Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - łaski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gmina Łask

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 10 Jacek Raczkowski
    626 (5,37%)
  2. 1 Marek Krawczyk
    1 284 (11,01%)
  3. 5 Przemysław Andrzej Kalupa
    161 (1,38%)
  4. 2 Katarzyna Renata Wróbel
    324 (2,78%)
  5. 8 Jan Piotr Kubiak
    38 (0,33%)
  6. 3 Bogdan Piotr Lipowski
    395 (3,39%)
  7. 6 Włodzimierz Marek Jurowski
    60 (0,51%)
  8. 7 Bogumiła Danuta Radzioch
    49 (0,42%)
  9. 4 Katarzyna Barbara Gruszczyńska-Kolanus
    160 (1,37%)
  10. 11 Alina Urszula Lach
    157 (1,35%)
  11. 9 Mariusz Grzegorz Podedworny
    128 (1,10%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Banaszczyk
    275 (2,36%)
  2. 3 Ewa Kurkowska
    100 (0,86%)
  3. 4 Henryk Mieczysław Izydorczyk
    82 (0,70%)
  4. 8 Katarzyna Magdalena Kucharska
    30 (0,26%)
  5. 5 Piotr Olejniczak
    91 (0,78%)
  6. 7 Arkadiusz Stasiak
    85 (0,73%)
  7. 10 Zbigniew Marian Głaz
    40 (0,34%)
  8. 9 Władysław Stanisław Wajszczyk
    10 (0,09%)
  9. 11 Teresa Agnieszka Wesołowska
    1 318 (11,30%)
  10. 2 Krzysztof Józef Nowakowski
    385 (3,30%)
  11. 6 Grażyna Krzesińska
    48 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 8 Izabela Anna Grzegorek
    30 (0,26%)
  2. 11 Dawid Jerzy Mataśka
    113 (0,97%)
  3. 5 Marek Zdzisław Graczyk
    32 (0,27%)
  4. 4 Wiesław Antoni Kubiak
    67 (0,57%)
  5. 7 Marta Małgorzata Czerwińska
    25 (0,21%)
  6. 1 Cezary Zbigniew Gabryjączyk
    503 (4,31%)
  7. 3 Halina Wawrzyniak-Licha
    225 (1,93%)
  8. 9 Józef Feliks Karpiński
    55 (0,47%)
  9. 6 Anna Marek
    107 (0,92%)
  10. 10 Andrzej Mikołaj Mazur
    126 (1,08%)
  11. 2 Marek Piotr Aulak
    350 (3,00%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Mirosław Grzanka
    374 (3,21%)
  2. 7 Ewa Derek
    234 (2,01%)
  3. 4 Jolanta Barbara Nowak-Popławska
    284 (2,44%)
  4. 3 Piotr Wojtczyk
    197 (1,69%)
  5. 2 Robert Szczepaniak
    496 (4,25%)
  6. 5 Bartosz Cezary Matczak
    75 (0,64%)
  7. 9 Danuta Teresa Zaleska-Grącka
    169 (1,45%)
  8. 8 Zofia Stanisława Graczyk
    135 (1,16%)
  9. 10 Krzysztof Góra
    167 (1,43%)
  10. 11 Sylwester Gawron
    622 (5,33%)
  11. 1 Mirosław Henryk Szafrański
    1 429 (12,25%)

Okręg 2

Gminy: Buczek, Sędziejowice, Wodzierady

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Kowal
    212 (3,05%)
  2. 2 Florian Wacław Podębski
    572 (8,23%)
  3. 6 Teresa Pogocka
    130 (1,87%)
  4. 7 Magdalena Grzybowska
    101 (1,45%)
  5. 5 Arkadiusz Radosław Jezierski-Palinceusz
    24 (0,35%)
  6. 4 Mariusz Józef Grabarz
    19 (0,27%)
  7. 3 Barbara Irena Gawor
    496 (7,14%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jadwiga Ratajczyk
    397 (5,71%)
  2. 2 Henryk Kukieła
    109 (1,57%)
  3. 3 Kazimierz Tadeusz Urbaniak
    237 (3,41%)
  4. 5 Aleksandra Julia Balcerowiak
    27 (0,39%)
  5. 7 Dawid Malarz
    52 (0,75%)
  6. 4 Magdalena Sobala
    68 (0,98%)
  7. 6 Jarosław Ireneusz Selwon
    8 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Jan Krawczyk
    685 (9,86%)
  2. 4 Krystyna Maria Witek
    245 (3,53%)
  3. 6 Elżbieta Maria Rakowska
    14 (0,20%)
  4. 3 Anita Kinga Choińska
    154 (2,22%)
  5. 5 Danuta Czupryniak
    212 (3,05%)
  6. 2 Jerzy Gawlik
    458 (6,59%)
  7. 7 Tomasz Władysław Fraszka
    236 (3,40%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bożena Anna Kraska
    401 (5,77%)
  2. 3 Wojciech Augustyniak
    458 (6,59%)
  3. 2 Barbara Jadwiga Potasiak
    464 (6,68%)
  4. 7 Beata Magdziak
    409 (5,89%)
  5. 4 Marcin Zawiasa
    147 (2,12%)
  6. 5 Renold Marian Kałuża
    145 (2,09%)
  7. 6 Grzegorz Dębkowski
    469 (6,75%)

Okręg 3

Gmina Widawa

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Robert Jan Majczyk
    1 016 (26,09%)
  2. 2 Barbara Kałużewska
    56 (1,44%)
  3. 4 Sabina Józefa Soroczyńska
    118 (3,03%)
  4. 5 Michał Pilarz
    94 (2,41%)
  5. 3 Katarzyna Joanna Jasiczek
    148 (3,80%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dariusz Polak
    255 (6,55%)
  2. 5 Krzysztof Graczyk
    89 (2,29%)
  3. 3 Mieczysław Skrzypczyński
    98 (2,52%)
  4. 2 Barbara Karasińska
    169 (4,34%)
  5. 4 Anna Wioleta Bednarek
    13 (0,33%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Urszula Janus
    134 (3,44%)
  2. 1 Mateusz Barwaśny
    946 (24,29%)
  3. 5 Tomasz Piotr Namirowski
    60 (1,54%)
  4. 3 Sylwia Małgorzata Jędraszek
    262 (6,73%)
  5. 2 Grażyna Ewa Frydrychowska-Stępnik
    436 (11,20%)