Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - bełchatowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

część Miasta Bełchatowa obejmująca ULICE: Akacjowa, Al. Włókniarzy, Aliny, Batorego, Bolesława Gotwalda, Braci Śniadeckich, Bronisława Malinowskiego, Cegielniana od ul. Czaplinieckiej do ul. Pabianickiej, Chopina, Cmentarna, Czapliniecka, Czeremchowa, Czereśniowa, Dębowa, dr Włodzimierza Rodziewicza, Dzika, Edwardów, Emilii Plater, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Feliksa Stamma, Gen. Józefa Bema, Gen. Władysława Sikorskiego, Gliniana, Grabowa, Grażyny, Haliny Konopackiej, Heleny Marusarzówny, Henryka Łasaka, Jagodowa, Janusza Kusocińskiego, Janusza Sidły, Jarzębinowa, Jaworowa, Jerzego Kukuczki, Jesionowa, Juranda, K. Michałowskiego, Kaczkowskiego, Kalinowa, Kazimierza Pułaskiego, Kątna, Ketlinga, Klonowa, Kmicica, Kopernika, Kossaka, Kręta, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Łagodna, Łączna, Łąkowa, M. Curie-Skłodowskiej, Malinowa, Matejki, Męczenników Katyńskich, Mickiewicza, Miodowa, Mokra, Moniuszki, Myśliwska, Niecała, Olchowa, Piaskowa, Płk. Ryszarda Kuklińskiego, Pod Ługami, Podgórze, Poziomkowa, Przejazd, R. Weigla, Sarnia, Sercańska, Skrzetuskiego, Spokojna, Stanisława Królaka, Tadeusza Ślusarskiego, Topolowa, Transportowa, Ustronie, T. Kotarbińskiego, Wandy Malczewskiej, Wandy Rutkiewicz, Wojska Polskiego od ronda im. Gen. Władysława Andersa do nasypu kolejowego, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zagłoby, Zajęcza, Zakątek, Os. DOLNOŚLĄSKIE: 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 222, 223, 224, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, Os. CZAPLINIECKIE, Os. ŁĄKOWA. ULICE: Adama Asnyka, Al. Jana Pawła II, Al. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Arkadiusza Gołasia, Bolesława Chrobrego, Bolesława Leśmiana, Bolesława Prusa, Broniewskiego, Bronisława Czecha, Cypriana Kamila Norwida, Edwarda Jancarza, Energetyków, Graniczna, Hubala, Huberta Wagnera, Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Brzechwy, Janusza Korczaka, Joachima Halupczoka, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kaczeńcowa, Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego, Kletnia, Konwaliowa, Królowej Jadwigi, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Leopolda Staffa, Liliowa, Ludwikowska, Piastowska, Pod Górami, Różana, Spacerowa, Stefana Żeromskiego, Wesoła, Witolda Gombrowicza, Władysława Grabskiego, Władysława Jagiełły, Władysława Komara, Władysława Łokietka, Władysława Stanisława Reymonta, Zalesie, Zamoście od torów kolejowych do granic miasta, Zawilcowa, Os. DOLNOŚLĄSKIE: 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 225, 226, 227, 228, 229, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wiesława Kuc
    294 (2,53%)
  2. 4 Dominika Aleksandra Dobkowska-Sidek
    276 (2,38%)
  3. 3 Henryk Kieruzel
    264 (2,27%)
  4. 5 Jarosław Krzysztof Cieślak
    156 (1,34%)
  5. 6 Emilia Lidia Kuśmierek
    303 (2,61%)
  6. 8 Zofia Szumigaj-Grochocka
    325 (2,80%)
  7. 7 Dariusz Zroślak
    115 (0,99%)
  8. 1 Waldemar Wyczachowski
    2 237 (19,26%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Michał Stanisław Kosędka
    261 (2,25%)
  2. 1 Jolanta Pawlikowska
    1 517 (13,06%)
  3. 4 Genowefa Lange
    113 (0,97%)
  4. 5 Krzysztof Michał Borowski
    126 (1,09%)
  5. 6 Dominik Misztela
    138 (1,19%)
  6. 8 Lidia Anna Szymańska
    478 (4,12%)
  7. 7 Damian Jerzy Walczak
    75 (0,65%)
  8. 3 Elżbieta Zbonikowska-Goździewicz
    157 (1,35%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Bogusława Nowakowska-Ludwiczak
    54 (0,47%)
  2. 3 Dariusz Norbert Wata
    539 (4,64%)
  3. 5 Lilla Monika Kalinowska
    115 (0,99%)
  4. 2 Edward Michał Olszewski
    258 (2,22%)
  5. 1 Marek Chrzanowski
    1 183 (10,19%)
  6. 8 Artur Jacek Morawiec
    174 (1,50%)
  7. 4 Agata Katarzyna Wojciechowska
    148 (1,27%)
  8. 7 Jacek Krzysztof Niewieczerzał
    116 (1,00%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Andrzej Bogdan Augustyniak
    34 (0,29%)
  2. 1 Stefan Zdzisław Mokrzyński
    108 (0,93%)
  3. 8 Janusz Marian Srebrzyński
    29 (0,25%)
  4. 7 Jadwiga Gajda
    62 (0,53%)
  5. 2 Lesław Andrzej Miszczak
    82 (0,71%)
  6. 5 Kinga Gabriela Zarzycka
    92 (0,79%)
  7. 4 Mariusz Antoni Przybylski
    79 (0,68%)
  8. 3 Edyta Agata Kurzawska
    100 (0,86%)

KOMITET WYBORCZY KRAJOWE STOWARZYSZENIE POLSKI BLOK LUDOWY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marian Wojciech Kibitlewski
    72 (0,62%)
  2. 5 Sławomir Tomasz Gaszewski
    24 (0,21%)
  3. 2 Małgorzata Maria Pietruszka
    28 (0,24%)
  4. 3 Edward Wincenty Kudła
    18 (0,16%)
  5. 4 Agnieszka Izabela Gosztyła
    11 (0,09%)
  6. 6 Monika Justyna Lorenc
    30 (0,26%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 8 Andrzej Jeznach
    53 (0,46%)
  2. 1 Włodzimierz Stanisław Kula
    731 (6,30%)
  3. 5 Kazimierz Bąkowicz
    108 (0,93%)
  4. 4 Agata Raszewska
    110 (0,95%)
  5. 3 Jacek Nowak
    100 (0,86%)
  6. 2 Małgorzata Halina Rupieta
    230 (1,98%)
  7. 6 Anna Elżbieta Stelmaszczyk
    39 (0,34%)
  8. 7 Jolanta Ewa Wereszka
    50 (0,43%)

Okręg 2

część Miasta Bełchatowa obejmująca ULICE: 11 Listopada, Adolfa Jana Morawskiego, Agatowa, Al. A. M. Ampere'a, Antracytowa, Armii Krajowej, Berylowa, Brylantowa, Brzozowa, Bugaj. Bursztynowa, Cicha, Ciepłownicza, Częstochowska, Daleka, Diamentowa, Dolomitowa, Górnicza, Granitowa, Jana Kiepury, Janusza Groszkowskiego, Jasna, Józefa Chełmońskiego, Józefa Kraszewskiego, Jurajska, Kalcytowa, Karbońska, Kazimierza Kopeckiego, Kazimierza Szpotańskiego, Kolejowa, Kredowa, Krzemowa, Ks. Teodora Kwarto, Kwarcowa. Lucjana Nehrebeckiego, Mieczysława Pożaryskiego, Miedziana, Milenijna, Mioceńska, Morenowa, Mostowa, Nefrytowa, Obrońców Gór Borowskich, Ogrodowa, Okrzei, Opalowa, Perłowa, Piotrkowska, Platynowa, Polarna, Południowa, Powstańców 1863r. , Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Promienna, Przemysłowa, Radomszczańska, Rubinowa, Rynek Grocholski, Skaleniowa, Smugowa, Solna, Srebrna, Stanisława Fryzego, Stanisława Szpora, Szafirowa, Szkolna, Szmaragdowa, Św. Barbary, Św. Faustyny Kowalskiej, Św. Maksymiliana Kolbe, Św. Kingi, Świętojańska, Świętokrzyska, Tęczowa, Tkacka, Topazowa, Turkusowa, Tylna, Uskok, Walerego Goetla, Węglowa, Wichrowa, Witolda Budryka, Wojciecha Korfantego, Wojska Polskiego od nasypu kolejowego do Al. A. M. Ampere'a, Zamoście od Al. A. M Ampere'a do torów kolejowych, Zdzieszulicka, Złota, Os. OKRZEI, OS SŁONECZNE. ULICE: 1 Maja, Bawełniana, Boczna, Cegielniana od ul. Pabianickiej do ul. Józefa Piłsudskiego, Chabrowa, Chełmińska, Danuty Siedzikówny "INKI", Dąbrowskiego, Dolna, Fabryczna, Gen. Grota Roweckiego, Gen. Janusza Głuchowskiego, Gen. Czyżewskiego, Górna, Grzybowa, Harcerska, Iglasta, Janiny Frątczak, Jesienna, Jęczmienna, Józefa Piłsudskiego, Jutrzenki, Kaliska, Kasztanowa, Kaszubska, Kazimierza Jasińskiego, Kempfinówka, Konrada Leśniewskiego "Orlika", Kościuszki, Krótka, Ks. Ignacego Skorupki, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. Piotra Skargi, Kujawska, Kurpiowska, Kwiatowa, Lazurowa, Lecha i Marii Kaczyńskich, Letnia, Lniana, Łęczycka, Łowicka, Łódzka, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Mielczarskiego, Modra, Nadrzeczna, Nowa, Olsztyńska, Orzechowa, Owocowa, Pabianicka, Plac Narutowicza, Plac Wolności, Podlaska, Podleśna, Podmiejska, Pogodna, Pojezierska, Polna, Pomorska, Poranna, Północna, Przedwiośnie, Pszeniczna, Rodziny Hellwigów, Rolna, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Rzemieślnicza, Sadowa, Sienkiewicza, Sieradzka, Siewna, Słoneczna, Sportowa, Stanisława Staszica, Św. Alberta Chmielowskiego, Św. Stanisława Biskupa, Targowa, Warmińska, Warszawska, Wielkopolska, Wincentego Witosa, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wschodnia, Wspólna, Zbożowa, Zielona, Zimowa, Żabia, Żniwna. Żuławska, Żytnia, Os. 1 MAJA, Os. 1000 - LECIA, Os. BUDOWLANYCH, Os. MARII KONOPNICKIEJ, Os. WOLNOŚĆ, Os. ŻOŁNIERZY POW.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jadwiga Halina Gawron
    249 (1,96%)
  2. 1 Dorota Pędziwiatr
    2 139 (16,82%)
  3. 8 Radosław Antoni Herudziński
    572 (4,50%)
  4. 2 Krzysztof Julian Rybak
    625 (4,91%)
  5. 4 Barbara Jadwiga Piekarska
    283 (2,23%)
  6. 7 Jarosław Bryl
    157 (1,23%)
  7. 6 Krzysztof Sebastian Kłos
    280 (2,20%)
  8. 5 Dariusz Józef Gruszczyński
    231 (1,82%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Dariusz Paweł Kociński
    174 (1,37%)
  2. 3 Monika Gryczka
    490 (3,85%)
  3. 2 Karol Orymus
    270 (2,12%)
  4. 1 Krzysztof Jewgiejuk
    844 (6,64%)
  5. 7 Kamila Anna Dobrzańska
    112 (0,88%)
  6. 5 Maria Lucyna Bogacka
    113 (0,89%)
  7. 6 Danuta Grabska
    162 (1,27%)
  8. 8 Aleksander Kazimierz Frączkowski
    131 (1,03%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS

kandydatliczba głosów

  1. 3 Leszek Władysław Sztajnert
    364 (2,86%)
  2. 4 Małgorzata Agnieszka Kubik
    258 (2,03%)
  3. 6 Mirosław Gutknecht
    353 (2,78%)
  4. 5 Piotr Grzegorz Więcławski
    94 (0,74%)
  5. 1 Marek Jasiński
    938 (7,38%)
  6. 2 Anna Zofia Szczęsna
    387 (3,04%)
  7. 7 Anna Marianna Herudzińska
    77 (0,61%)
  8. 8 Wiktor Rydz
    220 (1,73%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 8 Ewa Elżbieta Gosławska
    54 (0,42%)
  2. 6 Iga Milena Bartłomiejczyk-Naturalna
    32 (0,25%)
  3. 1 Jarosław Konrad Brózda
    608 (4,78%)
  4. 5 Robert Krzysztof Czernisz
    56 (0,44%)
  5. 2 Alicja Teresa Paprocka
    83 (0,65%)
  6. 4 Anna Elżbieta Płomińska
    95 (0,75%)
  7. 3 Kazimierz Martela
    84 (0,66%)
  8. 7 Lidia Teresa Chuptyś
    74 (0,58%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jacek Andrzej Zatorski
    1 178 (9,26%)
  2. 3 Marta Maria Siedlecka
    314 (2,47%)
  3. 4 Zbigniew Jerzy Urbaniak
    50 (0,39%)
  4. 7 Jan Władysław Wieczorkiewicz
    178 (1,40%)
  5. 8 Marian Szczepan Pirucki
    121 (0,95%)
  6. 6 Grażyna Zakrzewska
    97 (0,76%)
  7. 5 Iwona Beata Adler-Klecha
    65 (0,51%)
  8. 2 Anna Eleonora Sowa
    105 (0,83%)

Okręg 3

Gmina Zelów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Maciej Tadeusz Karbowniczak
    397 (6,04%)
  2. 1 Sławomir Malinowski
    1 140 (17,34%)
  3. 5 Leszek Maciaszczyk
    439 (6,68%)
  4. 4 Małgorzata Szafrańska
    424 (6,45%)
  5. 3 Monika Kałkowska
    181 (2,75%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Elżbieta Kobiera
    65 (0,99%)
  2. 2 Piotr Grzegorz Maciejewski
    77 (1,17%)
  3. 1 Grzegorz Józef Zborowski
    96 (1,46%)
  4. 3 Anna Nowicka
    188 (2,86%)
  5. 5 Tadeusz Marian Dobrzański
    993 (15,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Sukiennik
    83 (1,26%)
  2. 3 Paweł Marynowski
    110 (1,67%)
  3. 1 Leszek Chrzanowski
    680 (10,34%)
  4. 5 Tomasz Siekierski
    163 (2,48%)
  5. 2 Monika Anna Gral
    106 (1,61%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Grzegorz Andrzej Kaliski
    47 (0,71%)
  2. 1 Aurelia Muśkiewicz
    412 (6,27%)
  3. 2 Małgorzata Dorota Wypych
    58 (0,88%)
  4. 4 Marianna Pospiszył
    26 (0,40%)
  5. 5 Piotr Jacek Lodczyk
    50 (0,76%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bogdan Jacek Błoch
    148 (2,25%)
  2. 1 Leonard Siedziako
    484 (7,36%)
  3. 4 Grażyna Barbara Nowak
    46 (0,70%)
  4. 3 Anna Zofia Malinowska
    72 (1,10%)
  5. 5 Arkadiusz Leśniewski
    89 (1,35%)

Okręg 4

Gminy : Bełchatów, Drużbice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jacek Bakalarczyk
    1 237 (15,18%)
  2. 4 Małgorzata Monika Filipek
    770 (9,45%)
  3. 3 Łukasz Pietras
    536 (6,58%)
  4. 5 Monika Anna Kurowska
    726 (8,91%)
  5. 2 Piotr Jan Marczak
    358 (4,39%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Miłosz Leszek Rudnicki
    226 (2,77%)
  2. 4 Halina Sadurska
    317 (3,89%)
  3. 1 Jarosław Janaszewski
    849 (10,42%)
  4. 3 Janina Walczyk
    168 (2,06%)
  5. 2 Szczepan Józef Chrzęst
    382 (4,69%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sylwester Krzysztof Legiędź
    332 (4,07%)
  2. 2 Beata Anna Kwiecińska-Pintos
    77 (0,94%)
  3. 5 Tomasz Jakub Kisiel
    67 (0,82%)
  4. 3 Sławomir Szymański
    0 (0%)
  5. 4 Anna Gajda
    134 (1,64%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Czesław Chrzanowski
    37 (0,45%)
  2. 5 Małgorzata Bożena Kowalczyk
    36 (0,44%)
  3. 1 Tadeusz Antoni Wilczyński
    668 (8,20%)
  4. 2 Ryszard Józef Brózda
    79 (0,97%)
  5. 3 Sylwia Agnieszka Włodarczyk
    46 (0,56%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 2 Józef Stanisław Limanówka
    92 (1,13%)
  2. 3 Maciej Władysław Orłowski
    66 (0,81%)
  3. 1 Danuta Ewa Pieczara
    730 (8,96%)

Okręg 5

Gminy : Szczerców, Rusiec, Kluki, Kleszczów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Adam Wojciech Baryła
    1 182 (9,56%)
  2. 2 Jerzy Kazimierz Konieczny
    394 (3,19%)
  3. 6 Marzena Jadwiga Urbańska
    271 (2,19%)
  4. 3 Aneta Renata Szczecińska
    203 (1,64%)
  5. 5 Dorota Pytlewska
    143 (1,16%)
  6. 4 Ryszard Zbigniew Ciągło
    427 (3,45%)
  7. 7 Bogdan Paweł Stolarczyk
    862 (6,97%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Zdzisław Gajda
    1 547 (12,51%)
  2. 2 Michał Kamil Peroński
    580 (4,69%)
  3. 3 Jolanta Jadwiga Kieruzel
    267 (2,16%)
  4. 4 Katarzyna Barbara Miegoń
    197 (1,59%)
  5. 5 Magdalena Kamecka
    345 (2,79%)
  6. 6 Andrzej Pietrzyk
    141 (1,14%)
  7. 7 Anna Jolanta Żarowska
    312 (2,52%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jadwiga Maria Matyśkiewicz
    147 (1,19%)
  2. 6 Artur Maciej Wlazłowski
    440 (3,56%)
  3. 1 Renata Ewa Skalska
    746 (6,03%)
  4. 7 Grzegorz Piotr Woźniak
    420 (3,40%)
  5. 5 Adrian Cybulski
    191 (1,54%)
  6. 2 Romuald Jacek Szczepański
    191 (1,54%)
  7. 3 Ewa Sułkowska
    47 (0,38%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Grzegorz Tomasz Brzeszczęski
    114 (0,92%)
  2. 6 Marzena Magdalena Kowalczyk
    22 (0,18%)
  3. 7 Anita Bogumiła Kmita
    573 (4,63%)
  4. 2 Jolanta Agnieszka Glinkowska
    102 (0,82%)
  5. 5 Mariusz Marek Kucharski
    210 (1,70%)
  6. 1 Adam Żarowski
    279 (2,26%)
  7. 4 Małgorzata Jadwiga Fater
    76 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 2 Włodzimierz Jan Strzelczyk
    566 (4,58%)
  2. 1 Joanna Barbara Guc
    622 (5,03%)
  3. 5 Halina Lena Owsik
    118 (0,95%)
  4. 3 Ewa Bożena Ber
    184 (1,49%)
  5. 6 Lech Kazimierz Świderski
    28 (0,23%)
  6. 4 Jacek Stefan Baryła
    283 (2,29%)
  7. 7 Henryk Płuciennik
    140 (1,13%)