Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Sebastian Adrian Szaleniec
3 452
(15,26%)
-
11
Anna Ewa Pawęzowska
506
(2,24%)
-
3
Elżbieta Maria Kwaśnicka
399
(1,76%)
-
5
Grzegorz Jacek Iwański
227
(1,00%)
-
4
Rafał Jan Adamczyk
472
(2,09%)
-
2
Halina Jadwiga Mentel
703
(3,11%)
-
6
Karolina Olga Adamczyk
152
(0,67%)
-
10
Jacek Stanisław Kołacz
285
(1,26%)
-
9
Marek Strózik
235
(1,04%)
-
8
Renata Elżbieta Stanek-Kozłowska
351
(1,55%)
-
7
Bożena Franciszka Respondek
310
(1,37%)
-
12
Ireneusz Błach
463
(2,05%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO
-
7
Anna Bożena Drzewiecka
295
(1,30%)
-
2
Maria Barbara Potępa
482
(2,13%)
-
3
Bożena Irena Łapaj
606
(2,68%)
-
4
Mariola Kidawa
470
(2,08%)
-
5
Dariusz Piotr Jakubczyk
160
(0,71%)
-
6
Jadwiga Władysława Janusz-Sender
155
(0,69%)
-
9
Robert Jan Świgoń
148
(0,65%)
-
10
Mateusz Grzegorz Katolik
112
(0,50%)
-
11
Tatiana Gabriela Kubacka
105
(0,46%)
-
8
Błażej Sebastian Kabat
95
(0,42%)
-
12
Agnieszka Dorota Nowak-Chrostowska
101
(0,45%)
-
1
Adam Stanisław Szydłowski
1 413
(6,25%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Maciej Bogumił Bieniecki
433
(1,91%)
-
3
Jolanta Barbara Szymczak
67
(0,30%)
-
2
Janusz Wojciech Gęborski
111
(0,49%)
-
4
Edyta Iwona Zięba
137
(0,61%)
-
6
Michał Łukasz Oleszak
46
(0,20%)
-
5
Renata Koterwa
53
(0,23%)
-
7
Paulina Dominika Golda
60
(0,27%)
-
8
Leszek Henryk Lachiewicz
29
(0,13%)
-
9
Katarzyna Joanna Bartoszewicz
32
(0,14%)
-
10
Marcin Paweł Zieliński
89
(0,39%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Agnieszka Grażyna Pruszowska-Mikołajczak
581
(2,57%)
-
9
Marcin Maciej Słowik
123
(0,54%)
-
10
Katarzyna Jolanta Jackiewicz
111
(0,49%)
-
1
Arkadiusz Czesław Watoła
2 027
(8,96%)
-
5
Zenon Piwko
159
(0,70%)
-
4
Marek Marcin Kisiel
260
(1,15%)
-
3
Anna Stanisława Koczur
479
(2,12%)
-
7
Józef Janusz Pilch
162
(0,72%)
-
6
Katarzyna Anna Maciejewska
739
(3,27%)
-
11
Adam Jerzy Stępień
122
(0,54%)
-
12
Andrzej Zdzisław Snopek
119
(0,53%)
-
8
Edyta Ewa Starzyńska
152
(0,67%)
KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA
-
4
Henryk Stefan Bebak
27
(0,12%)
-
7
Wojciech Łebek
93
(0,41%)
-
6
Izabela Lucyna Bronikowska
79
(0,35%)
-
8
Edward Franciszek Szczepańczyk
26
(0,11%)
-
10
Joanna Winkiel
58
(0,26%)
-
9
Kajetan Zdzisław Kwiecień
91
(0,40%)
-
12
Dorota Maria Chmielewska
61
(0,27%)
-
11
Mariusz Piotr Grabarczyk
57
(0,25%)
-
1
Emil Bystrowski
414
(1,83%)
-
3
Ewa Zofia Lacek
194
(0,86%)
-
2
Radosław Baran
358
(1,58%)
-
5
Agata Małgorzata Włodarz
89
(0,39%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR
-
8
Mateusz Adrian Białas
78
(0,34%)
-
7
Karolina Aleksandra Rojek
163
(0,72%)
-
9
Piotr Jan Podsiadło
207
(0,92%)
-
10
Ryszard Marian Tkacz
177
(0,78%)
-
3
Olga Monika Lubecka
229
(1,01%)
-
2
Joanna Maria Podgórska-Rykała
646
(2,86%)
-
6
Jan Jacek Pichura
122
(0,54%)
-
1
Bartosz Tomasz Smółka
804
(3,55%)
-
5
Aleksandra Kinga Rój
354
(1,57%)
-
4
Maciej Zbigniew Borkowski
270
(1,19%)
-
11
Maria Knopisz
44
(0,19%)
-
12
Iwona Klementyna Manterys
190
(0,84%)
Okręg 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Jerzy Leon Grad
855
(6,05%)
-
2
Michał Marcin Malczewski
360
(2,55%)
-
4
Janusz Wojciech Gątkiewicz
544
(3,85%)
-
3
Michał Andrzej Słomka
192
(1,36%)
-
5
Aneta Małgorzata Homel
134
(0,95%)
-
6
Agata Bernadetta Kuzia
76
(0,54%)
-
7
Jadwiga Małgorzata Pikuła
88
(0,62%)
-
8
Marek Michał Czekajski
105
(0,74%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO
-
2
Beata Zawiła
719
(5,09%)
-
1
Jan Bogusław Powałka
978
(6,92%)
-
3
Marek Rajca
813
(5,75%)
-
8
Iwona Teresa Szaleniec
1 679
(11,88%)
-
7
Jacek Paweł Podgórski
310
(2,19%)
-
4
Anna Hetmańczyk
680
(4,81%)
-
5
Anna Piech
661
(4,68%)
-
6
Justyna Krystyna Puławska
269
(1,90%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
7
Ksenia Aneta Kurcewicz
43
(0,30%)
-
8
Elżbieta Kuś
106
(0,75%)
-
3
Jerzy Stanisław Cwynar
55
(0,39%)
-
1
Tomasz Szotowski
341
(2,41%)
-
2
Dariusz Stanisław Pawłowski
78
(0,55%)
-
4
Maksym Mirosław Skowron
55
(0,39%)
-
5
Maja Agnieszka Dobińska-Graczyk
61
(0,43%)
-
6
Henryk Jan Górski
85
(0,60%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Mateusz Andrzej Drożdżowski
1 052
(7,44%)
-
8
Hanna Maria Szotowska
243
(1,72%)
-
6
Maria Teresa Mróz
70
(0,50%)
-
2
Mariola Barbara Kozieł
284
(2,01%)
-
5
Waldemar Piotrowski
123
(0,87%)
-
3
Tomasz Władysław Broniszewski
325
(2,30%)
-
4
Teresa Ewa Kosmala
405
(2,86%)
-
7
Anna Cieślik
155
(1,10%)
KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA
-
1
Dorota Józefa Bąk
478
(3,38%)
-
6
Paweł Jerzy Śliwa
69
(0,49%)
-
5
Bogusław Stanisław Góra
54
(0,38%)
-
3
Tadeusz Władysław Jurczyński
147
(1,04%)
-
2
Mariusz Robert Kozłowski
134
(0,95%)
-
4
Patrycja Maria Pasoń
71
(0,50%)
-
7
Anna Ewa Koczotowska
96
(0,68%)
-
8
Krzysztof Józef Tarkota
55
(0,39%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR
-
1
Łukasz Tomasz Zub
428
(3,03%)
-
2
Maciej Emil Janus
205
(1,45%)
-
5
Anita Agnieszka Korszyłowska
19
(0,13%)
-
4
Jarosław Henryk Kot
25
(0,18%)
-
3
Anna Iwona Derela
65
(0,46%)
-
8
Mateusz Paweł Jakubowski
147
(1,04%)
-
7
Kinga Karolina Jamrocha
170
(1,20%)
-
6
Andrzej Edward Leszczyński
31
(0,22%)
Okręg 3
Wojkowice, Mierzęcice, Siewierz
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Jan Mucha
1 236
(9,60%)
-
4
Halina Łucja Kawecka
110
(0,85%)
-
2
Teresa Maria Waluszczyk
364
(2,83%)
-
3
Elżbieta Maria Hylewska
110
(0,85%)
-
5
Zbigniew Eugeniusz Twardoch
312
(2,42%)
-
6
Tadeusz Ryszard Wtorek
115
(0,89%)
-
7
Jan Maciej Krzykawski
173
(1,34%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO
-
7
Mariusz Piotr Dyduch
389
(3,02%)
-
6
Barbara Katarzyna Cebula
66
(0,51%)
-
5
Magdalena Joanna Kreczko
297
(2,31%)
-
1
Dariusz Marcin Waluszczyk
1 122
(8,72%)
-
4
Grażyna Maria Kocot
293
(2,28%)
-
2
Andrzej Czesław Cembrzyński
662
(5,14%)
-
3
Grzegorz Edward Zimnik
311
(2,42%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
4
Krystyna Dorota Kupiec
85
(0,66%)
-
7
Artur Grzegorz Kułach
120
(0,93%)
-
5
Edward Nowak
89
(0,69%)
-
6
Agnieszka Maria Węgrzyn
59
(0,46%)
-
3
Barbara Ewa Chrobak
89
(0,69%)
-
2
Maciej Przemysław Dydak
162
(1,26%)
-
1
Janusz Feliks Majczak
377
(2,93%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Mirosława Maria Mandat
98
(0,76%)
-
1
Dorota Halina Kowalik
799
(6,21%)
-
2
Paweł Dobrowolski
634
(4,93%)
-
3
Sylwester Adam Rzepecki
613
(4,76%)
-
7
Tadeusz Czesław Twardoch
420
(3,26%)
-
4
Henryka Krzykawska
204
(1,58%)
-
5
Witold Marek Kwiecień
206
(1,60%)
KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA
-
3
Krzysztof Piotr Lubas
239
(1,86%)
-
2
Radosław Antoni Kubik
292
(2,27%)
-
5
Piotr Wacław Augustak
30
(0,23%)
-
4
Mirosława Maria Całka
319
(2,48%)
-
7
Krystian Zbigniew Żelazny
147
(1,14%)
-
6
Anna Maria Buczek
170
(1,32%)
-
1
Zofia Halina Gajdzik
493
(3,83%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR
-
7
Jarosław Mirosław Sarnik
364
(2,83%)
-
4
Marcin Jan Majewski
116
(0,90%)
-
5
Katarzyna Joanna Zięba
154
(1,20%)
-
2
Katarzyna Magdalena Wadowska
262
(2,04%)
-
1
Monika Anna Pawłowska-Dyszy
541
(4,20%)
-
6
Andrzej Janusz Jankowski
5
(0,04%)
-
3
Jacek Józef Biedroń
225
(1,75%)
Okręg 4
Bobrowniki, Psary, Sławków
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Ewa Katarzyna Bierońska
1 644
(11,67%)
-
2
Marian Leopold Kozieł
785
(5,57%)
-
3
Cezary Konstanty Garczarczyk
788
(5,59%)
-
4
Lidia Lucyna Polak
303
(2,15%)
-
8
Teresa Wanda Płoszaj
295
(2,09%)
-
6
Beata Violetta Wiatr
56
(0,40%)
-
5
Przemysław Marcin Krasoń
527
(3,74%)
-
7
Mariusz Adam Korpak
182
(1,29%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO
-
1
Adam Mariusz Dróżdż
555
(3,94%)
-
2
Piotr Łukasz Ziemba
501
(3,56%)
-
3
Łukasz Piotr Siwczyk
560
(3,98%)
-
5
Rafał Jan Kocot
565
(4,01%)
-
7
Aleksandra Czerska-Ozdowy
145
(1,03%)
-
6
Jacek Jan Trawczyński
152
(1,08%)
-
4
Agnieszka Alicja Borek-Brzezińska
235
(1,67%)
-
8
Teresa Mieczysława Kosmala-Gąsior
251
(1,78%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
3
Zenobia Elżbieta Iwan
41
(0,29%)
-
4
Sebastian Piotr Szymański
121
(0,86%)
-
6
Agnieszka Garczarczyk
129
(0,92%)
-
7
Krzysztof Robert Baryłko
142
(1,01%)
-
5
Lucyna Janina Markusik
43
(0,31%)
-
2
Jarosław Grzegorz Wylon
160
(1,14%)
-
1
Marcin Janusz Zwoliński
449
(3,19%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Olga Lucyna Sobolewska
270
(1,92%)
-
1
Włodzimierz Walerian Trzcionka
920
(6,53%)
-
3
Jacek Mariusz Strąk
184
(1,31%)
-
4
Zdzisław Wacław Pitas
296
(2,10%)
-
5
Ewa Irena Trawczyńska
302
(2,14%)
-
2
Henryk Stanisław Flak
383
(2,72%)
-
7
Jolanta Agnieszka Białas
158
(1,12%)
-
8
Krzysztof Wincenty Kopka
275
(1,95%)
KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA
-
2
Anna Joanna Burda
97
(0,69%)
-
1
Adrianna Romualda Kos
261
(1,85%)
-
3
Paweł Marian Sobieszek
412
(2,93%)
-
4
Agnieszka Aniela Niedbała
108
(0,77%)
-
5
Magdalena Anna Starościak-Rychlik
37
(0,26%)
-
6
Bartłomiej Piotr Wróbel
158
(1,12%)
-
7
Dariusz Leszek Nowak
35
(0,25%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR
-
4
Paweł Czesław Białas
31
(0,22%)
-
7
Liliana Grażyna Trzewik-Wieczorek
36
(0,26%)
-
1
Angelika Weronika Wątor
540
(3,83%)
-
3
Grażyna Ewa Polasiak
324
(2,30%)
-
2
Zbigniew Władysław Tarmas
209
(1,48%)
-
5
Paweł Andrzej Trzcionkowski
226
(1,60%)
-
8
Olga Izabela Pasamonik
118
(0,84%)
-
6
Łukasz Jerzy Janota
76
(0,54%)