Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Żary

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Częstochowska, Głogowska, Górnośląska, Katowicka, Kolejowa, Serbska, Baczyńskiego, K. K. Baczyńskiego, Kasprzaka, Zwycięzców, Chełmska, Gnieźnieńska, Męczenników Oświęcimskich, Radomska, Rzeszowska, Zamojska, Białostocka, Bukowa, Cegielniana, Fabryczna, Jesienna, Kielecka, Lubelska, Opalowa, Polna, Południowa, Północna, Słoneczna, Szarych Szeregów, Szmaragdowa, Turkusowa, Wiosenna, Zgorzelecka, Okrzei, Broniewskiego, Dolnośląska, Dygasińskiego, Huculska, Irysowa, Kalinowa, Kaszubska, Komuny Paryskiej, Liliowa, Młynarska, Rataja, Różana, Szkolna, Średnia, Św. Brata Alberta, Witosa, Zapolskiej.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jerzy Zdzisław Przyłucki
    28 (0,81%)
  2. 4 Eugeniusz Gabas
    25 (0,72%)
  3. 6 Anita Krzyżaniak
    73 (2,10%)
  4. 1 Bogdan Marek Hadryś
    185 (5,32%)
  5. 5 Ewa Styś
    65 (1,87%)
  6. 8 Elżbieta Płodzich
    47 (1,35%)
  7. 3 Halina Rosiak
    23 (0,66%)
  8. 7 Tomasz Chmielewski
    132 (3,80%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Piotr Sławomir Pisarski
    27 (0,78%)
  2. 1 Tadeusz Adrian Miśkiewicz
    60 (1,73%)
  3. 2 Teresa Kosman
    19 (0,55%)
  4. 4 Marek Wołoszyn
    85 (2,44%)
  5. 5 Danuta Baranowska
    34 (0,98%)
  6. 6 Jarosław Marek Brewiński
    18 (0,52%)
  7. 8 Zbigniew Wojciech Budzyński
    49 (1,41%)
  8. 7 Sylwia Wioletta Borowiec
    34 (0,98%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 3 Robert Adam Dziadul
    217 (6,24%)
  2. 4 Piotr Waldemar Bochenek
    42 (1,21%)
  3. 5 Elżbieta Beata Zaleska
    16 (0,46%)
  4. 8 Robert Jacek Kaszubski
    92 (2,65%)
  5. 6 Marzena Anna Sarnecka
    20 (0,58%)
  6. 7 Anna Olga Kuczewska
    5 (0,14%)
  7. 2 Łukasz Krzysztof Rubczyński
    120 (3,45%)
  8. 1 Łukasz Matyjasek
    256 (7,36%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tomasz Daniel Matysiak
    89 (2,56%)
  2. 1 Marcin Marian Grubizna
    404 (11,62%)
  3. 4 Karolina Laska
    23 (0,66%)
  4. 3 Aneta Iwona Górniak
    53 (1,52%)
  5. 5 Adrianna Wiktoria Kaczmarek
    32 (0,92%)
  6. 6 Andrzej Paweł Kurpiel
    17 (0,49%)

KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU

kandydatliczba głosów

  1. 3 Anna Agnieszka Waliszewska
    13 (0,37%)
  2. 2 Tomasz Robert Kopala
    37 (1,06%)
  3. 8 Paweł Kazimierz Pużak
    75 (2,16%)
  4. 7 Halina Irena Halatyn
    17 (0,49%)
  5. 4 Jan Basztabin
    100 (2,88%)
  6. 1 Arkadiusz Lis
    216 (6,21%)
  7. 6 Agata Katarzyna Adamczewska
    4 (0,12%)
  8. 5 Dariusz Paweł Grochla
    68 (1,96%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Sławomir Grzegorz Wójtowicz
    60 (1,73%)
  2. 6 Małgorzata Izabela Burzyńska
    12 (0,35%)
  3. 3 Joanna Bronisława Issel
    218 (6,27%)
  4. 5 Wojciech Bryjak
    25 (0,72%)
  5. 1 Joanna Magdalena Werstler-Wojtaszek
    283 (8,14%)
  6. 4 Jan Najbar
    27 (0,78%)
  7. 7 Teresa Halina Graczyk
    18 (0,52%)
  8. 8 Jan Zacharczuk
    15 (0,43%)

Okręg 2

Asnyka, Batorego, Brzoskwiniowa, Budowlanych, Czereśniowa, Drzymały, Gen. Sowińskiego, Głowackiego, Jakubicy, Kołłątaja, Kilińskiego, Konarskiego, Ludowa, Malczewskiego, Malinowa, Marcinkowskiego, Morelowa, Niemcewicza, Orkana, Orzechowa, Piastowska, Rejtana, Robotnicza, Skarbowa, Staszica, Stefczyka, Wiśniowa, Zielonogórska, Czerwonego Krzyża, Paderewskiego, Chopina, Jagiellońska, Krótka, Strzelców, Żabikowska, Lutosławskiego, Nowowiejskiego, Szymanowskiego, Telemana, Wieniawskiego, 17 Lutego, Kazimierza Wielkiego, Kurpińskiego, Moniuszki od nr 21 do nr 62.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 5 Mateusz Paweł Tuga
    45 (1,21%)
  2. 1 Halina Majeryk
    345 (9,31%)
  3. 2 Zbigniew Leon Żychowski
    259 (6,99%)
  4. 6 Paweł Ferdynus
    115 (3,10%)
  5. 4 Monika Joanna Dominiak
    24 (0,65%)
  6. 3 Tadeusz Baworowski
    88 (2,37%)
  7. 7 Ewa Laskowska
    49 (1,32%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Andrzej Leszek Jawornicki
    16 (0,43%)
  2. 1 Leszek Wroczyński
    291 (7,85%)
  3. 3 Mirosław Tomasz Jurga
    24 (0,65%)
  4. 2 Waldemar Cezary Sajnaj
    60 (1,62%)
  5. 5 Alfreda Nowicka
    12 (0,32%)
  6. 6 Jowita Marta Osińska
    39 (1,05%)
  7. 7 Anna Sylwia Bartosiak
    15 (0,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 6 Marcin Grzegorz Grześkowiak
    61 (1,65%)
  2. 1 Grzegorz Chmielewski
    169 (4,56%)
  3. 3 Halina Gola
    32 (0,86%)
  4. 7 Krzysztof Adrian Siera
    57 (1,54%)
  5. 2 Żaklina Daria Senderek- Żołudź
    48 (1,30%)
  6. 4 Przemysław Adam Kropski
    29 (0,78%)
  7. 5 Iwona Cieślik
    104 (2,81%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Katarzyna Jadwiga Kamińska
    69 (1,86%)
  2. 1 Izabela Monika Rokicka-Lewon
    211 (5,69%)
  3. 2 Marek Mieczysław Manda
    61 (1,65%)
  4. 4 Marcin Klocek
    28 (0,76%)
  5. 3 Aleksandra Emilia Hudyma
    47 (1,27%)
  6. 5 Krystian Paweł Łabuć
    21 (0,57%)

KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU

kandydatliczba głosów

  1. 3 Władysław Olejnik
    39 (1,05%)
  2. 2 Monika Szewczyk
    65 (1,75%)
  3. 4 Krzysztof Wiesław Zakrzewski
    31 (0,84%)
  4. 1 Janina Czesława Jabłońska
    109 (2,94%)
  5. 5 Grzegorz Moskwa
    14 (0,38%)
  6. 6 Elżbieta Maria Laskowska
    22 (0,59%)
  7. 7 Michał Talaga
    81 (2,19%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Edward Górka
    54 (1,46%)
  2. 7 Halina Małgorzata Stroynowska
    15 (0,40%)
  3. 2 Magdalena Agnieszka Lenczyk
    356 (9,61%)
  4. 5 Roman Grzegorz Reszel
    19 (0,51%)
  5. 3 Zenon Waldemar Goliański
    204 (5,50%)
  6. 1 Tadeusz Płóciennik
    333 (8,99%)
  7. 6 Helena Małgorzata Kuperska
    45 (1,21%)

Okręg 3

al. Jana Pawła II, Bociania, Bohaterów Getta, Chełmońskiego, Daszyńskiego, Domańskiego, Jęczmienna, Matejki, Kossaka, Kwiatowa, Nadrzeczna, Owsiana, Poznańska, Przepiórek, Pszenna, Ptasia, Rolnicza, Słowicza, Spokojna, Warsztatowa, Zielona, Żagańska od nr 1 do nr 89, Żurawia, Żytnia, Artylerzystów, Broni Pancernej, Śródmiejska, Legionistów, Lotników, Moniuszki od nr 1 do nr 20, Myśliwska, pl. Inwalidów, Podchorążych, Przeładunkowa, Browarna, Chrobrego, Cicha, Jagiełły, Kąpielowa, Mieszka I, Ogrodowa, Osadników Wojskowych, Parkowa, Plater, pl. Kaczy Rynek, pl. Kard. Wyszyńskiego, pl. Przyjaźni, pl. Rynek, Podwale, Ratuszowa, Traugutta, Wartownicza, Zamkowa, Zaściankowa, 11 Listopada, 1 Maja, Długosza, Fredry, Kalinowskiego, Ks. Ściegiennego, Miła, Obrońców, Partyzantów, Pocztowa, Pokoju, s. M. Edelburgis, Wrocławska, Bema, Boya-Żeleńskiego, Konopnickiej, Kopernika, Krasińskiego, Kraszewskiego, Łokietka, Mickiewicza, Nałkowskiej, pl. Wolności, Prusa, Reymonta, Sienkiewicza, Słowackiego, Szpitalna, Wyspiańskiego, Zakopiańska, Żeromskiego.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 5 Elżbieta Małgorzata Husar-Pietrzak
    20 (0,66%)
  2. 2 Aleksander Ryszard Słowikowski
    175 (5,78%)
  3. 1 Czesław Ryszard Gadomski
    103 (3,40%)
  4. 4 Robert Nowaczyński
    119 (3,93%)
  5. 6 Ewa Maria Witkowska
    52 (1,72%)
  6. 3 Krzysztof Neska
    67 (2,21%)
  7. 7 Helena Bartosińska
    136 (4,49%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Artur Piotr Kowalczewski
    37 (1,22%)
  2. 3 Ewa Alicja Kot
    63 (2,08%)
  3. 1 Lucyna Grzybowicz
    177 (5,84%)
  4. 4 Mirosław Cezary Szczepaniak
    19 (0,63%)
  5. 6 Jan Abramowicz
    17 (0,56%)
  6. 5 Małgorzata Dorota Domaradzka
    46 (1,52%)
  7. 7 Lech Paweł Cytrowski
    77 (2,54%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 5 Piotr Paweł Bednarz
    18 (0,59%)
  2. 1 Georgios Candekidis
    166 (5,48%)
  3. 6 Jolanta Gradoń
    5 (0,17%)
  4. 3 Dawid Łukasz Polok
    215 (7,10%)
  5. 7 Roman Maciej Józefiak
    50 (1,65%)
  6. 2 Zofia Szarejko- Michalska
    62 (2,05%)
  7. 4 Magdalena Anna Zalewska
    57 (1,88%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Grażyna Ewa Krzyżańska
    49 (1,62%)
  2. 6 Łukasz Matysiak
    81 (2,67%)
  3. 4 Jan Józef Werbiński
    49 (1,62%)
  4. 1 Anna Maria Słodkowska
    198 (6,54%)
  5. 3 Ilona Marzena Nowak
    41 (1,35%)
  6. 2 Arkadiusz Gólski
    48 (1,58%)

KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marta Kurałowicz
    26 (0,86%)
  2. 1 Lesław Krzyżak
    193 (6,37%)
  3. 5 Ireneusz Tadeusz Musiel
    6 (0,20%)
  4. 4 Teresa Ziaja
    44 (1,45%)
  5. 3 Adrian Janusz Laskowski
    22 (0,73%)
  6. 6 Paulina Jolanta Szymczyk
    10 (0,33%)
  7. 7 Ryszard Stanisław Karolak
    32 (1,06%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Bogusława Małgorzata Goliańska
    22 (0,73%)
  2. 2 Rafał Paweł Kmiecik
    52 (1,72%)
  3. 7 Anna Lenczyk
    147 (4,85%)
  4. 4 Marta Maria Wójtowicz
    47 (1,55%)
  5. 5 Elżbieta Maria Harenda
    23 (0,76%)
  6. 3 Jarosław Dac
    45 (1,49%)
  7. 1 Adrian Andrzej Jaworski
    213 (7,03%)

Okręg 4

Zawiszy Czarnego, Żagańska nr 100A i od nr 112 do nr 114, Bieszczadzka, Izerska, Karpacka, Karkonoska, Kujawska, Kurpiowska, Leszczyńska, Lubuska, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Opolska, Pienińska, Podhalańska, Podlaska, Pomorska, Słowiańska, Sudecka, Śląska, Świętokrzyska, Tatrzańska, Warmińska, Wielkopolska, Wileńska, Akacjowa, al. Wojska Polskiego, Botaniczna, Brzozowa, Czecha, Dębowa, Dziewina, Gen. Chłopickiego, Gen. Dąbrowskiego, Klonowa, Krucza, Kusocińskiego, Leśna, Letniskowa, Malinowskiego, Marusarzówny, Modrzewiowa, pl. Żwirki i Wigury, Pytlasińskiego, Rekreacyjna, Sarnia, Smoczyka, Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Stamma, Teligi, Tenisowa, Turystyczna, Wypoczynkowa, Źródlana, Gen. Bitnera, Gen. Grota-Roweckiego, Gen. Hallera, Gen. Okulickiego, Gen. Pułaskiego, Gen. Sikorskiego, Lelewela, Marszowska, Pionierów, Wyzwolenia, Zachodnia, Zacisze, Zjednoczenia, Żołnierska, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Dworcowa, Grunwaldzka, Łąkowa, Na Wzgórzu, Niepodległości, Osadnicza, Powstańców Wielkopolskich, Strażacka, Szklarska, Westerplatte, Wrzosowa.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 7 Rafał Michał Ciesielski
    48 (1,43%)
  2. 2 Jan Budźko
    113 (3,36%)
  3. 5 Elżbieta Beata Bandoła
    23 (0,68%)
  4. 4 Jadwiga Szkopińska
    16 (0,48%)
  5. 6 Zdzisława Helena Niedzielan
    13 (0,39%)
  6. 1 Marian Stanisław Popławski
    421 (12,53%)
  7. 3 Mariusz Dul
    59 (1,76%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Wacław Czerwiński
    269 (8,01%)
  2. 4 Aneta Elżbieta Bonke
    26 (0,77%)
  3. 3 Katarzyna Kalkowska
    17 (0,51%)
  4. 5 Lech Sołtysiak
    3 (0,09%)
  5. 2 Rudolf Kikowicz
    115 (3,42%)
  6. 6 Elżbieta Maria Golec
    11 (0,33%)
  7. 7 Zbigniew Józef Kornacki
    27 (0,80%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 1 Aleksander Roland Czerwonajcio
    61 (1,82%)
  2. 3 Magdalena Beata Gontarz
    36 (1,07%)
  3. 5 Katarzyna Czepas-Napiórkowska
    28 (0,83%)
  4. 4 Dominika Sylwia Rezlerska
    141 (4,20%)
  5. 7 Jacek Tomasz Mondorowicz
    50 (1,49%)
  6. 6 Marek Chmielewski
    86 (2,56%)
  7. 2 Mariusz Morawski
    87 (2,59%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Gustaw Jerzy Głodowicz
    121 (3,60%)
  2. 3 Wioleta Daria Laskowska
    31 (0,92%)
  3. 2 Katarzyna Joanna Spacjer
    113 (3,36%)
  4. 5 Arkadiusz Bronisław Sygutowski
    18 (0,54%)
  5. 6 Alina Natalia Kopańska
    13 (0,39%)
  6. 4 Adrian Piotr Łabuć
    17 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Edyta Magdalena Gajda
    571 (16,99%)
  2. 2 Grzegorz Terlecki
    107 (3,18%)
  3. 7 Józef Tadeusz Szczotka
    154 (4,58%)
  4. 5 Małgorzata Szymczak
    10 (0,30%)
  5. 4 Krystyna Zawadzka
    8 (0,24%)
  6. 3 Marek Poniewierka
    20 (0,60%)
  7. 6 Agnieszka Maria Gruber- Mikoś
    24 (0,71%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Maja Anna Bajko
    36 (1,07%)
  2. 1 Jacek Krzysztof Stroynowski
    255 (7,59%)
  3. 2 Łukasz Mateusz Pajor
    48 (1,43%)
  4. 6 Eugenia Piwko
    30 (0,89%)
  5. 5 Krystyna Rusin
    24 (0,71%)
  6. 4 Andrzej Adam Smarzyński
    86 (2,56%)
  7. 3 Wioletta Agnieszka Karatysz
    24 (0,71%)