- W poniedziałek, 21 stycznia, będzie ponuro, a termometry w dzień pokażą -1 stopień. W noc temperatura spadnie aż do -7.
- We wtorek, 22 stycznia, będzie słonecznie, temperatura w ciągu dnia wyniesie -1 stopień. W nocy spadnie do -7.
- W środę można spodziewać się dużych zachmurzeń, synoptycy na ten dzień zapowiadają -1 stopień w dzień i -7 w nocy.
Natomiast od czwartku do niedzieli za sprawą rozległego niżu, którego centrum znad Półwyspu Apenińskiego przemieszczać się będzie nad Ukrainę, w cały kraju będzie pochmurno i występować będą opady śniegu, które chwilami będą nieco intensywniejsze, głównie w pasie gór - przewidują synoptycy Cumulusa dla wp.pl.
Szacuje się, że w górach dopadać może kolejne 10 – 20 cm świeżego śniegu.
Pamiętajmy, aby zimą nie pozostawać obojętnym wobec osób bezdomnych i innych potrzebujących pomocy. Dzwoniąc na numer 112, możemy uratować komuś życie. Tylko 19 grudnia w Polsce na śmierć zamarzły 4 osoby.

Prognoza pogody dla Polski - długoterminowa prognoza pogody
Choć dla wielu długoterminowa prognoza pogody to jak wróżenie z fusów to jednak niektórzy pozwalają sobie na przewidywanie pogody z długim wyprzedzeniem.
Szczegółowa prognoza pogody dla twojego miasta: >> tutaj <<
Zima zdaniem meteorologów ma być ciepła. Ataków zimy możemy się w styczniu około 10 i pod koniec miesiąca. Kolejnych mroźnych dni możemy się spodziewać w lutym. Za to marzec ma być ciepły i słoneczny.
Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników wiosny na kwiecień. Chłodne mają być święta Wielkanocne i majowy weekend.
Tegoroczne lato ma być też chłodniejsze niż poprzednie. Załamanie pogody możemy się spodziewać w sierpniu. Jesień 2019 ma być wilgotna i ciepła. Zima w przyszłym roku również ma być ciepła.
Czy uda się skończyć z plastikiem?