
4 marca 1937 roku na skutek zatoru lodowego na Wiśle w okolicach Chełmna, Wisła zaczęła gwałtownie wzbierać. Przybór wód sięgający 10 cm na godzinę spowodował wylanie rzeki w okolicach Łęgnowa, zalanie okolicznych pól i zabudowania. Woda przez śluzę w Brdyujściu zaczęła wlewać się także do Brdy, która osiągnęła ten sam poziom co Wisła i także zaczęła wylewać na ulice Bydgoszczy.

4 marca 1939 roku w okolicach obecnej stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód zderzyły się dwa pociągi towarowe załadowane węglem. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Winnymi zdarzenia uznano radiotelegrafistę i nastawniczego, których są skazał na kary po 8 miesięcy więzienia.

4 marca 1945 roku ukazał się pierwszy numer popularnego w Bydgoszczy dziennika „Ziemia Pomorska” wydawanego przez spółdzielnię „Czytelnik”. Gazeta ukazywała się do 1950 roku. Pierwszym redaktorem naczelnym został działacz Stronnictwa Ludowego Stanisław Ziemak.

4 marca 1956 roku z inicjatywy Bydgoskich Zakładów Piekarniczych po raz pierwszy po II wojnie bydgoszczanie mogli w niedziele nabywać świeże bułki i rogaliki. Do ich sprzedaży wytypowano siedem sklepów w mieście.