Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - raciborski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gmina: Racibórz, ulice: Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Agaty, Agnieszki, Akacjowa, Aleksandra Fredry, Alojzego Nowary, Alojzego Segeta, Antoniego Kapuścika, Arcybiskupa Józefa Gawliny, Arki Bożka, Armii Krajowej, Babicka, Bankowa, Barbary, Bartka Lasoty, Bartosza Głowackiego, Basztowa, Bielska, Bitwy Olzańskiej, Boczna, Bogumińska, Bojanowska, Bolesława Prusa, Bosacka, Browarna, Brzeska, Brzozowa, Bydgoska, Cecylii, Cegielniana, Ciechowicka, Cieszyńska, Cygarowa, Cypriana Kamila Norwida, Cyryla Ratajskiego, Czekoladowa, Czynu Społecznego, Dębiczna, Dębniki, Długa, Dobra, Doktora Józefa Rostka, Doktora Juliusza Rogera, Drewniana, Działdowska, Elizy Orzeszkowej, Elżbiety, Emanuela Smółki, Emilii Plater, Fabryczna, Filmowa, Fiołkowa, Floriana, Franciszka Goduli, Franciszka Grzonki, Franciszka Siwonia, Fryderyka Chopina, Gajowa, Gamowska, Gdyńska, Generała Józefa Bema, Gimnazjalna, Gliniana, Gliwicka, Głubczycka, Gnieźnieńska, Gospodarcza, Górnośląska, Grabowa, Graniczna, Grobla, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka, Gwiaździsta, Handlowa, Henryka Jordana, Henryka Sienkiewicza, Hetmańska, Hulczyńska, Huzarska, Ignacego Fojcika, Jagielnia, Jagodowa, Jakuba Mandrysza, Jana, Jana Badury, Jana Karola Maćkowskiego, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki, Jana Wyglendy, Janusza Korczaka, Jasna, Jaśminowa, Jeziorowa, Josepha von Eichendorffa, Józefa Chudoby, Józefa Rymera, Juliana Ordona, Juliusza Ligonia, Kanałowa, Kapitana Serafina Myśliwca, Karola, Karola Szymanowskiego, Karola Tomali, Kaspra Adamczyka, Kasztanowa, Katarzyny, Kazimierza Malczewskiego, Klasztorna, Klonowa, Kobylska, Kolejowa, Kombatantów, Komunalna, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kornela Makuszyńskiego, Kosmonautów, Kosynierów, Kościelna, Kowalska, Kozielska, Kręta, Króla Bolesława Chrobrego, Króla Jana III Sobieskiego, Króla Kazimierza Wielkiego, Króla Stefana Batorego, Króla Władysława Łokietka, Królewska, Królowej Jadwigi, Krótka, ks. Józefa Londzina, ks. Piotra Skargi, ks. Stanisława Staszica, Książęca, Księcia Henryka Pobożnego, Księcia Leszka Raciborskiego, Księcia Przemysława, Księżycowa, Kwiatowa, Lecznicza, Lekarska, Leona Czogały, Leopolda Staffa, Letnia, Leśna, Lipowa, Lotnicza, Ludwika, Ludwika Waryńskiego, Lunonautów, Lwowska, Łąkowa, Łużycka, 1 - ego Maja, Malinowa, Marcina Kopca, Mariańska od nr 1 - 47 nieparzyste i od nr 2 - 78 parzyste, Marii Konopnickiej, Marii Rodziewiczówny, Marii Skłodowskiej-Curie, Markowicka, Marty, Michała Drzymały, Miechowska, Mieszka I Raciborskiego, Mikołaja, Mikołaja Kopernika, Mikołowska, Miodowa, Młyńska, Morawska, Myśliwska, Nad Koleją, Nad Potokiem, Nieboczowska, Nowa, Nowomiejska, Odpoczynkowa, Odrodzenia, Odrzańska, Ogrodowa, Olchowa, Olimpijczyka, Olszynkowa, Opawska do nr 87, Opolska, Ostrógska, Owocowa, Parkowa, Pawła, Piaskowa, Piastowska, Pionierów, Piotrowska, Piwna, Plac Dominikański, Plac Dworcowy, Plac Jana Długosza, Plac Konstytucji 3 Maja, Plac Króla Władysława Jagiełły, Plac Księżnej Olki Piastówny, Plac Mostowy, Plac Stefana Okrzei, Plac Targowy, Plac Wolności, Plac Zakopiański, Plac Zofii Nałkowskiej, Plebiscytowa, Pocztowa, Pod Lasem, Pod Lipami, Pod Widokiem, Podmiejska, Podwale, Pogodna, Pogrzebieńska, Pogwizdowska, Pomnikowa, Poprzeczna, Porzeczkowa, Powstańców Śląskich, Poziomkowa, Poznańska, Promenada, Przejazdowa, Rolna, Różana, Rudnicka, Rudzka, Rybna, Rybnicka, Rynek, Rzeczna, Rzemieślnicza, Rzeźnicza, Sadowa, Sejmowa, Słoneczna, Słoneczny Stok, Solna, Sosienkowa, Sosnowiecka, Spokojna, Społeczna, Spółdzielcza, Srebrna, Stalowa, Stanisława Moniuszki, Starowiejska od nr 1 - 67 nieparzyste i od nr 2 - 44 parzyste, Stawowa, Stefana Drzewieckiego, Stefanii Sempołowskiej, Strażacka, Studzienna, Sudecka, Szewska, Szkolna, Śląska, Śliska, Środkowa, Świerkowa, Tadeusza Kościuszki, Tarnowska, Tęczowa, Topolowa, Torowa, Toruńska, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół", Transportowa, Tulipanowa, Tunelowa, Urbana, Walentego Ciemięgi, Walentego Zająca, Wandy, Warzywna, Wawrzyńca, Wąska, Węglowa, Wiatrakowa, Widokowa, Wileńska, Willowa, Wiosenna, Wiśniowa, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wodna, Wojciecha Korfantego, Wojnowicka, Wojska Polskiego, Wschodnia, Wrzosowa, Wybrzeżna, Wygonowa, Wysoka, Za Dębiczem, Zaciszna, Zakładowa, Zamkowa, Zborowa, Zielona, Złota, źródlana, Żurawia, Żwirki i Wigury.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ewa Urszula Lewandowska
    1 351 (11,66%)
  2. 7 Piotr Józef Wieder
    128 (1,10%)
  3. 9 Zuzanna Gabriela Ortmanns
    56 (0,48%)
  4. 1 Piotr Jan Olender
    796 (6,87%)
  5. 3 Stanisław Kogut
    141 (1,22%)
  6. 5 Marek Tadeusz Mądrzyński
    64 (0,55%)
  7. 6 Maria Ewa Durka
    89 (0,77%)
  8. 8 Joanna Aleksandra Markiewka-Bania
    205 (1,77%)
  9. 4 Edyta Ritta Dudek
    70 (0,60%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Teresa Wiktoria Frencel
    262 (2,26%)
  2. 4 Justyna Kiedrowska
    132 (1,14%)
  3. 5 Roman Konstanty Wałach
    362 (3,12%)
  4. 9 Ryszard Arkadiusz Frączek
    328 (2,83%)
  5. 1 Dawid Wacławczyk
    1 725 (14,89%)
  6. 6 Paweł Płonka
    332 (2,87%)
  7. 2 Dominik Marek Konieczny
    962 (8,30%)
  8. 7 Teresa Susła
    99 (0,85%)
  9. 8 Małgorzata Magdalena Makulewicz
    65 (0,56%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bartłomiej Jerzy Adamski
    223 (1,92%)
  2. 5 Krystian Alfred Paletta
    242 (2,09%)
  3. 8 Zbysław Olgierd Szczepański
    38 (0,33%)
  4. 3 Marzena Beata Kopczewska
    65 (0,56%)
  5. 2 Dariusz Jan Grzeczny
    71 (0,61%)
  6. 9 Anna Maria Szymańska
    120 (1,04%)
  7. 6 Cezary Adam Raczek
    112 (0,97%)
  8. 7 Daniela Maria Szarata-Kuklewicz
    92 (0,79%)
  9. 4 Urszula Majewska
    131 (1,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marek Piotr Kurpis
    887 (7,65%)
  2. 5 Iwona Barbara Olszok
    166 (1,43%)
  3. 6 Jerzy Parys
    368 (3,18%)
  4. 9 Ryszard Marcin Wolny
    755 (6,52%)
  5. 2 Krzysztof Jan Ciszek
    361 (3,12%)
  6. 1 Lidia Jadwiga Bedryj
    334 (2,88%)
  7. 8 Waldemar Wendelin Świerczek
    137 (1,18%)
  8. 3 Anna Maria Jambor
    186 (1,61%)
  9. 7 Beata Anna Śmiałek
    133 (1,15%)

Okręg 2

Gmina: Racibórz, ulice: Aleja Ojca Johannesa Leppicha, Anny, Antoniego Pośpiecha, Bolesława Leśmiana, Bukowa, Bułgarska, Chłopska, Chorwacka, Chorzowska, Cmentarna, Czeska, Częstochowska, Dolna, Dworska, Folwarczna, Francuska, Gdańska, Generała Jarosława Dąbrowskiego, Górna, Gruntowa, Hetmana Jana Karola Chodkiewicza, Hetmana Jana Zamoyskiego, Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Hetmana Stefana Czarnieckiego, Hugo Kołłątaja, Jana Kasprowicza, Jana Pawła II, Józefa Chełmońskiego, Józefa Lompy, Juliana Tuwima, Juliusza Kossaka, Juliusza Słowackiego, Kamienna, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Karola Miarki, Katowicka, Kazimierza Wierzyńskiego, Kolonialna, Koszalińska, ks. Prałata Bernarda Gadego, Litewska, Mała, Mariańska od nr 49 - 105 nieparzyste i od nr 80 - 168 parzyste, Mysłowicka, Norberta Bończyka, Nowy Zamek, Ocicka, Opawska od nr 88, Osiedleńcza, Pastora Franciszka Michejdy, Pawła Stalmacha, Plac Bohaterów Westerplatte, Polna, Pracy, Pszczyńska, Radosna, Senatorska, Słowacka, Stanisława Wyspiańskiego, Starowiejska od nr 46 - 152 parzyste i od nr 69 - 171 nieparzyste, Stefana Żeromskiego, Szczecińska, Szczęśliwa, Szwajcarska, Wałbrzyska, Warszawska, Wczasowa, Wesoła, Węgierska, Wiejska, Wiktora Różyckiego, Winna, Włoska, Wrocławska, Zakopiańska, Zbożowa, Żorska, Żwirowa.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Grażyna Anna Janeczek-Dwornik
    125 (1,85%)
  2. 1 Artur Jarosław Wierzbicki
    754 (11,16%)
  3. 5 Izabela Irena Nowak
    209 (3,09%)
  4. 3 Alan Mateusz Wolny
    292 (4,32%)
  5. 4 Zenon Czesław Sochacki
    340 (5,03%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Maria Danuta Frączek
    155 (2,29%)
  2. 3 Elżbieta Biskup
    326 (4,82%)
  3. 5 Wiesław Adam Smoleń
    69 (1,02%)
  4. 1 Katarzyna Maria Dutkiewicz
    1 088 (16,10%)
  5. 2 Tomasz Bogumił Kusy
    531 (7,86%)
  6. 4 Dariusz Łukoszek
    251 (3,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Katarzyna Delong
    96 (1,42%)
  2. 3 Bogumiła Małgorzata Jankowska
    46 (0,68%)
  3. 5 Janusz Niżborski
    147 (2,18%)
  4. 2 Marcin Jakub Handziuk
    312 (4,62%)
  5. 4 Marta Anna Myśliwy
    199 (2,95%)
  6. 6 Jacek Tomasz Ostrowski
    149 (2,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Janusz Edward Loch
    87 (1,29%)
  2. 5 Małgorzata Krystyna Szczygielska
    222 (3,29%)
  3. 1 Tomasz Zygmunt Cofała
    718 (10,63%)
  4. 2 Teresa Wanda Ćwik
    282 (4,17%)
  5. 3 Adam Stanisław Kurpis
    265 (3,92%)
  6. 6 Stanisława Danuta Lenczyk
    94 (1,39%)

Okręg 3

Gmina: Kuźnia Raciborska, Rudnik, Nędza

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Władysław Gumieniak
    958 (12,05%)
  2. 2 Piotr Paweł Scholz
    295 (3,71%)
  3. 3 Alicja Maria Kosel
    105 (1,32%)
  4. 4 Zofia Anna Kurcz
    68 (0,86%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Franciszek Marcol
    1 043 (13,12%)
  2. 6 Celina Anna Nowakowska
    166 (2,09%)
  3. 2 Bernard Marek Kowol
    481 (6,05%)
  4. 7 Grzegorz Stanisław Tomasiak
    391 (4,92%)
  5. 3 Sebastian Marcin Mikołajczyk
    655 (8,24%)
  6. 4 Katarzyna Jolanta Machecka
    93 (1,17%)
  7. 5 Dorota Sochiera
    198 (2,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

kandydatliczba głosów

  1. 1 Renata Joanna Falińska
    39 (0,49%)
  2. 3 Leszek Grzegorz Radaj
    101 (1,27%)
  3. 2 Stanisław Marian Janik
    242 (3,05%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Adrian Franciszek Plura
    813 (10,23%)
  2. 3 Andrzej Ernest Chroboczek
    680 (8,56%)
  3. 1 Kinga Jolanta Apollo
    650 (8,18%)
  4. 5 Edyta Weronika Szajt
    288 (3,62%)
  5. 2 Jan Andrzej Badurczyk
    362 (4,56%)
  6. 6 Monika Sylwia Tomala
    179 (2,25%)
  7. 7 Katarzyna Anna Wiśniewska
    140 (1,76%)

Okręg 4

Gmina: Krzyżanowice, Kornowac, Krzanowice, Pietrowice Wielkie

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Paweł Jan Lenartowicz
    357 (3,59%)
  2. 1 Władysław Józef Niedźwiecki
    304 (3,06%)
  3. 2 Dominika Anna Krajczy
    184 (1,85%)
  4. 4 Gabriela Agnieszka Własiewicz
    46 (0,46%)
  5. 3 Zuzanna Maria Buban
    142 (1,43%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Ryszard Antoni Osadców
    209 (2,10%)
  2. 3 Marian Józef Wasiczek
    314 (3,16%)
  3. 1 Szymon Krystian Bolik
    801 (8,06%)
  4. 4 Łukasz Franciszek Mura
    670 (6,74%)
  5. 8 Czesława Klimkowska
    32 (0,32%)
  6. 9 Elwira Katarzyna Polowy
    127 (1,28%)
  7. 2 Danuta Gałkowska
    510 (5,13%)
  8. 5 Grzegorz Adam Kleszczyński
    332 (3,34%)
  9. 7 Elżbieta Maria Misztal
    66 (0,66%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

kandydatliczba głosów

  1. 2 Adam Grzegorz Kapias
    43 (0,43%)
  2. 1 Adrian Józef Jendrysik
    56 (0,56%)
  3. 3 Małgorzata Maria Paletta
    434 (4,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Adrian Paweł Niewiera
    460 (4,63%)
  2. 2 Irena Maria Duda
    386 (3,88%)
  3. 1 Brygida Maria Abrahamczyk
    468 (4,71%)
  4. 5 Józef Teodor Stukator
    523 (5,26%)
  5. 3 Eugeniusz Wiktor Kura
    538 (5,41%)
  6. 6 Grzegorz Mirosław Swoboda
    1 338 (13,46%)
  7. 7 Adam Jerzy Wajda
    826 (8,31%)
  8. 8 Ewa Lidia Widera
    773 (7,78%)