Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - siemiatycki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto i Gmina Drohiczyn, Gmina Dziadkowice, Gmina Grodzisk, Gmina Milejczyce, Gmina Perlejewo

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Anna Kobus
    183 (2,29%)
  2. 1 Wiesław Klepacki
    551 (6,91%)
  3. 7 Teresa Kostka
    205 (2,57%)
  4. 4 Adam Fiłoc
    172 (2,16%)
  5. 2 Józef Daniluk
    454 (5,69%)
  6. 9 Bożena Teresa Bujno
    644 (8,08%)
  7. 8 Dorota Kobus
    82 (1,03%)
  8. 3 Jerzy Górski
    471 (5,91%)
  9. 6 Andrzej Koc
    405 (5,08%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jacek Godun
    17 (0,21%)
  2. 7 Jarosław Okoczuk
    12 (0,15%)
  3. 2 Grzegorz Plichta
    28 (0,35%)
  4. 6 Agnieszka Leoniuk
    17 (0,21%)
  5. 9 Mariusz Piotr Wisłocki
    14 (0,18%)
  6. 4 Kornelia Sabina Ruszkowska - Sobkowiak
    8 (0,10%)
  7. 1 Beata Teresa Siemaszko
    117 (1,47%)
  8. 3 Jan Rój
    138 (1,73%)
  9. 8 Julita Gawrysiuk
    22 (0,28%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Zalewski
    721 (9,04%)
  2. 4 Monika Harkiewicz
    118 (1,48%)
  3. 3 Marta Aleksiejuk
    126 (1,58%)
  4. 5 Mirosław Jan Angielczyk
    432 (5,42%)
  5. 6 Zdzisław Kryński
    50 (0,63%)
  6. 8 Urszula Tararuj
    44 (0,55%)
  7. 7 Adela Szabracka
    62 (0,78%)
  8. 9 Sylwester Zgierun
    515 (6,46%)
  9. 2 Franciszek Czarkowski
    380 (4,76%)

KOMITET WYBORCZY SIEMIATYCKIE POROZUMIENIE WYBORCZE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Sławomir Bondarczuk
    183 (2,29%)
  2. 3 Władysław Aleksiejuk
    144 (1,81%)
  3. 1 Mariusz Piotr Cieślik
    865 (10,85%)
  4. 8 Ewelina Ignaciuk
    29 (0,36%)
  5. 5 Katarzyna Maria Kamecka-Lach
    84 (1,05%)
  6. 2 Jan Żeruń
    560 (7,02%)
  7. 6 Barbara Wojciuk
    66 (0,83%)
  8. 7 Beata Bernarda Jaroć
    28 (0,35%)
  9. 9 Krzysztof Moczulski
    28 (0,35%)

Okręg 2

Miasto Siemiatycze

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bogdan Klepacki
    366 (6,01%)
  2. 2 Henryk Boguszewski
    453 (7,43%)
  3. 3 Krzysztof Zygmunt Andruszkiewicz
    515 (8,45%)
  4. 4 Andrzej Kochański
    306 (5,02%)
  5. 6 Barbara Dłuska
    130 (2,13%)
  6. 7 Irmina Samosiuk
    209 (3,43%)
  7. 5 Teresa Jadwiga Madejska
    85 (1,40%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Jarosław Markiewicz
    42 (0,69%)
  2. 1 Franciszek Krzysztof Żero
    332 (5,45%)
  3. 4 Monika Golonko
    47 (0,77%)
  4. 7 Konrad Karpiuk
    82 (1,35%)
  5. 3 Grażyna Szczurowska
    60 (0,98%)
  6. 5 Irena Werpechowska
    62 (1,02%)
  7. 2 Eugeniusz Bereza
    137 (2,25%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Mikołaj Mantur
    207 (3,40%)
  2. 2 Mariusz Obrycki
    294 (4,83%)
  3. 1 Tadeusz Podoliński
    232 (3,81%)
  4. 3 Przemysław Chraniuk
    245 (4,02%)
  5. 5 Justyna Maria Owczarska
    85 (1,40%)
  6. 7 Monika Wielogórska
    119 (1,95%)
  7. 6 Elżbieta Radomska
    109 (1,79%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Kinga Derewońko
    14 (0,23%)
  2. 1 Mariusz Andrzej Malewski
    86 (1,41%)
  3. 4 Anna Kupińska
    48 (0,79%)
  4. 2 Maria Bajdzińska
    57 (0,94%)
  5. 3 Michał Korol
    24 (0,39%)

KOMITET WYBORCZY SIEMIATYCKIE POROZUMIENIE WYBORCZE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mikołaj Żabiński
    427 (7,01%)
  2. 3 Zenon Sielewonowski
    139 (2,28%)
  3. 1 Bogusław Zduniewicz
    416 (6,83%)
  4. 4 Ewa Romaniuk
    58 (0,95%)
  5. 7 Paweł Kowalczyk
    602 (9,88%)
  6. 5 Katarzyna Iwaniuk
    68 (1,12%)
  7. 6 Irena Bator
    37 (0,61%)

Okręg 3

Gmina Mielnik, Gmina Nurzec Stacja, Gmina Siemiatycze

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Bobel
    563 (11,03%)
  2. 7 Józef Dołoto
    86 (1,68%)
  3. 2 Agnieszka Bersztolc
    250 (4,90%)
  4. 6 Jadwiga Gronowska
    141 (2,76%)
  5. 5 Natalia Fiedorczuk
    80 (1,57%)
  6. 3 Tomasz Marks
    166 (3,25%)
  7. 4 Piotr Nalewajek
    147 (2,88%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mariusz Paweł Pyzowski
    381 (7,46%)
  2. 5 Ewa Magdalena Iwaniak
    40 (0,78%)
  3. 2 Adela Halina Wrona
    291 (5,70%)
  4. 3 Elżbieta Szymańska
    165 (3,23%)
  5. 6 Eugeniusz Czyrynda
    23 (0,45%)
  6. 7 Grażyna Łożecka
    68 (1,33%)
  7. 4 Roman Ekonomiuk
    23 (0,45%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Ernest Krauze
    140 (2,74%)
  2. 1 Jan Markiewicz
    623 (12,20%)
  3. 3 Anna Izabela Bojarska
    25 (0,49%)
  4. 5 Sławomir Kaliszuk
    21 (0,41%)
  5. 7 Elżbieta Wierchow
    71 (1,39%)
  6. 2 Edward Zaremba
    153 (3,00%)
  7. 4 Helena Datczuk
    163 (3,19%)

KOMITET WYBORCZY SIEMIATYCKIE POROZUMIENIE WYBORCZE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Irena Wysocka
    275 (5,39%)
  2. 1 Jerzy Szawkało
    410 (8,03%)
  3. 4 Mirosław Wierchow
    198 (3,88%)
  4. 3 Wiesława Sobieszuk
    274 (5,37%)
  5. 7 Tomasz Kożuchowski
    150 (2,94%)
  6. 6 Amanda Monika Kuźmiuk
    71 (1,39%)
  7. 5 Jolanta Sobesiuk
    108 (2,12%)