Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - legionowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Obejmuje część obszaru gminy Legionowo od torów kolejowych Warszawa-Nasielsk na wysokości ul. Kazimierza Wielkiego, wzdłuż torów kolejowych Warszawa – Nasielsk w kierunku północno – zachodnim do rozjazdu kolejowego Warszawa-Zegrze przy Kompleksie 103, wzdłuż ulicy Kolejowej (strona nieparzysta) w kierunku północno-wschodnim, wzdłuż torów kolejowych po granicy miasta w kierunku północno – wschodnim do granicy z gminą Wieliszew, po granicy miasta z gminą Wieliszew w kierunku północno – wschodnim po granicy miasta z gminą Wieliszew w kierunku południowo – wschodnim do granicy z gminą Nieporęt, wzdłuż granicy miasta z gminą Nieporęt w kierunku południowo – wschodnim, północno – wschodnim, południowo – wschodnim, południowo – zachodnim do granicy miasta z gminą Jabłonna, wzdłuż południowej granicy miasta z gminą Jabłonna do ulicy Wiejskiej, wzdłuż ulicy Wiejskiej po granicy miasta do ulicy Warszawskiej, wzdłuż ulicy Warszawskiej (strona nieparzysta) w kierunku północno – wschodnim do ulicy Ogrodowej, wzdłuż ulicy Ogrodowej do końca (strona parzysta) w kierunku północnym do ulicy Królowej Jadwigi, wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi (strona parzysta) w kierunku północnym pomiędzy blokami przy ulicy Zygmunta Krasińskiego 75 i ulicy Zygmunta Krasińskiego 71 do ulicy gen. Józefa Sowińskiego, wzdłuż ulicy gen. Józefa Sowińskiego do ulicy Zygmunta Krasińskiego, wzdłuż ulicy Zygmunta Krasińskiego (strona nieparzysta) w kierunku północno – wschodnim do ulicy Jagiellońskiej, wzdłuż ulicy Jagiellońskiej (strona nieparzysta) w kierunku południowo – wschodnim do ulicy Kazimierza Wielkiego, wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego (strona nieparzysta) w kierunku północno – wschodnim do torów kolejowych Warszawa – Zegrze.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Piotr Talarski
    1 344 (10,36%)
  2. 4 Kamil Ciok
    150 (1,16%)
  3. 2 Aleksandra Maria Bednarek
    461 (3,56%)
  4. 5 Ewa Barbara Kucharska
    299 (2,31%)
  5. 3 Stanisław Kraszewski
    453 (3,49%)
  6. 6 Małgorzata Maria Matuszewska
    207 (1,60%)
  7. 7 Janina Zając
    146 (1,13%)
  8. 8 Krzysztof Siwek
    100 (0,77%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Tomasz Brzeziński
    63 (0,49%)
  2. 6 Natalia Lewandowska
    237 (1,83%)
  3. 1 Jerzy Marian Zaborowski
    365 (2,81%)
  4. 4 Tomasz Szczepan Nawara
    88 (0,68%)
  5. 8 Przemysław Cichocki
    658 (5,07%)
  6. 2 Magdalena Anna Górska
    282 (2,17%)
  7. 7 Mariusz Wronowski
    148 (1,14%)
  8. 5 Dorota Agnieszka Glinicka
    68 (0,52%)

KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Małgorzata Kiliś
    200 (1,54%)
  2. 5 Michał Leszek Margis
    361 (2,78%)
  3. 2 Marcin Kamil Feliga
    254 (1,96%)
  4. 4 Barbara Małgorzata Retmaniak
    140 (1,08%)
  5. 1 Jacek Emil Szczepański
    718 (5,54%)
  6. 6 Rafał Jacek Florczyk
    80 (0,62%)
  7. 8 Justyna Anna Borawska
    227 (1,75%)
  8. 3 Przemysław Jan Mazur
    161 (1,24%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Alina Jóźwiuk
    79 (0,61%)
  2. 1 Artur Henryk Stankiewicz
    1 339 (10,33%)
  3. 5 Jacek Paweł Lemański
    137 (1,06%)
  4. 4 Bożena Kazimiera Krzyżanowska
    211 (1,63%)
  5. 3 Elżbieta Hanna Wyczółkowska
    215 (1,66%)
  6. 2 Zenon Marek Kuska
    575 (4,43%)
  7. 7 Krystyna Maria Ratyńska
    81 (0,62%)
  8. 8 Michał Jacek Król
    237 (1,83%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO NASZE SPRAWY

kandydatliczba głosów

  1. 5 Ewa Agnieszka Rowicka
    209 (1,61%)
  2. 2 Julita Baczyńska
    274 (2,11%)
  3. 3 Stanisław Władysław Tarka
    133 (1,03%)
  4. 4 Wojciech Michał Kałużyński
    78 (0,60%)
  5. 1 Józef Dziedzic
    1 176 (9,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MY MIESZKAŃCY

kandydatliczba głosów

  1. 7 Agata Ewa Jarocka
    50 (0,39%)
  2. 5 Rafał Stępień
    53 (0,41%)
  3. 1 Damian Marek Piekut
    468 (3,61%)
  4. 4 Ewa Wiechowicz
    71 (0,55%)
  5. 2 Ewa Płaciszewska
    228 (1,76%)
  6. 8 Sebastian Łukasz Ślusarski
    55 (0,42%)
  7. 3 Marek Jerzy Cendrowski
    60 (0,46%)
  8. 6 Tomasz Gawryluk
    28 (0,22%)

Okręg 2

Obejmuje część obszaru gminy Legionowo od ul. Warszawskiej w kierunku północno – zachodnim wzdłuż południowej granicy miasta z gminą Jabłonna, wzdłuż ulicy Listopadowej po granicy miasta do ulicy Mieszka I, wzdłuż ulicy Mieszka I w kierunku północno – wschodnim do ulicy Prymasowskiej, wzdłuż ulicy Prymasowskiej do ulicy Rycerskiej (strona parzysta), wzdłuż ulicy Prymasowskiej (strona parzysta od numeru 10, strona nieparzysta od numeru 1) do ulicy gen. Józefa Dwernickiego w kierunku północno – zachodnim po granicy miasta do ulicy Parkowej, po zachodniej granicy miasta z gminą Jabłonna w kierunku północnym, północną granicą miasta z gminą Wieliszew do torów kolejowych w kierunku Zegrza, następnie w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż ulicy Kolejowej (strona parzysta) do rozjazdu kolejowego Warszawa-Zegrze przy Kompleksie 103, po torach kolejowych w kierunku wschodnim do ulicy Kazimierza Wielkiego, wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego (strona nieparzysta) w kierunku południowym do ulicy Jagiellońskiej, wzdłuż ulicy Jagiellońskiej (strona nieparzysta) w kierunku północno – zachodnim do ulicy Zygmunta Krasińskiego (strona parzysta) wzdłuż ulicy Zygmunta Krasińskiego do ulicy gen. Józefa Sowińskiego, wzdłuż ulicy gen. Józefa Sowińskiego w kierunku południowo – wschodnim, po południowo-wschodniej stronie bloku przy ul. Zygmunta Krasińskiego 71 do ulicy Królowej Jadwigi, wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi (strona nieparzysta) do ulicy marszałka Józefa Piłsudskiego, w kierunku południowym do ulicy Ogrodowej, wzdłuż ulicy Ogrodowej (strona nieparzysta) w kierunku południowo – wschodnim do ulicy Warszawskiej, wzdłuż ulicy Warszawskiej (strona parzysta) w kierunku południowym do granicy miasta Legionowo z gminą Jabłonna.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Ewa Sobierajska
    182 (1,55%)
  2. 4 Piotr Krzysztof Sikorski
    100 (0,85%)
  3. 2 Janusz Kubicki
    381 (3,23%)
  4. 1 Zenon Durka
    1 561 (13,25%)
  5. 7 Ewa Joanna Milner-Kochańska
    377 (3,20%)
  6. 5 Grażyna Łucja Rzewuska
    230 (1,95%)
  7. 3 Błażej Stanisław Banasik
    78 (0,66%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 6 Robert Jerzy Próchnicki
    44 (0,37%)
  2. 7 Sławomir Jagnyziak
    99 (0,84%)
  3. 5 Anna Podgórska
    239 (2,03%)
  4. 3 Dorota Wróbel-Górecka
    162 (1,38%)
  5. 1 Brygida Bożena Wagner-Konstantynowicz
    286 (2,43%)
  6. 2 Roman Marian Biskupski
    115 (0,98%)
  7. 4 Janina Józefa Ziemichód
    94 (0,80%)

KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Paweł Kobrzyński
    881 (7,48%)
  2. 3 Grażyna Chojnowska
    171 (1,45%)
  3. 2 Agnieszka Borkowska
    637 (5,41%)
  4. 6 Joanna Maria Rogala
    402 (3,41%)
  5. 4 Barbara Danuta Mierzejewska
    237 (2,01%)
  6. 5 Jacek Michał Narewski
    157 (1,33%)
  7. 7 Adam Nadworski
    427 (3,63%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Henryk Matuszewski
    238 (2,02%)
  2. 1 Konrad Michalski
    1 358 (11,53%)
  3. 5 Tamara Czesława Muniak
    42 (0,36%)
  4. 4 Janina Jagoda Karolik
    151 (1,28%)
  5. 2 Leszek Smuniewski
    1 007 (8,55%)
  6. 6 Agnieszka Kobylińska
    546 (4,64%)
  7. 7 Stanisław Gołąbek
    252 (2,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO NASZE SPRAWY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Maciej Michał Lerman
    306 (2,60%)
  2. 3 Adam Grzegorz Karolak
    92 (0,78%)
  3. 2 Marcin Lech Broda
    84 (0,71%)
  4. 5 Dorota Teresa Trojańczyk
    46 (0,39%)
  5. 6 Anna Aretta Sągin
    69 (0,59%)
  6. 4 Bogumiła Moryl
    45 (0,38%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MY MIESZKAŃCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Marek Płaciszewski
    168 (1,43%)
  2. 3 Wiesława Krawiecka
    46 (0,39%)
  3. 4 Teresa Gutowska
    49 (0,42%)
  4. 6 Michał Chodkowski
    36 (0,31%)
  5. 7 Magdalena Wasik
    102 (0,87%)
  6. 5 Krzysztof Zieliński
    65 (0,55%)
  7. 2 Damian Zieliński
    216 (1,83%)

Okręg 3

gmina Jabłonna

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Paweł Krzysztof Krajewski
    334 (4,06%)
  2. 4 Grażyna Jadwiga Andriasyan
    133 (1,62%)
  3. 5 Janusz Piotr Wanat
    185 (2,25%)
  4. 1 Zbigniew Garbaczewski
    1 597 (19,42%)
  5. 3 Anna Sierant
    457 (5,56%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Grażyna Elżbieta Trzaskoma
    549 (6,68%)
  2. 1 Grzegorz Piotr Kubalski
    1 282 (15,59%)
  3. 3 Stanisław Wysocki
    147 (1,79%)
  4. 4 Hanna Elżbieta Michalak
    218 (2,65%)
  5. 5 Joanna Daria Lutomierska-Rusek
    247 (3,00%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Roman Truszkowski
    173 (2,10%)
  2. 1 Piotr Choroś
    1 067 (12,98%)
  3. 3 Agnieszka Agata Matyasik
    174 (2,12%)
  4. 5 Małgorzata Otocka-Kołtek
    87 (1,06%)
  5. 4 Danuta Sobczyk
    160 (1,95%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MY MIESZKAŃCY

kandydatliczba głosów

  1. 4 Teresa Młynarek
    261 (3,17%)
  2. 3 Bożena Agata Oszycka
    156 (1,90%)
  3. 2 Jacek Ryszard Kalinowski
    605 (7,36%)
  4. 1 Włodzimierz Kowalik
    391 (4,75%)

Okręg 4

gmina Wieliszew

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Igor Michał Krajnow
    246 (4,02%)
  2. 3 Lech Emil Kielar
    68 (1,11%)
  3. 1 Mirosław Henryk Kado
    853 (13,94%)
  4. 4 Ewelina Kowalik
    110 (1,80%)
  5. 5 Katarzyna Anna Szemplińska
    69 (1,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Anna Kurowska
    196 (3,20%)
  2. 1 Jacek Banaszek
    845 (13,80%)
  3. 2 Izabela Kownacka
    1 128 (18,43%)
  4. 4 Kamil Stachnik
    232 (3,79%)
  5. 5 Dariusz Skrzydlewski
    244 (3,99%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Agata Dorota Kwiatkowska
    256 (4,18%)
  2. 1 Hubert Piskorz
    547 (8,94%)
  3. 3 Grzegorz Zbroch
    585 (9,56%)
  4. 5 Katarzyna Cendrowska
    95 (1,55%)
  5. 4 Jerzy Szubzda
    42 (0,69%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MY MIESZKAŃCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jacek Okrasa
    70 (1,14%)
  2. 5 Karolina Długołęcka
    104 (1,70%)
  3. 4 Ewa Elżbieta Stolc
    51 (0,83%)
  4. 2 Leszek Stefan Kleiman
    278 (4,54%)
  5. 3 Mateusz Mróz
    102 (1,67%)

Okręg 5

gmina Serock

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Zbigniew Ziemczyk
    101 (1,58%)
  2. 1 Leszek Janusz Bielowicz
    460 (7,18%)
  3. 2 Manuela Irena Gleb-Karpowska
    200 (3,12%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Katarzyna Gajewska
    418 (6,53%)
  2. 1 Sylwester Edwin Sokolnicki
    2 688 (41,97%)
  3. 3 Janina Osińska
    235 (3,67%)
  4. 5 Leszek Stanisław Wierzbowski
    226 (3,53%)
  5. 4 Mariusz Robert Śledziewski
    242 (3,78%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Sękowski
    852 (13,30%)
  2. 2 Tomasz Wiesław Podgórski
    178 (2,78%)
  3. 3 Alicja Litawska
    84 (1,31%)
  4. 4 Alicja Teresa Łączyńska
    55 (0,86%)
  5. 5 Jacek Roman Matynia
    76 (1,19%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MY MIESZKAŃCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Magdalena Nalewajek
    184 (2,87%)
  2. 2 Sebastian Sikora
    205 (3,20%)
  3. 3 Barbara Bednarska
    31 (0,48%)
  4. 4 Waldemar Stanisław Nalewajek
    116 (1,81%)
  5. 5 Ewa Mariola Pawlak
    53 (0,83%)

Okręg 6

gmina Nieporęt

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Norbert Sawicki
    614 (8,26%)
  2. 3 Emilia Agata Waś
    354 (4,77%)
  3. 2 Henryk Filipowicz
    138 (1,86%)
  4. 5 Irena Bogumiła Kopańska-Araszkiewicz
    165 (2,22%)
  5. 4 Ewa Urszula Bartnik
    114 (1,53%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 5 Henryka Galas
    495 (6,66%)
  2. 1 Robert Jan Wróbel
    1 675 (22,55%)
  3. 2 Agnieszka Powała
    846 (11,39%)
  4. 3 Beata Kostro
    309 (4,16%)
  5. 4 Dariusz Pieśniak
    461 (6,21%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Wiesław Antoni Smoczyński
    574 (7,73%)
  2. 2 Mieczysław Rudnicki
    136 (1,83%)
  3. 1 Janusz Majewski
    671 (9,03%)
  4. 4 Anna Teresa Szachnowska
    109 (1,47%)
  5. 3 Tamara Aleksandra Sobierska
    231 (3,11%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - ROZWÓJ GMINY NIEPORĘT I POWIATU LEGIONOWO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Stanisław Urbaniak
    293 (3,94%)
  2. 2 Zygmunt Bolesław Zajenkowski
    0 (0%)
  3. 3 Lucjan Sasin
    34 (0,46%)
  4. 4 Danuta Anna Powała
    130 (1,75%)
  5. 5 Zofia Szaturska
    80 (1,08%)