Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - lubański

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

miasto Świeradów Zdrój, gmina Leśna, gmina Platerówka

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 6 Inga Apolonia Sobucka
    73 (1,19%)
  2. 2 Zbigniew Tadeusz Maroń
    222 (3,61%)
  3. 3 Stanisław Franciszek Głowacz
    202 (3,28%)
  4. 4 Danuta Teresa Erling
    206 (3,35%)
  5. 1 Jan Surowiec
    784 (12,75%)
  6. 7 Przemysław Łukasz Markiewicz
    175 (2,85%)
  7. 5 Barbara Adamczyk
    20 (0,33%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Aneta Maria Rowińska
    75 (1,22%)
  2. 1 Waldemar Mieczysław Kwiatkowski
    393 (6,39%)
  3. 2 Henryk Ostrowski
    43 (0,70%)
  4. 3 Bogusław Marian Kraus
    22 (0,36%)
  5. 5 Malwina Małgorzata Niczyporuk
    23 (0,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jacek Wojciech Flaszyński
    50 (0,81%)
  2. 1 Jerzy Janusz Drzygiel
    84 (1,37%)
  3. 3 Jadwiga Wiśniewska-Kozań
    7 (0,11%)
  4. 4 Piotr Marian Zajdel
    259 (4,21%)
  5. 5 Wioletta Elżbieta Brzezińska
    48 (0,78%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Natalia Agnieszka Smentek
    99 (1,61%)
  2. 2 Beata Irena Czeczot
    341 (5,54%)
  3. 3 Jerzy Adam Dec
    219 (3,56%)
  4. 5 Piotr Arciszewski
    48 (0,78%)
  5. 7 Piotr Ziemlak
    49 (0,80%)
  6. 6 Monika Weronika Kaczkowska
    69 (1,12%)
  7. 1 Jacek Mirosław Miedziński
    475 (7,72%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Edyta Mikiszewska
    21 (0,34%)
  2. 1 Mieczysław Taupieko
    338 (5,50%)
  3. 2 Jerzy Andrzej Bucki
    127 (2,07%)
  4. 3 Kazimierz Bartoszewicz
    39 (0,63%)
  5. 4 Teresa Stożek
    82 (1,33%)
  6. 5 Zbigniew Marian Ławniczak
    40 (0,65%)
  7. 7 Paulina Anna Wójcik
    23 (0,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Edward Smusz
    368 (5,98%)
  2. 7 Paweł Łukasz Drapała
    38 (0,62%)
  3. 1 Iwona Magdalena Korzeniowska-Wojsa
    394 (6,41%)
  4. 5 Teresa Maria Boczula
    115 (1,87%)
  5. 3 Tadeusz Marian Baka
    183 (2,98%)
  6. 4 Małgorzata Gettner
    248 (4,03%)
  7. 6 Anna Bień
    148 (2,41%)

Okręg 2

gmina Lubań, gmina Olszyna, gmina Siekierczyn

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Halina Józefa Białoń
    701 (10,92%)
  2. 3 Krzysztof Roman Sudomlak
    29 (0,45%)
  3. 4 Helena Muzyka
    50 (0,78%)
  4. 5 Zbigniew Ryszard Wojdak
    63 (0,98%)
  5. 7 Wojciech Wiesław Gołyga
    239 (3,72%)
  6. 6 Karolina Ewelina Pasieczna
    63 (0,98%)
  7. 2 Bożena Szwedko
    514 (8,01%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018

kandydatliczba głosów

  1. 1 Teresa Dudkiewicz-Kozań
    306 (4,77%)
  2. 7 Jacek Stanisław Adamski
    153 (2,38%)
  3. 4 Anna Beata Lelko
    72 (1,12%)
  4. 2 Sebastian Drążek
    29 (0,45%)
  5. 6 Ludmiła Mieczysława Szarkowska
    44 (0,69%)
  6. 5 Jerzy Artur Migut
    69 (1,08%)
  7. 3 Andrzej Koszela
    56 (0,87%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Grzegorz Tomasz Doliba
    121 (1,89%)
  2. 1 Stanisław Śnieżyk
    673 (10,49%)
  3. 5 Patryk Artur Strzelecki
    76 (1,18%)
  4. 4 Anna Czaja-Sobieraj
    121 (1,89%)
  5. 6 Katarzyna Irena Kotarska-Janeczko
    75 (1,17%)
  6. 2 Lech Musielak
    274 (4,27%)
  7. 3 Eurydyka Maria Czyrko
    219 (3,41%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Marcel Mukrecki
    23 (0,36%)
  2. 3 Marek Hamielec
    248 (3,86%)
  3. 2 Karina Animucka
    90 (1,40%)
  4. 1 Bartosz Łasica
    352 (5,48%)
  5. 4 Anna Dorota Skowrońska
    71 (1,11%)
  6. 7 Angelika Monika Zaleśna
    30 (0,47%)
  7. 6 Lilia Julia Ofman
    55 (0,86%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Iwona Barbara Kalinowska-Tymińska
    79 (1,23%)
  2. 2 Zbigniew Adam Madurowicz
    261 (4,07%)
  3. 1 Janusz Marek Niekrasz
    627 (9,77%)
  4. 3 Anna Usyk-Krzeszowiec
    244 (3,80%)
  5. 5 Marek Jerzy Zatoński
    80 (1,25%)
  6. 7 Tomasz Paweł Czuchryta
    129 (2,01%)
  7. 6 Jolanta Teresa Napadłek
    182 (2,84%)

Okręg 3

miasto Lubań

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Magdalena Weronika Czuchryta
    150 (1,89%)
  2. 3 Bogusław Jan Sadowski
    32 (0,40%)
  3. 5 Andrzej Tomasz Drozdowicz
    45 (0,57%)
  4. 1 Michał Turkiewicz
    772 (9,71%)
  5. 9 Lucjan Żełabowski
    153 (1,93%)
  6. 8 Anna Maria Frydryk
    53 (0,67%)
  7. 6 Maria Teresa Siećko
    95 (1,20%)
  8. 7 Zbigniew Piotr Sośniak
    15 (0,19%)
  9. 4 Jadwiga Lendzion
    34 (0,43%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Kazimierz Józef Kiljan
    317 (3,99%)
  2. 3 Anna Barbara Sawicka
    122 (1,53%)
  3. 1 Konrad Antoni Rowiński
    1 103 (13,88%)
  4. 8 Władysław Rakowiec
    23 (0,29%)
  5. 5 Beata Iwona Stołecka
    70 (0,88%)
  6. 6 Łukasz Grzegorz Szulc
    140 (1,76%)
  7. 7 Genowefa Mariola Tymbrowska
    25 (0,31%)
  8. 4 Paweł Jerzy Paszkiewicz
    32 (0,40%)
  9. 9 Iwona Janina Fudala
    213 (2,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marta Irena Czarniecka
    46 (0,58%)
  2. 1 Jan Kazimierz Hałakuć
    197 (2,48%)
  3. 2 Franciszek Zygmunt Bogdanowicz
    81 (1,02%)
  4. 4 Aneta Małgorzata Kisielewicz
    20 (0,25%)
  5. 6 Marzena Izabela Połukord
    36 (0,45%)
  6. 7 Tadeusz Sztaba
    87 (1,09%)
  7. 8 Maria Śmigielska
    100 (1,26%)
  8. 5 Michał Łukjaniec
    101 (1,27%)
  9. 9 Mariusz Janusz Tomiczek
    92 (1,16%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Renata Maria Dunin-Stępień
    35 (0,44%)
  2. 7 Leszek Władysław Gojżewski
    24 (0,30%)
  3. 8 Małgorzata Monika Cichecka
    104 (1,31%)
  4. 9 Czesław Antoni Szymkowiak
    130 (1,64%)
  5. 1 Wojciech Bolesław Zembik
    900 (11,32%)
  6. 2 Adam Łobocki
    200 (2,52%)
  7. 3 Ewa Janina Rakowiec
    111 (1,40%)
  8. 5 Bożena Agnieszka Cydzik
    47 (0,59%)
  9. 4 Michał Jan Kepke
    28 (0,35%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Mariusz Mirosław Palka
    15 (0,19%)
  2. 1 Irena Sokołowska
    77 (0,97%)
  3. 2 Janusz Romuald Harapin
    109 (1,37%)
  4. 3 Mirosław Piotr Pasternak
    144 (1,81%)
  5. 4 Danuta Ewa Łasica
    34 (0,43%)
  6. 6 Jadwiga Marianna Stanowska
    13 (0,16%)
  7. 7 Jan Domino
    34 (0,43%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Andrzej Gerard Kempiński
    177 (2,23%)
  2. 6 Aleksandra Maria Kliś
    60 (0,75%)
  3. 5 Ewa Danuta Gutek
    112 (1,41%)
  4. 3 Anna Terenda
    129 (1,62%)
  5. 2 Zdzisław Maciej Krynicki
    217 (2,73%)
  6. 7 Rafał Jerzy Klapetek
    271 (3,41%)
  7. 1 Walery Czarnecki
    574 (7,22%)
  8. 8 Konrad Rutkiewicz
    104 (1,31%)
  9. 9 Barbara Urszula Falkiewicz
    145 (1,82%)