Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Jeleśnia

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwo Krzyżowa-ulice: Borowa, Brzozowa, Buławowa, Butorowa, Długa, Do Dablina, Graniczna, Jana Pawła II (strona lewa) od Nr 1 do 95, (strona prawa) od Nr 2 do 244, Jaśminowa, Jodłowa, Krótka, Krzepinowa, Lipowa, Łęgowa, Majcherków, Matejczykowa, Miziowa, Modrzewiowa, Mostowa, Owsiana, Pod Kiczorą, Różana, Smolickich, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Strażacka, Sumakowa, Szkolna, Śliwkowa, Turystyczna, Walusiowa, Wąska, Źródlana

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jerzy Wojciech Szczelina

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

93 (20,53%)

Kazimierz Płaza

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

360 (79,47%)

Okręg 2

Sołectwo Krzyżowa-ulice: Babiogórska, Bielowa, Brzegowa, Głogowa, Jana Pawła II (strona lewa) od Nr 97 do Nr 251, (strona prawa) od Nr 246 do Nr 400, Kasztanowa, Łąkowa, Mokra, Ogrodowa, Przysłop, Rzeczna, Stawowa, Wesoła, Wrzosowa, Za Wodą, Zdrowotna. Sołectwo Krzyżówki

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Franciszek Józef Mrowiec

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

89 (20,60%)

Józef Puda

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

136 (31,48%)

Andrzej Jan Góra

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

207 (47,92%)

Okręg 3

Sołectwo Korbielów

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marek Mieczysław Czul

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

201 (38,07%)

Marek Jan Juraszek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

19 (3,60%)

Elżbieta Haratonian-Suchoń

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

39 (7,39%)

Marcin Marek Dendys

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

269 (50,95%)

Okręg 4

Sołectwo Jeleśnia-ulice: Brzozowa, Buławów, Dworcowa, Energetyczna, Jana Kazimierza (strona lewa) od Nr 1 do Nr 15, (strona prawa) od Nr 2 do Nr 24A, Janiki, Janikowa Grapa, Kasztanowa, Kiełbasów, Leśna, Pod Grapą, Podgórna, Porzeczkowa, Rówienki, Słoneczna, Starowiejska (strona lewa) od Nr 99 do Nr 121, (strona prawa) od Nr 86 do Nr 120, Suska, Szkolna, U Świętych, Wróblowa, Żywiecka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Justyna Anna Słowiaczek-Waligóra

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

86 (18,74%)

Józef Stefan Tomaszek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

7 (1,53%)

Łukasz Grzegorz Hulbój

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

209 (45,53%)

Wiesław Janusz Szumlas

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

157 (34,20%)

Okręg 5

Sołectwo Jeleśnia-ulice: Bukowa, Grabowa, Jana Kazimierza (strona lewa) od Nr 17 do 121, (strona prawa) od Nr 26 do 102, Jaśminowa, Jesionowa, Klonowa, Limbowa, Lipowa, Łobozowa, Malinowa, Olszynowa, Pomnikowa, Poprzeczna, Pyrgiesów, Rzeczna, Sosnowa, Starowiejska, (strona lewa) od Nr 1 do Nr 97, (strona prawa) od Nr 2 do Nr 85, Świerkowa, Wodna

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Dariusz Gąsiorek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

202 (40,00%)

Jan Kubica

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

23 (4,55%)

Andrzej Adam Moc

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

99 (19,60%)

Jan Krzyżowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

181 (35,84%)

Okręg 6

Sołectwo Jeleśnia-ulice: Babiogórska (strona lewa) od Nr 1 do Nr 11, Drzewna, Jałowcowa, Jana Kazimierza (strona lewa) od Nr 123 do Nr 261, (strona prawa) od Nr 104 do Nr 280, Janoszkowa, Kamieniec, Klimczakowa, Miziowa, Modrzewiowa, Mokra, Myśliwska, Nad Sopotnią, Nad Strumykiem, Ogrodowa, Omłotowa, Polna, Powodziowa, Ptasia, Rolnicza, Rynek, Stawowa, Strażacka, Suchoniowa, Szymury, Ślepa, Tartaczna, Turystyczna, Żarnowcowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Antoni Andrzej Smagoń

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

114 (21,80%)

Joanna Danuta Baczyńska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

52 (9,94%)

Kazimierz Smagoń

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

155 (29,64%)

Jerzy Karol Feliks

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZEGO FELIKSA

202 (38,62%)

Okręg 7

Sołectwo Jeleśnia-ulice: Agrestowa, Babiogórska (strona lewa) od Nr 13 do Nr 103, (strona prawa) od Nr 2 do Nr 100, Białoniowa, Borowa, Brzegowa, Cicha, Czereśniowa, Figowa, Graniczna, Jalu Kurka, Juhasów, Kołodziejska, Kowalska, Łączna, Martoszowa, Miodowa, Nad Krzyżówką, Narcyzowa, Okrężna, Orawska, Osiedlowa, Pasterska, Pindlowa, Plażowa, Plebańska, Pod Kiczorą, Pod Pagórkiem, Pogodna, Promienna, Pszeniczna, Regionalna, Różana, Składowa, Słowików, Spokojna, Stara, Szczęśliwa, Wąska, Wesoła, Widokowa, Wyrodowa, Zacisze

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Jureczka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

87 (14,43%)

Gabriela Anna Gołek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

30 (4,98%)

Piotr Stanisław Pawlica

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

170 (28,19%)

Janusz Andrzej Klimczak

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

153 (25,37%)

Jan Pindel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA PINDLA

163 (27,03%)

Okręg 8

Sołectwo Sopotnia Wielka-numery: 1, 2, 7, 8, 43, 43A, 44, 45, 46, 47A, 48, 49, 51, 52, 52A, 54, 55, 55A, 57, 59, 60, 61, 64, 65, 66, 67, 68, 70, 79, 80, 84, 92A, 95, 96, 100A, 106, 109, 127, 136, 137, 139, 142, 149, 151, 152, 154, 155, 158, 161, 164, 167, 168, 169, 176, 182, 187, 189, 190, 192, 193, 196, 208, 212, 216, 221, 223, 224, 229, 234, 236, 239, 240, 242, 244, 245, 249, 253, 255, 258, 260, 261, 265, 266, 268, 269, 271, 276, 279, 282, 283, 288, 288A, 289, 290, 291, 294, 296, 297, 299, 301, 306, 308, 309, 310, 312, 313, 314, 317, 318, 320, 321, 324, 325, 326, 328, 330, 332, 335, 336, 337, 339, 341, 342, 345, 346, 349, 350, 351, 352, 354, 355, 356, 358, 359, 360, 362, 363, 367, 373, 374, 376, 377, 378, 380, 381, 382, 383, 389, 392, 393, 396, 398, 404, 405, 406, 408, 409, 410, 412, 416, 419, 420, 422, 424, 427, 430, 431, 432, 435, 437, 438, 440, 441, 444, 445, 446, 448, 458, 460, 461, 464, 466, 467, 469, 471, 474, 482, 483, 484, 488, 497, 501, 504, 505, 506, 519, 523, 526, 528, 539, 544, 547, 554, 555, 564, 570

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marek Rafał Pierlak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

181 (41,80%)

Grzegorz Franciszek Buława

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

109 (25,17%)

Marian Gawlas

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

143 (33,03%)

Okręg 9

Sołectwo Sopotnia Wielka-numery: 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 19A, 21, 22, 23, 24, 26A, 27, 28, 29, 30, 31, 31A, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 69, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 78, 82, 83, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 90A, 91, 92, 93, 94, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 107, 108, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 118, 119, 120, 121, 125, 126, 128, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 138, 140, 141, 143, 144, 147, 148, 150, 157, 160, 162, 163, 171, 172, 174, 175, 177, 181, 183, 184, 185, 186, 191, 194, 195, 197, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 213, 215, 219, 220, 222, 225, 226, 227, 228, 230, 231, 233, 237, 241, 246, 247, 250, 251, 252, 259, 263, 270, 275, 277, 278, 284, 285, 303, 315, 316, 319, 322, 323, 327, 329, 331, 333, 334, 338, 340, 343, 347, 353, 357, 368, 370, 375, 400, 407, 414, 418, 421, 428, 433, 436, 439, 443, 455, 459, 463, 465, 472, 473, 478, 480, 481, 489, 491, 498, 499, 511, 516, 521, 535, 536, 537, 538, 545, 546, 558, 559

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marek Piotr Dendys

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

128 (31,22%)

Wiesław Hankus

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

36 (8,78%)

Ryszard Nowak

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

246 (60,00%)

Okręg 10

Sołectwo Sopotnia Mała

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Łukasz Krzysztof Janik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

83 (13,76%)

Jakub Szczepan Pindel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

50 (8,29%)

Grzegorz Gawlas

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

32 (5,31%)

Władysław Gruszka

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

438 (72,64%)

Okręg 11

Sołectwo Pewel Wielka-numery: 7, 8, 9, 10, 16, 18, 19, 21, 22, 24, 25, 26, 28, 30, 31, 35, 38, 39, 42, 44, 45, 48, 49, 51, 52, 53, 55, 56, 57, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 76, 77, 78, 80, 81, 82, 85, 86, 87, 89, 90, 91, 92, 95, 96, 98, 99, 104, 105, 106, 111, 149, 165, 190, 191, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 212, 213, 214, 216, 217, 218, 223, 225, 234, 240, 241, 247, 250, 260, 266, 270, 271, 272, 278, 281, 284, 298, 300, 310, 312, 314, 315, 317, 318, 320, 321, 323, 324, 331, 341, 342, 344, 356, 361, 362, 365, 372, 373, 374, 377, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 391, 393, 397, 398, 399, 401, 405, 409, 410, 414, 415, 416, 418, 419, 420, 421, 422, 427, 429, 430, 433, 435, 436, 438, 439, 440, 443, 444, 445, 449, 451, 452, 455, 462, 464, 465, 466, 467, 479, 485, 486, 489, 497, 501, 507, 510, 516, 517, 520, 521, 525, 526, 529, 537, 538, 539, 542, 551, 558, 560, 561, 563, 570, 576, 585, 599, 603, 608, 609, 611, 623, 636

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Sylwester Bogusław Ziętek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

134 (34,10%)

Adam Smagoń

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

66 (16,79%)

Andrzej Jerzy Michulec

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

134 (34,10%)

Zbigniew Jerzy Płachetka

KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

59 (15,01%)

Okręg 12

Sołectwo Pewel Wielka-numery: 5, 6, 20, 23A, 97, 110, 113, 118, 120, 121, 121A, 122, 123, 126, 128, 129, 130, 131, 132, 132A, 134, 135, 136, 137, 138, 140, 142, 143, 144, 146, 147, 148, 150, 151, 152, 154, 158, 162, 163, 164, 164A, 166, 167, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 178A, 180, 180A, 181, 182, 183, 184, 185, 187, 188, 189, 196, 198, 199, 211, 215, 219, 220, 221, 222, 222A, 226, 230, 231, 233, 236, 237, 251, 257, 261, 262, 263, 268, 275, 276, 277, 280, 283, 285, 286, 288, 290, 291, 292, 295, 302, 304, 305, 307, 308, 309, 323, 325, 329, 333, 336, 337, 338, 340, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 353, 354, 369, 370, 371, 375, 378, 379, 380, 381, 382, 390, 392, 394, 395, 400, 404, 406, 407, 408, 411, 413, 423, 424, 425, 426, 428, 431, 432, 434, 441, 442, 453, 454, 458, 459, 463, 469, 470, 471, 477, 478, 480, 488, 490, 491, 492, 493, 495, 496, 498, 499, 500, 503, 504, 505, 506, 508, 509, 511, 518, 519, 523, 532, 533, 534, 535, 536, 540, 548, 550, 553, 556, 565, 566, 571, 572, 578, 580, 587, 589, 592, 593, 600, 601, 602, 604, 605, 606, 607, 610, 612, 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620, 624, 633, 641

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Paweł Władysław Waligóra

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

120 (33,43%)

Bożena Katarzyna Piecha

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRONISŁAWA JAFERNIKA

20 (5,57%)

Stanisław Władysław Wiewióra

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

47 (13,09%)

Kazimierz Marek Dybek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

172 (47,91%)

Okręg 13

Sołectwo Przyborów od Nr 1 do Nr 251, ulice: Brańkowa, Jabłonów, Jana Kazimierza od Nr 1 do Nr 251 (strona lewa) i od Nr 2 do Nr 250 (strona prawa), Jaworowa, Jesionowa, Klonowa, Krótka, Ks. A. Czerwińskiego, Kwiatowa, Lipowa, Łobozkowa, Miodowa, O. Maksymiliana, Ogrodowa, Okrężna, Piekarska, Pod Grapą, Polna, Różana, Siwkowa, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Strażacka, Widokowa, Wiśniowa, Wolności, Wspólna, Zielona

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Wiesław Stefan Głuchaczka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

210 (48,95%)

Mariusz Jan Tlałka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

39 (9,09%)

Krzysztof Stanisław Mędrala

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

180 (41,96%)

Okręg 14

Sołectwo Przyborów od Nr 252 do Nr 650, ulice: Babiogórska, Beskidzka, Brzozowa, Do Jałowca, Do Magury, Głuchaczki, Górska, Graniczna, Do Ignasia, Jana Kazimierza od Nr 253 do Nr 501 (strona lewa), od Nr 252 do Nr 502 (strona prawa), Jaśminowa, Kasztanowa, Leszczynowa, Leśnika, Mędralowa, Moczarki, Na Szczawiny, Nad Strumykiem, Nad Wodą, Nadrzeczna, Pindelówka, Przyborowiec, Stara Polana, Stolarska, Świerkowa, Turystyczna, U Ślopków, Wesoła, Wierzbowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Irena Katarzyna Niewdana

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

218 (51,66%)

Krzysztof Paweł Kamiński

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

204 (48,34%)

Okręg 15

Sołectwo Mutne

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Rafał Mariusz Wąsek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

33 (14,16%)

Beniamin Jerzy Widuch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDZIE PONAD POLITYKĄ

35 (15,02%)

Henryk Janik

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

165 (70,82%)