Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - nyski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

gmina: Nysa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Aneta Maria Blacharska
    128 (0,58%)
  2. 3 Jan Kanonowicz
    175 (0,79%)
  3. 1 Wincenty Antoni Galla
    471 (2,12%)
  4. 2 Tomasz Mariusz Jazienicki
    568 (2,56%)
  5. 6 Stanisław Rogulski
    227 (1,02%)
  6. 12 Radosław Łukasz Dunaj
    83 (0,37%)
  7. 9 Urszula Cecylia Ferenc
    143 (0,64%)
  8. 8 Izabela Jadwiga Grzybowska
    138 (0,62%)
  9. 10 Joanna Alicja Kapera-Basoń
    134 (0,60%)
  10. 7 Bartłomiej Tadeusz Robel
    107 (0,48%)
  11. 5 Elżbieta Teresa Gabis
    171 (0,77%)
  12. 11 Henryk Świgost
    78 (0,35%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 10 Aleksandra Stefania Mruk
    19 (0,09%)
  2. 11 Arkadiusz Piotr Matejaszek
    22 (0,10%)
  3. 3 Elżbieta Barbara Sanocka
    159 (0,72%)
  4. 2 Maciej Michał Janusz
    119 (0,54%)
  5. 1 Danuta Anna Wąsowicz-Hołota
    564 (2,54%)
  6. 5 Czesława Zubrzycka
    72 (0,32%)
  7. 9 Piotr Marcin Janczak
    29 (0,13%)
  8. 4 Jerzy Józef Lichosik
    26 (0,12%)
  9. 6 Tadeusz Wierdak
    127 (0,57%)
  10. 7 Elżbieta Jadwiga Cieleń
    55 (0,25%)
  11. 8 Mirosława Jolanta Zaleska-Sikorska
    19 (0,09%)
  12. 12 Mariusz Stanisław Skalny
    72 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Krystian Andrzej Lech
    94 (0,42%)
  2. 1 Maria Magdalena Żukowska-Jacykowska
    1 167 (5,26%)
  3. 9 Anna Julia Nowak
    100 (0,45%)
  4. 4 Henryk Władysław Szewczuk
    613 (2,76%)
  5. 2 Kazimierz Władysław Wawryczuk
    411 (1,85%)
  6. 10 Rafał Andrzej Mazański
    126 (0,57%)
  7. 6 Jacek Krzysztof Chwalenia
    781 (3,52%)
  8. 3 Kazimierz Jan Rozumek
    1 085 (4,89%)
  9. 8 Katarzyna Rzepecka
    101 (0,46%)
  10. 5 Elżbieta Sylwia Chabińska
    293 (1,32%)
  11. 12 Janusz Leon Kurowski
    241 (1,09%)
  12. 11 Maria Paulina Gorska
    71 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Szymon Roman Brząkała
    109 (0,49%)
  2. 12 Urszula Halina Stychno
    174 (0,78%)
  3. 1 Piotr Paweł Bobak
    1 849 (8,34%)
  4. 2 Wojciech Michał Zwardoń
    435 (1,96%)
  5. 3 Joanna Małgorzata Burska
    545 (2,46%)
  6. 4 Anna Maria Maruk
    497 (2,24%)
  7. 5 Zofia Kazimiera Skałuba-Filipow
    74 (0,33%)
  8. 6 Adam Marian Czabanowski
    310 (1,40%)
  9. 7 Danuta Naciasta
    168 (0,76%)
  10. 10 Marcin Albin Lichoń
    154 (0,69%)
  11. 8 Krzysztof Stanisław Kulpa
    121 (0,55%)
  12. 11 Jerzy Charytanowicz
    150 (0,68%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Adam Fujarczuk
    811 (3,66%)
  2. 2 Andrzej Dariusz Pyziak
    221 (1,00%)
  3. 3 Mieczysław Łużny
    270 (1,22%)
  4. 5 Alicja Grubiak
    54 (0,24%)
  5. 4 Ryszard Walawender
    118 (0,53%)
  6. 7 Ewa Jolanta Turniak
    44 (0,20%)
  7. 6 Jacek Jan Tyczka
    95 (0,43%)
  8. 10 Irena Maria Sosulska
    106 (0,48%)
  9. 8 Gabriela Jadwiga Sowa
    39 (0,18%)
  10. 12 Piotr Stanisław Nowicki
    23 (0,10%)
  11. 11 Monika Dorota Kamińska
    37 (0,17%)
  12. 9 Dariusz Stanisław Pięch
    256 (1,15%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jolanta Danuta Barska
    913 (4,12%)
  2. 3 Józef Piotr Barcik
    189 (0,85%)
  3. 10 Zygmunt Albin Zalewski
    34 (0,15%)
  4. 9 Maria Lutecka
    124 (0,56%)
  5. 8 Izabela Ewa Popiel
    22 (0,10%)
  6. 6 Grażyna Lucyna Kaczmarczyk
    266 (1,20%)
  7. 1 Tadeusz Jamróz
    604 (2,72%)
  8. 7 Stanisława Natalia Zawadzka
    40 (0,18%)
  9. 4 Krzysztof Toruński
    312 (1,41%)
  10. 5 Józefa Halina Ziemnik
    91 (0,41%)
  11. 11 Zbigniew Roman Korzekwa
    42 (0,19%)
  12. 12 Aleksander Andrzej Juszczyk
    76 (0,34%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Tomasz Aranowicz
    808 (3,64%)
  2. 4 Ireneusz Jan Szafraniec
    169 (0,76%)
  3. 3 Grzegorz Samborski
    850 (3,83%)
  4. 6 Urszula Magdalena Siniawa
    126 (0,57%)
  5. 8 Ewa Teresa Wojcieszczak-Mateja
    26 (0,12%)
  6. 5 Renata Elżbieta Kowalczyk
    118 (0,53%)
  7. 10 Mariusz Mieczysław Janos
    63 (0,28%)
  8. 12 Piotr Grzegorz Tarapata
    125 (0,56%)
  9. 11 Małgorzata Beata Czuczman
    184 (0,83%)
  10. 1 Daniel Rafał Palimąka
    1 407 (6,34%)
  11. 9 Magdalena Justyna Bajtek-Bejczuk
    55 (0,25%)
  12. 7 Alicja Futoma-Musioł
    90 (0,41%)

Okręg 2

gmina: Głuchołazy

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marzena Ewa Grubiak
    126 (1,45%)
  2. 2 Antoni Ożóg
    117 (1,34%)
  3. 3 Krystyna Anna Jarosz
    98 (1,12%)
  4. 5 Maria Helena Kopaczyńska
    120 (1,38%)
  5. 1 Jan Pachota
    553 (6,34%)
  6. 6 Kamil Wojciech Drobek
    51 (0,59%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Grażyna Bortniczuk
    640 (7,34%)
  2. 2 Halina Iwona Augustyn
    329 (3,77%)
  3. 1 Henryk Mieczysław Kamiński
    733 (8,41%)
  4. 3 Piotr Kędroń
    227 (2,60%)
  5. 4 Beata Anna Karuga
    171 (1,96%)
  6. 5 Marek Janusz Mytnik
    60 (0,69%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Beata Alina Puzia
    100 (1,15%)
  2. 1 Szymon Jakub Pleszczak
    595 (6,83%)
  3. 2 Marzena Beata Ludwa
    142 (1,63%)
  4. 4 Magdalena Lisowska
    79 (0,91%)
  5. 5 Marcin Tomasz Mencel
    20 (0,23%)
  6. 6 Piotr Henryk Wydra
    50 (0,57%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jolanta Gawlik
    43 (0,49%)
  2. 1 Jerzy Zenon Dunaj
    541 (6,21%)
  3. 2 Piotr Chrobak
    148 (1,70%)
  4. 3 Lilla Maria Żurek
    88 (1,01%)
  5. 6 Krzysztof Mieczysław Grzelak
    41 (0,47%)
  6. 5 Maria Rogucka
    61 (0,70%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Monika Bukowiec
    59 (0,68%)
  2. 1 Grzegorz Leszek Gunia
    375 (4,30%)
  3. 3 Wanda Krystyna Rzeszutko
    103 (1,18%)
  4. 6 Ryszard Kowal
    110 (1,26%)
  5. 2 Janusz Wojciech Zapiór
    736 (8,44%)
  6. 5 Małgorzata Matyja
    41 (0,47%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jacek Jerzy Kanarski
    523 (6,00%)
  2. 4 Grzegorz Tadeusz Rudecki
    258 (2,96%)
  3. 2 Paweł Andrzej Szymkowicz
    1 043 (11,97%)
  4. 6 Joanna Ewa Jankowska
    60 (0,69%)
  5. 5 Grażyna Bożena Struzik
    134 (1,54%)
  6. 3 Agata Agnieszka Maślańczyk
    141 (1,62%)

Okręg 3

gminy: Otmuchów, Paczków

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Jan Woźniak
    1 196 (11,03%)
  2. 3 Zdzisław Kazimierz Michael
    88 (0,81%)
  3. 5 Małgorzata Joanna Kurowska
    153 (1,41%)
  4. 2 Piotr Józef Piekarski
    183 (1,69%)
  5. 4 Wanda Monika Szeląg
    100 (0,92%)
  6. 7 Kinga Maria Korzec
    96 (0,89%)
  7. 6 Jarosław Waldemar Soszek
    138 (1,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Renata Małgorzata Bednarz
    85 (0,78%)
  2. 3 Ewa Karolina Pawlinów
    82 (0,76%)
  3. 1 Sebastian Łukasz Kornaś
    697 (6,43%)
  4. 5 Radosław Grzegorz Napieracz
    121 (1,12%)
  5. 2 Damian Dawid Płaczek
    80 (0,74%)
  6. 7 Dorota Agnieszka Michaliszyn
    15 (0,14%)
  7. 6 Ewa Stanisława Borys
    30 (0,28%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marek Władysław Mucha
    441 (4,07%)
  2. 2 Danuta Górska
    423 (3,90%)
  3. 1 Zbigniew Józef Karnaś
    854 (7,88%)
  4. 4 Marta Anna Łuszcz
    280 (2,58%)
  5. 5 Piotr Krzysztof Janczar
    329 (3,03%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bogdan Andrzej Wyczałkowski
    687 (6,34%)
  2. 3 Zbigniew Majka
    213 (1,96%)
  3. 6 Janina Franciszka Pomietło
    114 (1,05%)
  4. 1 Paweł Michał Stępkowski
    416 (3,84%)
  5. 5 Ewa Krótkiewicz
    30 (0,28%)
  6. 7 Magdalena Beata Budnik
    48 (0,44%)
  7. 4 Łukasz Marian Galica
    240 (2,21%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mieczysław Bolesław Wilczek
    297 (2,74%)
  2. 1 Henryk Mamala
    281 (2,59%)
  3. 3 Józef Stanisław Stachera
    317 (2,92%)
  4. 5 Stanisława Grabowska
    25 (0,23%)
  5. 7 Wiesław Czapiga
    125 (1,15%)
  6. 6 Krystyna Rozalia Gryglas
    43 (0,40%)
  7. 4 Sylwia Małgorzata Grabowska-Hoc
    21 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Leszek Wiktor Podruczny
    70 (0,65%)
  2. 6 Katarzyna Ewa Kociubińska
    80 (0,74%)
  3. 1 Czesław Biłobran
    873 (8,05%)
  4. 4 Dorota Izabela Przewrocka
    39 (0,36%)
  5. 2 Elżbieta Stanisława Chronowska
    108 (1,00%)
  6. 3 Zbigniew Tadeusz Tokarczyk
    95 (0,88%)
  7. 5 Urszula Maria Giża
    115 (1,06%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Leszek Andrzej Żak
    149 (1,37%)
  2. 1 Teresa Grażyna Nosal
    826 (7,62%)
  3. 2 Magdalena Adelajda Śmietanka
    70 (0,65%)
  4. 5 Ireneusz Stanisław Grzych
    21 (0,19%)
  5. 4 Krzysztof Grzegorz Erm
    22 (0,20%)
  6. 6 Anna Dudek
    53 (0,49%)
  7. 7 Adam Robert Kraus
    73 (0,67%)

Okręg 4

gminy: Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”

kandydatliczba głosów

  1. 1 Włodzimierz Antoni Figiel
    385 (3,64%)
  2. 2 Anna Edyta Ziółkowska-Woźny
    284 (2,69%)
  3. 3 Małgorzata Czarnecka
    151 (1,43%)
  4. 7 Ewelina Maria Kopcisz
    176 (1,66%)
  5. 5 Zdzisław Osiński
    166 (1,57%)
  6. 4 Marek Aleksander Lipka
    232 (2,19%)
  7. 6 Tomasz Kliś
    81 (0,77%)
  8. 8 Krzysztof Jamróz
    185 (1,75%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Karolina Marzena Duszyńska
    13 (0,12%)
  2. 5 Ewelina Wioletta Łękawska
    31 (0,29%)
  3. 3 Kamila Wierzbińska
    28 (0,26%)
  4. 2 Krzysztof Wojciech Pięk
    58 (0,55%)
  5. 1 Jacek Władysław Małacha
    65 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bogumiła Joanna Skałecka
    265 (2,51%)
  2. 1 Damian Eugeniusz Wylężek
    914 (8,64%)
  3. 2 Andrzej Leszek Kruczkiewicz
    631 (5,97%)
  4. 5 Barbara Renata Wdowikowska
    141 (1,33%)
  5. 4 Przemysław Skowroński
    458 (4,33%)
  6. 8 Małgorzata Magdij
    191 (1,81%)
  7. 6 Konstanty Michał Stachoń
    180 (1,70%)
  8. 7 Kamila Maj
    219 (2,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jadwiga Stanisława Misiura
    326 (3,08%)
  2. 7 Zygfryd Walenty Opara
    54 (0,51%)
  3. 6 Michał Andrzej Wajs
    27 (0,26%)
  4. 4 Adam Bernard Gabryel
    14 (0,13%)
  5. 3 Krystyna Stefania Trzcińska
    57 (0,54%)
  6. 2 Magdalena Anna Syposz
    132 (1,25%)
  7. 5 Joanna Anna Bojkowska
    75 (0,71%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"

kandydatliczba głosów

  1. 7 Agnieszka Magdalena Włudyga
    85 (0,80%)
  2. 6 Lidia Michalina Gończowska
    52 (0,49%)
  3. 2 Zdzisław Martyna
    351 (3,32%)
  4. 5 Łukasz Mateusz Derkacz
    138 (1,30%)
  5. 8 Danuta Gabriela Korzeniowska
    744 (7,04%)
  6. 1 Janusz Roman Jaskot
    602 (5,69%)
  7. 3 Stanisław Jan Lipka
    173 (1,64%)
  8. 4 Krzysztof Jagusz
    265 (2,51%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Alina Maria Baran
    330 (3,12%)
  2. 2 Zbigniew Józef Surowiecki
    475 (4,49%)
  3. 1 Bożena Zofia Lewińska
    516 (4,88%)
  4. 6 Zdzisław Pamuła
    104 (0,98%)
  5. 4 Irena Kłakowicz
    70 (0,66%)
  6. 5 Marianna Hołyńska
    46 (0,43%)
  7. 8 Helena Rzepka
    83 (0,78%)
  8. 7 Józef Walichiewicz
    16 (0,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Wojciech Wierzchowiec
    213 (2,01%)
  2. 2 Krzysztof Dariusz Pawłowski
    286 (2,70%)
  3. 4 Anna Danuta Dzierża
    69 (0,65%)
  4. 5 Józef Andrzej Sokołowski
    94 (0,89%)
  5. 7 Monika Elżbieta Dawidowicz
    52 (0,49%)
  6. 8 Joanna Beata Abram
    92 (0,87%)
  7. 6 Urszula Marianna Szelwach
    86 (0,81%)
  8. 3 Piotr Jan Adam
    94 (0,89%)