Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Opole

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Część Opola obejmująca Dzielnice: Bierkowice, Chmielowice, Nadodrze, Półwieś, Sławice, Szczepanowice-Wójtowa Wieś, Winów, Wrzoski, Zaodrze, Żerkowice

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Antoni Daniel Chorzewski
    282 (2,07%)
  2. 2 Wojciech Stefan Krzemiński
    83 (0,61%)
  3. 3 Barbara Teresa Drożdżyńska
    31 (0,23%)
  4. 5 Ewa Szwagrzyk
    64 (0,47%)
  5. 4 Krzysztof Józef Łysoń
    48 (0,35%)
  6. 6 Dariusz Stanisław Pietruszyński
    17 (0,12%)
  7. 8 Maria Teresa Polańska
    39 (0,29%)
  8. 7 Tadeusz Bolesław Chodaczek
    18 (0,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Pękalski
    52 (0,38%)
  2. 1 Mariusz Grzegorz Rybczyński
    142 (1,04%)
  3. 6 Ireneusz Karol Dybalski
    19 (0,14%)
  4. 4 Michał Marcin Duch
    60 (0,44%)
  5. 3 Jolanta Stec
    43 (0,32%)
  6. 5 Michał Piotr Gryzowski
    12 (0,09%)
  7. 8 Zofia Daniela Skwirut
    14 (0,10%)
  8. 7 Longina Anna Godlewska
    15 (0,11%)

KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marzena Sedlaczek
    121 (0,89%)
  2. 1 Piotr Stanisław Zamelski
    157 (1,15%)
  3. 2 Marcjanna Barbara Lotko
    397 (2,91%)
  4. 4 Grzegorz Benedykt Pukas
    46 (0,34%)
  5. 5 Bolesław Goranczewski
    17 (0,12%)
  6. 8 Walter Jan Czok
    54 (0,40%)
  7. 6 Marek Witold Cholewa
    22 (0,16%)
  8. 7 Katarzyna Maria Winnicka
    19 (0,14%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Ewa Maria Berthold-Majewska
    79 (0,58%)
  2. 5 Wojciech Jerzy Skowronek
    95 (0,70%)
  3. 1 Elżbieta Maria Bień
    1 764 (12,94%)
  4. 2 Tomasz Michał Kaliszan
    505 (3,70%)
  5. 6 Sebastian Tadeusz Wojciechowski
    97 (0,71%)
  6. 3 Marcin Lechosław Stankiewicz
    165 (1,21%)
  7. 4 Lilianna Irena Łuczkiewicz
    272 (2,00%)
  8. 8 Katarzyna Agata Święs-Kubara
    183 (1,34%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Dariusz Stanisław Medoliński
    30 (0,22%)
  2. 4 Andrzej Janusz Strzałka
    103 (0,76%)
  3. 7 Seweryna Barbara Bratek
    25 (0,18%)
  4. 1 Sylwia Karolina Borgul
    551 (4,04%)
  5. 2 Marek Kawa
    961 (7,05%)
  6. 5 Marek Artur Ratajski
    35 (0,26%)
  7. 8 Łukasz Piotr Kaspryk
    87 (0,64%)
  8. 3 Violetta Kozakiewicz
    131 (0,96%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Anna Maria Respondek
    14 (0,10%)
  2. 8 Michał Karol Sorgowicki
    19 (0,14%)
  3. 7 Diana Joanna Witkowska
    5 (0,04%)
  4. 4 Krzysztof Cebula
    38 (0,28%)
  5. 1 Jan Antoni Damboń
    437 (3,21%)
  6. 6 Andrzej Zbigniew Brożyna
    17 (0,12%)
  7. 3 Anna Elżbieta Świeczka
    33 (0,24%)
  8. 2 Grzegorz Marek Ostromecki
    60 (0,44%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Piotr Wróbel
    1 249 (9,16%)
  2. 2 Jacek Marian Kasprzyk
    1 479 (10,85%)
  3. 7 Edward Karol Odelga
    1 186 (8,70%)
  4. 3 Sandra Elżbieta Cierniak
    819 (6,01%)
  5. 8 Grażyna Jadwiga Kolanko
    260 (1,91%)
  6. 6 Andrzej Adam Trybuła
    131 (0,96%)
  7. 5 Irena Anna Koszyk
    305 (2,24%)
  8. 4 Magdalena Ogórek
    364 (2,67%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jolanta Bożena Toll
    73 (0,54%)
  2. 2 Bartosz Przemysław Kulig
    157 (1,15%)
  3. 5 Beata Maria Rymkiewicz
    22 (0,16%)
  4. 3 Aleksandra Jagoda Herka
    37 (0,27%)
  5. 1 Kordian Stanisław Michalak
    74 (0,54%)

Okręg 2

Część Opola obejmująca Dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin, Zakrzów

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Łukasz Paweł Zalewski
    35 (0,25%)
  2. 1 Krystyna Słodczyk
    390 (2,79%)
  3. 2 Romuald Władysław Idzikowski
    72 (0,52%)
  4. 5 Michał Piotr Kalinowski
    81 (0,58%)
  5. 4 Jolanta Maria Zandecka
    55 (0,39%)
  6. 6 Ryszard Konrad Jacek
    32 (0,23%)
  7. 7 Jerzy Leon Stasiewicz
    9 (0,06%)
  8. 8 Leokadia Laura Świderska-Trebel
    40 (0,29%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Łukasz Mateusz Gruca
    308 (2,21%)
  2. 3 Sławomir Waldemar Kadłuczka
    22 (0,16%)
  3. 2 Jadwiga Maria Bartnik
    73 (0,52%)
  4. 5 Krzysztof Jan Sobkowicz
    51 (0,37%)
  5. 6 Maria Jolanta Rybczyńska
    58 (0,42%)
  6. 4 Urszula Elżbieta Bik
    27 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Stefan Wietrzniok
    141 (1,01%)
  2. 1 Jerzy Zbigniew Skubis
    363 (2,60%)
  3. 8 Szczepan Wojdyła
    13 (0,09%)
  4. 7 Józefa Dubas
    12 (0,09%)
  5. 3 Kamil Łukasz Sidzina
    19 (0,14%)
  6. 6 Krystyna Łatwis
    12 (0,09%)
  7. 4 Marcin Banaszewski
    74 (0,53%)
  8. 5 Iga Kmieć
    37 (0,26%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tobiasz Adrian Gajda
    320 (2,29%)
  2. 5 Bogusław Jan Sałatyński
    87 (0,62%)
  3. 8 Zdzisław Witold Grygiel
    112 (0,80%)
  4. 1 Elżbieta Kurek
    1 465 (10,49%)
  5. 4 Bronisława Katarzyna Żebrowska
    131 (0,94%)
  6. 3 Jolanta Kawecka
    1 021 (7,31%)
  7. 7 Ludwik Maciej Skałuba
    28 (0,20%)
  8. 6 Jerzy Cmok
    30 (0,21%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Zagwojska
    109 (0,78%)
  2. 1 Michał Tadeusz Nowak
    1 174 (8,41%)
  3. 2 Piotr Stanisław Pancześnik
    233 (1,67%)
  4. 3 Sławomir Kruk
    229 (1,64%)
  5. 4 Jerzy Stanisław Zając
    137 (0,98%)
  6. 7 Elżbieta Antonina Filipowska
    112 (0,80%)
  7. 5 Krystyna Teofila Kulpa
    75 (0,54%)
  8. 8 Paweł Piotr Włodarczyk
    149 (1,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Dominik Pytlik
    247 (1,77%)
  2. 7 Alicja Przystajko
    8 (0,06%)
  3. 5 Agnieszka Spalwisz
    19 (0,14%)
  4. 2 Renata Jadwiga Wilk
    550 (3,94%)
  5. 3 Barbara Chyłka
    28 (0,20%)
  6. 6 Ginter Jan Cebula
    78 (0,56%)
  7. 4 Marcin Wieczorek
    54 (0,39%)
  8. 8 Katarzyna Mariola Plochowicz
    26 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 5 Łukasz Robert Wielichowski
    429 (3,07%)
  2. 8 Anna Chodakowska
    502 (3,59%)
  3. 4 Adam Wojciech Więcek
    555 (3,97%)
  4. 2 Dariusz Stanisław Chwist
    680 (4,87%)
  5. 6 Aniela Franciszka Czarnecka
    87 (0,62%)
  6. 7 Jan Stanisław Chmiel
    258 (1,85%)
  7. 1 Piotr Mielec
    2 174 (15,57%)
  8. 3 Alicja Wiśniewska
    639 (4,58%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Adam Patryk Antoszczyk
    11 (0,08%)
  2. 2 Justyna Weigt
    57 (0,41%)
  3. 1 Tymoteusz Robert Słota
    134 (0,96%)
  4. 4 Sylwia Maria Wójcik
    57 (0,41%)
  5. 5 Natalia Katarzyna Słomkowska
    38 (0,27%)

Okręg 3

Część Opola obejmująca Dzielnice: Gosławice, Groszowice, Grotowice, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina, Malinka, Nowa Wieś Królewska

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Robert Rudolf Szendera
    144 (0,97%)
  2. 2 Henryk Jan Jędrzejczyk
    56 (0,38%)
  3. 3 Zdzisława Maria Czerska
    55 (0,37%)
  4. 4 Łukasz Paweł Jóźwiak
    12 (0,08%)
  5. 5 Aleksander Piotr Kampa
    19 (0,13%)
  6. 6 Sylwia Izabela Grzymała
    32 (0,21%)
  7. 7 Aleksandra Alina Czechowska
    18 (0,12%)
  8. 8 Joanna Jadwiga Grajcar
    18 (0,12%)
  9. 9 Jarosław Stanisław Pilc
    40 (0,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Paweł Jakub Gadżała
    245 (1,64%)
  2. 2 Sandra Edyta Głogiewicz
    37 (0,25%)
  3. 5 Tomasz Sławomir Hanicki
    21 (0,14%)
  4. 4 Marcin Michał Pec
    49 (0,33%)
  5. 3 Edyta Helena Bach-Starzecka
    15 (0,10%)
  6. 6 Elżbieta Zając
    74 (0,50%)

KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Barbara Jadwiga Koc-Ogonowska
    350 (2,35%)
  2. 4 Paweł Tadeusz Kurtasz
    25 (0,17%)
  3. 3 Kamil Olszewski
    73 (0,49%)
  4. 1 Justyna Helena Soppa
    624 (4,18%)
  5. 5 Adam Piotr Pancześnik
    34 (0,23%)
  6. 7 Joanna Ewa Mendela
    10 (0,07%)
  7. 8 Genowefa Irena Liskowska
    6 (0,04%)
  8. 6 Andrzej Piotr Snela
    31 (0,21%)
  9. 9 Adrian Grzegorz Talkowski
    37 (0,25%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Przemysław Andrzej Pospieszyński
    791 (5,30%)
  2. 6 Krzysztof Zajkowski
    78 (0,52%)
  3. 4 Elżbieta Zofia Kaliszan
    151 (1,01%)
  4. 1 Barbara Ewa Kamińska
    1 993 (13,36%)
  5. 3 Emil Jan Kulesza
    152 (1,02%)
  6. 5 Rafał Teodor Królikowski
    234 (1,57%)
  7. 9 Arkadiusz Czesław Tkocz
    270 (1,81%)
  8. 8 Agnieszka Maria Plech
    69 (0,46%)
  9. 7 Monika Jodko
    82 (0,55%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sławomir Robert Batko
    897 (6,01%)
  2. 5 Andrzej Praszel
    44 (0,30%)
  3. 2 Iwona Porowska
    650 (4,36%)
  4. 3 Paweł Ryszard Janka
    54 (0,36%)
  5. 4 Ewa Maria Kubicka
    76 (0,51%)
  6. 6 Kornel Marek Twaróg
    17 (0,11%)
  7. 9 Agnieszka Zakrzewska-Kubów
    77 (0,52%)
  8. 7 Tadeusz Kubów
    72 (0,48%)
  9. 8 Anna Jolanta Kolenda
    59 (0,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jerzy Przystajko
    30 (0,20%)
  2. 9 Dariusz Zbieg
    44 (0,30%)
  3. 1 Marcin Roch Gambiec
    738 (4,95%)
  4. 3 Waldemar Jan Gielzok
    110 (0,74%)
  5. 5 Roman Stanisław Sękowski
    16 (0,11%)
  6. 4 Gizela Rita Lisy
    10 (0,07%)
  7. 8 Maria Jolanta Kantow
    4 (0,03%)
  8. 6 Lidia Lucyna Bożych
    4 (0,03%)
  9. 7 Dorota Śladek
    242 (1,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Edmund Wajde
    168 (1,13%)
  2. 2 Łukasz Józef Sowada
    1 155 (7,74%)
  3. 8 Dariusz Janusz Nawarecki
    541 (3,63%)
  4. 1 Małgorzata Joanna Wilkos
    910 (6,10%)
  5. 5 Dorota Janina Spierewka
    235 (1,58%)
  6. 3 Waldemar Józef Matuszek
    371 (2,49%)
  7. 6 Teresa Sokołowska
    90 (0,60%)
  8. 7 Małgorzata Elżbieta Jarosz-Basztabin
    185 (1,24%)
  9. 9 Arkadiusz Wiśniewski
    2 055 (13,78%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Agnieszka Magdalena Henkiel-Rogala
    72 (0,48%)
  2. 1 Zbigniew Artur Janowski
    94 (0,63%)
  3. 5 Marcin Przemysław Przesmycki
    22 (0,15%)
  4. 4 Magdalena Zdzisława Sygnatowicz
    13 (0,09%)
  5. 3 Maria Justyna Jakusz
    14 (0,09%)

Okręg 4

Część Opola obejmująca Dzielnice: Stare Miasto, Śródmieście

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jerzy Stefan Sajewicz
    22 (0,20%)
  2. 1 Marek Stanisław Łabno
    271 (2,50%)
  3. 2 Beata Janina Wajda
    99 (0,91%)
  4. 3 Roman Janusz Śmietański
    33 (0,30%)
  5. 6 Halina Mączyńska
    34 (0,31%)
  6. 4 Adriana Celestyna Szewczuk-Kuc
    29 (0,27%)
  7. 7 Józef Jan Nocuń
    28 (0,26%)
  8. 8 Jacek Stanisław Świętek
    55 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Leszek Tomasz Danielewicz
    165 (1,52%)
  2. 2 Krzysztof Piotr Talaga
    107 (0,99%)
  3. 7 Jadwiga Małgorzata Gruca
    34 (0,31%)
  4. 6 Karolina Elżbieta Tulej
    21 (0,19%)
  5. 5 Józef Franciszek Romaniuk
    18 (0,17%)
  6. 4 Anna Jagna Perzyna
    34 (0,31%)
  7. 3 Wiktor Zając
    34 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Piotr Kamil Wajs
    102 (0,94%)
  2. 1 Krzysztof Andrzej Drynda
    301 (2,77%)
  3. 5 Jan Zbigniew Izydorczyk
    21 (0,19%)
  4. 4 Krystyna Maria Cieszyńska
    34 (0,31%)
  5. 3 Jan Szydełko
    65 (0,60%)
  6. 6 Joanna Pohorecka
    18 (0,17%)
  7. 8 Arkadiusz Mirosław Jasiński
    41 (0,38%)
  8. 7 Joanna Paulina Zawadzka
    28 (0,26%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Adam Remigiusz Warzecha
    95 (0,88%)
  2. 2 Anna Barbara Łęgowik
    983 (9,06%)
  3. 3 Tadeusz Pabisiak
    334 (3,08%)
  4. 4 Jarosław Szymon Draguć
    99 (0,91%)
  5. 1 Przemysław Łukasz Pytlik
    1 071 (9,87%)
  6. 6 Roman Joachim Ciasnocha
    67 (0,62%)
  7. 7 Dominika Tylczyńska
    173 (1,59%)
  8. 8 Leokadia Albina Kubalańca
    159 (1,47%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Arkadiusz Szymański
    835 (7,70%)
  2. 2 Krystyna Maria Duda
    506 (4,66%)
  3. 5 Helena Kazimiera Król
    35 (0,32%)
  4. 3 Przemysław Tadeusz Bukowski
    49 (0,45%)
  5. 4 Kazimierz Galla
    64 (0,59%)
  6. 8 Grzegorz Piotr Krukowski
    339 (3,12%)
  7. 6 Wiktor Stanisław Zagała
    10 (0,09%)
  8. 7 Teresa Jadwiga Wilk
    62 (0,57%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Iwona Gałązka
    167 (1,54%)
  2. 4 Agnieszka Młyńska-Kowalczyk
    2 (0,02%)
  3. 3 Elżbieta Jolanta Pogoda
    11 (0,10%)
  4. 2 Klaudia Elżbieta Spodzieja
    23 (0,21%)
  5. 5 Arkadiusz Jerzy Biss
    21 (0,19%)
  6. 7 Mariusz Piotr Turowski
    13 (0,12%)
  7. 6 Sylwester Stanisław Strzelec
    13 (0,12%)
  8. 8 Iwona Barbara Domeyko-Gabor
    101 (0,93%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Danuta Sokołowska
    396 (3,65%)
  2. 7 Marcin Wesołowski
    213 (1,96%)
  3. 1 Marek Kazimierz Masnyk
    803 (7,40%)
  4. 2 Urszula Elżbieta Zajączkowska
    359 (3,31%)
  5. 6 Anna Lucyna Tabisz
    385 (3,55%)
  6. 4 Aleksander Jan Iszczuk
    433 (3,99%)
  7. 8 Bartłomiej Wojciech Bonk
    1 059 (9,76%)
  8. 5 Marek Aleksander Mróz
    113 (1,04%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Danuta Barbara Katorosz
    52 (0,48%)
  2. 1 Beata Zajączkowska-Kaim
    118 (1,09%)
  3. 3 Wojciech Krzysztof Wojnar
    33 (0,30%)
  4. 2 Krzysztof Jerzy Badora
    23 (0,21%)
  5. 4 Barbara Maria Skórzewska
    37 (0,34%)