Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Raczki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

JAŚKI, SŁOBODA, SUCHA WIEŚ

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Olszewski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

95 (77,24%)

Jacek Omolecki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

28 (22,76%)

Okręg 2

KORYTKI, WRONOWO, WYSOKIE, ZIÓŁKOWO

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jarosław Szyłak

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

63 (47,01%)

Jacek Dębski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

71 (52,99%)

Okręg 3

PLANTA, SZKOCJA (wraz z miejscowością Dowspuda)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Monika Marlena Kosakowska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

14 (8,81%)

Jolanta Kochańska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

42 (26,42%)

Tomasz Gaździński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

49 (30,82%)

Katarzyna Olfier-Halicka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

54 (33,96%)

Okręg 4

KURIANKI PIERWSZE, KURIANKI DRUGIE, STOKI

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Słowikowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

92 (59,74%)

Ewa Więcko

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

50 (32,47%)

Paweł Konopko

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

12 (7,79%)

Okręg 5

BAKANIUK, FRANCISZKOWO, JÓZEFOWO

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Król

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

90 (49,45%)

Szymon Putra

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

64 (35,16%)

Jadwiga Sobolewska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

28 (15,38%)

Okręg 6

KONIECBÓR, KRUKÓWEK, RUDNIKI, ŻUBRYNEK

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Leszek Staniszewski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

131 (63,59%)

Józef Stankiewicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

17 (8,25%)

Andrzej Wojnowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

45 (21,84%)

Paweł Kopiczko

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

13 (6,31%)

Okręg 7

CHODŹKI, LIPOWO, SIDORY, PODWYSOKIE, RABALINA

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Małgorzata Rutkowska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

89 (40,45%)

Patrycja Szylar

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

21 (9,55%)

Romuald Kwiatkowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

110 (50,00%)

Okręg 8

BOLESTY, MAŁE RACZKI, SZCZODRUCHY, WASILÓWKA, WIERCIOCHY (wraz z miejscowością Ludwinowo)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Wiesław Kłoczko

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

125 (50,81%)

Wojciech Żukowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

93 (37,80%)

Janusz Andrzej Jaworowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

28 (11,38%)

Okręg 9

JANKIELÓWKA, LIPÓWKA, MOCZYDŁY, WITÓWKA

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Arkadiusz Jarosław Kulinkowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

24 (15,09%)

Andrzej Milewski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

28 (17,61%)

Janusz Krzykwa

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

73 (45,91%)

Iwona Dobuszyńska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

34 (21,38%)

Okręg 10

RACZKI: BROWARNA, CMENTARNA, GOSPODARSKA, KOLEJOWA, KOLONIA RACZKI, KOŚCIELNA 1 - 20, PLAC KOŚCIUSZKI, SPOKOJNA, STODOLNA

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Paczyński

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

45 (24,59%)

Ewa Ostapowicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

79 (43,17%)

Ewa Bujno

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

59 (32,24%)

Okręg 11

RACZKI: KOŚCIELNA 21 - 26

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Antoni Sutuła

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

89 (67,94%)

Michał Żukowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

16 (12,21%)

Maria Janina Jabłońska-Maziewska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

26 (19,85%)

Okręg 12

RACZKI: KOŚCIELNA 27 – do końca

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Ostrowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

68 (55,28%)

Dariusz Andruczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

42 (34,15%)

Stanisław Kulbacki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

13 (10,57%)

Okręg 13

RACZKI: CHŁODNA, 1 MAJA, NADRZECZNA, POLNA, RACZKOWSKA, SUWALSKA, SZKOLNA, WIŚNIOWA

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Lech Ludwig

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

53 (29,44%)

Dariusz Tertel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

22 (12,22%)

Karol Nowikowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

30 (16,67%)

Witold Bartoszewicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

75 (41,67%)

Okręg 14

RACZKI: NOWE OSIEDLE, POŁUDNIOWA, SŁONECZNA

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Naruszewicz

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

89 (44,95%)

Marek Jegliński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

33 (16,67%)

Agnieszka Bucka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

76 (38,38%)

Okręg 15

RACZKI: KS. WITOLDA BALUKIEWICZA, BOLESŁAWA CHROBREGO, MICHAŁA GÓRSKIEGO, KRÓLOWEJ JADWIGI, KAZIMIERZA WIELKIEGO, KS. KAZIMIERZA KACZOROWSKIEGO, LUDWIKA MICHAŁA PACA, MIESZKA I, STANISŁAWA MONIUSZKI, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, ZYGMUNTA STAREGO, SPORTOWA, BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO, JANA MATEJKI, WITA STWOSZA, ZIELONA

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Justyna Maria Brozio

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

58 (29,29%)

Grzegorz Wiszowaty

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

59 (29,80%)

Artur Tylman

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

81 (40,91%)