita Stwosza od 2 do 14; Wojska Polskiego od 11 do 27 (nieparzyste), 58, Zbigniewa Herberta, Żeglarska, Żwirki i Wigury

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Radosław Kosmalski
    710 (11,21%)
  2. 6 Piotr Jan Maniara
    126 (1,99%)
  3. 3 Urszula Karpińska
    137 (2,16%)
  4. 2 Wiesław Stanisław Leczycki
    200 (3,16%)
  5. 5 Dagmara Unuczek
    79 (1,25%)
  6. 4 Aneta Ewa Jarosz
    147 (2,32%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Remigiusz Tadeusz Szczepanowski
    641 (10,12%)
  2. 4 Monika Anna Zborowska
    237 (3,74%)
  3. 1 Danuta Płonek
    840 (13,26%)
  4. 3 Teofil Janusz Gross
    126 (1,99%)
  5. 5 Barbara Anna Lis-Piwońska
    148 (2,34%)
  6. 6 Dariusz Piotrowski
    253 (3,99%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Barbara Grażyna Roskosz
    31 (0,49%)
  2. 4 Stanisław Baier
    15 (0,24%)
  3. 1 Bartłomiej Ireneusz Białęcki
    66 (1,04%)
  4. 2 Dorota Stępień
    85 (1,34%)
  5. 3 Bartosz Krzysztof Zamkowski
    16 (0,25%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ewa Anna Pawlak-Osomańska
    614 (9,69%)
  2. 1 Bartosz Krystian Ławrowski
    935 (14,76%)
  3. 4 Katarzyna Brasse-Juźwiak
    224 (3,54%)
  4. 3 Robert Ryszard Musiał
    466 (7,36%)
  5. 5 Piotr Kazimierz Miselis
    239 (3,77%)

Okręg 2

1 Maja, Adama Mickiewicza, Aleja Wolności, Armii Krajowej, Balwierska, Bartosza Głowackiego, Bernardyńska, Biechów, Bł. Luigiego Novarese, Bolesława Krzywoustego, Brama Brzostowska, Browarna, Cicha, Długa, Dobra, Działkowa, Dzieci Głogowskich, Elektryczna, Franciszkańska, Gabriela Narutowicza, Garncarska, Generała Józefa Bema, Generała Tadeusza Rozwadowskiego, Generała Władysława Sikorskiego, Gołębia, Grodzisko, Grodzka, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka od 2 do 18 H (parzyste), Henryka Sienkiewicza od 2 do 18 (parzyste), Hugona Kołłątaja, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki, Jedności Robotniczej, Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 3 do 10; Juliusza Słowackiego, Kamienna Droga, Karola Miarki, Klarysek, Komunalna, Koszarowa, Kotlarska, Krochmalna, Kuźnicza, Kwiatowa, Łąkowa, Łużycka, Mała, Marii Skłodowskiej – Curie, Młyńska, Nadbrzeżna, Nadodrzańska, Obrońców Pokoju od 1 do 11 B (nieparzyste); od 6 do 20 H (parzyste); Parafialna, Piaskowa, Piastowska, Piekarska, Piotra Skargi, Plac 1000 - lecia, Plac Jana z Głogowa, Plac Konstytucji 3 Maja, Plac Solny, Poczdamska, Polska, Powstańców, Przemysłowa, Rynek, Rzeźnicza, Słodowa, Słowiańska, Smolna, Spokojna, Spółdzielcza, Stanisława Kutrzeby, Stanisława Staszica, Staromiejska, Starowałowa, Stawna, Strefowa, Strumykowa, Strzelecka, Sybiraków, Szewska, Świętego Mikołaja, Świętojańska, Topolowa, Wały Bolesława Chrobrego, Wierzbowa, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego od 1 do 9 (nieparzyste), Wróblin Głogowski, Zamkowa, Złota, Żukowicka

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jarosław Ryszard Dudkowiak
    1 154 (15,29%)
  2. 6 Katarzyna Anna Juras
    92 (1,22%)
  3. 7 Irena Ułan
    73 (0,97%)
  4. 5 Katarzyna Małgorzata Krawczyk
    101 (1,34%)
  5. 2 Marcin Płatek
    214 (2,84%)
  6. 4 Longin Karolak
    114 (1,51%)
  7. 3 Bartłomiej Jakub Adamczak
    199 (2,64%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Paweł Drankiewicz
    398 (5,27%)
  2. 7 Anna Teresa Zdziechowicz
    258 (3,42%)
  3. 2 Jolanta Magdalena Peciak
    350 (4,64%)
  4. 1 Mirosław Leonard Strzęciwilk
    941 (12,47%)
  5. 6 Henryk Woźniak
    165 (2,19%)
  6. 4 Bożena Beata Rudzińska
    344 (4,56%)
  7. 5 Dorota Zaremba
    196 (2,60%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Arkadiusz Jan Jackiewicz
    28 (0,37%)
  2. 4 Justyna Magdalena Tywoniuk
    48 (0,64%)
  3. 2 Sławomir Radosław Mędrek
    25 (0,33%)
  4. 3 Elżbieta Kuczała
    43 (0,57%)
  5. 1 Eugeniusz Jan Patyk
    127 (1,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wojciech Stanisław Borecki
    853 (11,30%)
  2. 5 Anna Bryl
    286 (3,79%)
  3. 2 Adam Borysiewicz
    438 (5,80%)
  4. 4 Henryk Władysław Mikietyn
    41 (0,54%)
  5. 3 Magdalena Tazbir-Suchocka
    279 (3,70%)
  6. 7 Zbigniew Piotr Rybka
    611 (8,09%)
  7. 6 Ewa Lidia Todorov
    170 (2,25%)

Okręg 3

Akacjowa, Bolesława Śmiałego, Bolesława Wysokiego, Budziszyńska, Cukrownicza, Cyprysowa, Dobrawy, Dolna, Dziadoszan, Ester Golan, Folwarczna, Galla Anonima, Gen. Fieldorfa ”Nila”, Gen. Komorowskiego ”Bora”, Gen. Okulickiego ”Niedźwiadka”, Gen. Roweckiego ”Grota”, Geodezyjna, Gnieźnieńska, Henryka Brodatego, Henryka Głogowskiego, Henryka Pobożnego, Henryka V Żelaznego, Herbowa, Jana Karskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Jagiellońska, Karmelkowa, Kaspra Eliana, Kasztelańska, Kazimierza Sprawiedliwego, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Kolejowa, Konrada I, Końcowa, Kościelna, Kowalska, Krawiecka, Kresowa, Królewska, Królowej Jadwigi, Krótka, Książąt Oleśnickich, Książąt Żagańskich, Księcia Jana II, Księżnej Mechtyldy, Leszka Białego, Małgorzaty Cylejskiej, Mechaniczna, Miodowa, Mleczarska, Nankera, Na Uroczysku, Osadników, Piasta Kołodzieja, Plac Mieszka I, Płk. Witolda Pileckiego, Portowa, Probusa, Przemysława Głogowskiego, Rudnowska, Rycerska, Rzemieślnicza, Salomei, Słodka, Stara, Stoczniowa, Szczyglicka, Ślusarska, Świętej Jadwigi Śląskiej, Świętosławy, Transportowa, Ułanów Polskich, Wawelska, Wincentego Pola, Wita Stwosza od 15 do 36; Władysława Łokietka, Wodna, Wspólna, Zielona, Ziemowita, Złota Podkowa, Żarkowska

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Barbara Teresa Gałucka
    59 (1,03%)
  2. 1 Edward Marcin Borkowski
    374 (6,51%)
  3. 2 Ewa Maria Czaińska
    399 (6,95%)
  4. 4 Paweł Michał Pośnik
    75 (1,31%)
  5. 5 Mariusz Sebastian Ślufarski
    223 (3,88%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marta Justyna Nomirska
    92 (1,60%)
  2. 5 Kacper Mieczysław Rybak
    382 (6,65%)
  3. 1 Dariusz Jan Łasek
    531 (9,24%)
  4. 2 Andrzej Radomski
    620 (10,79%)
  5. 3 Elżbieta Przybylska
    353 (6,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jerzy Szczepan Akielaszek
    330 (5,74%)
  2. 3 Emilia Olszewska
    53 (0,92%)
  3. 5 Magdalena Wejman
    43 (0,75%)
  4. 4 Andrzej Maciejewski
    20 (0,35%)
  5. 2 Edyta Anna Szymanik
    80 (1,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jeremi Adam Hołownia
    1 269 (22,09%)
  2. 4 Zofia Pawełczak
    160 (2,79%)
  3. 3 Maciej Andrzej Kulhawik
    336 (5,85%)
  4. 5 Monika Psonak
    159 (2,77%)
  5. 2 Marcin Szatyński
    187 (3,26%)

Okręg 4

Andromedy, Brzeska, Bukowa, Dębowa, Galileusza, Generała Stanisława Maczka, Generała Stanisława Skalskiego, Generała Witolda Urbanowicza, Generała Władysława Andersa, Grodzieńska, Gwiaździsta, Jesienna, Jodłowa, Kasztanowa, Keplera, Kosmonautów Polskich, Krzemieniecka, Lipowa, Lwowska, Łucka, Malinowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Neptuna, Nowogródzka, Ogrodowa, Okrężna, Orbitalna od 1 do 27 (nieparzyste), od 33 do 41 (nieparzyste); Oriona, Paulinów, Perseusza, Plutona, Samborska, Stanisławowska, Świerkowa, Tarnopolska, Wileńska, Wojska Polskiego od 4 do 38 (parzyste); od 31 do 35 (nieparzyste)

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Karol Korneliusz Szczepaniak
    714 (10,93%)
  2. 3 Joanna Sylwia Sagan
    196 (3,00%)
  3. 5 Przemysław Jacek Burz
    76 (1,16%)
  4. 4 Dorota Patrycja Dziubańska
    180 (2,76%)
  5. 2 Ryszard Olejko
    104 (1,59%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Agnieszka Barbara Górska
    203 (3,11%)
  2. 5 Łukasz Lipiński
    117 (1,79%)
  3. 2 Michał Tomasz Frąckowiak
    569 (8,71%)
  4. 6 Jakub Janusz Sadowski
    392 (6,00%)
  5. 1 Agnieszka Ewa Badzińska
    805 (12,32%)
  6. 4 Regina Grzywacz
    123 (1,88%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Michał Kuczała
    38 (0,58%)
  2. 2 Grażyna Prusisz
    50 (0,77%)
  3. 4 Ewa Katarzyna Chamernik
    29 (0,44%)
  4. 1 Krzysztof Wiesław Kowalski
    58 (0,89%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marek Krzysztof Groffik
    980 (15,00%)
  2. 4 Elwira Halina Batorska-Kempska
    302 (4,62%)
  3. 5 Arleta Janina Zawadzka
    229 (3,51%)
  4. 1 Ryszard Rokaszewicz
    1 249 (19,12%)
  5. 3 Krzysztof Piotr Stachów
    118 (1,81%)

Okręg 5

Gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Arkadiusz Krzysztof Juras
    390 (4,30%)
  2. 1 Beata Szymańska
    726 (8,00%)
  3. 4 Daniel Kosmatka
    126 (1,39%)
  4. 7 Robert Piotr Pawlik
    79 (0,87%)
  5. 3 Dorota Korcz
    199 (2,19%)
  6. 5 Robert Wantuch
    64 (0,71%)
  7. 6 Marzena Anna Szydłowska-Rakowska
    81 (0,89%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ireneusz Marian Przybylski
    536 (5,91%)
  2. 6 Barbara Aneta Reszczyńska
    426 (4,70%)
  3. 7 Maciej Bartłomiej Junke
    156 (1,72%)
  4. 2 Krystyna Halina Jemioła
    602 (6,64%)
  5. 1 Agnieszka Rajchel
    869 (9,58%)
  6. 5 Piotr Kłak
    146 (1,61%)
  7. 4 Anna Urszula Marut
    229 (2,52%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grzegorz Aryż
    509 (5,61%)
  2. 2 Dorota Młodecka
    505 (5,57%)
  3. 3 Mariola Serdeń
    109 (1,20%)
  4. 4 Zbigniew Leśniak
    77 (0,85%)
  5. 5 Ludwik Twardochleb
    238 (2,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jan Baraniecki
    341 (3,76%)
  2. 3 Elżbieta Dorota Mackiewicz
    441 (4,86%)
  3. 1 Marcin Kuchnicki
    679 (7,49%)
  4. 7 Dorota Zofia Jewniewicz
    269 (2,97%)
  5. 4 Andrzej Łucjan Krzemień
    504 (5,56%)
  6. 6 Tomasz Pawłowski
    364 (4,01%)
  7. 5 Iwona Wioletta Adamczak
    406 (4,48%)